ابعاد قفس کاکادو باید به اندازه ای باشد که طوطی در آن به راحتی فعالیت کند .ملاحظات دیگر برای خرید قفس کاکادو شامل جنس ، مدل قفس و لوازم جانبی است .
کاکادوها از جمله طوطی های بزرگی هستند که اندازه جثه آنها تقریبا حدود 30 تا 70 سانتی متر است . مردم معمولا چندین گونه از کاکادوها را به عنوان پرنده خانگی نگهداری می کنند .قفس کاکادو باید متناسب با نوع گونه باشد و حداقل نیازهای آنها را تامین کند ، چون برخی از گونه ها می توانند حدودا 100 سال عمر کنند .اندازه قفس:
کاکادو ها به دلیل جثه و سطوح فعالیتشان به قفس بزرگ نیاز دارند . قفس گونه های کوچکتر مانند کاکادوی گوفین حداقل باید 36 اینچ طول ، 24 اینچ عرض و 36 اینچ ارتفاع داشته و فاصله بین میله های قفس باید بین 5.8 تا 1 اینچ باشد .قفس گونه های بزرگتر حدودا باید دارای 40 اینچ طول ، 30 اینچ عرض و 36 اینچ ارتفاع و 1 اینچ فاصله بین میله ها باشد .همیشه برای کاکادوی بزگتر قفسی انتخاب کنید که فضای بیشتری برای بازی و صعود کردن در اختیار داشته باشد .جزئیات قفس :

کاکادو ها اغلب یاد می گیرند که چطور از قفسشان فرار کنند .مطمئن شوید دری که از جلو باز می شود به وسیله ی یک چفت محکم شده باشد .

اضافه کردن یک قفل به شما کمک می کند تا از فرار کاکادو جلوگیری کنید .قفس کاکادو نباید رنگی و از جنس روی یا پلاستیک باشد زیرا پرندگان تمایل زیادی به جویدن دارند .رنگ و روی می تواند طوطی را مسموم کند و کاکادوها به راحتی می توانند پلاستیک را بجوند .بنابراین به دنبال قفس استیل باشید .از خرید قفس های تزئینی و گرد خودداری کنید .بهتر است قفس دارای سینی کشویی باشد تا بهتر و آسانتر تمیز شود . شما باید قفس را یک بار در هفته کاملا تمیز کنید .کاغذ سینی قفس را روزانه تعویض کنید .یک قفس تمیز پرنده شما را سالم نگه می دارد .قفس را در محلی آرام و به دور از سر و صدا و رفت و آمد زیاد قرار دهید .منظره غیر مستقیم پنجره مکان مناسبی برای قرار دادن قفس کاکادو است .لوازم جانبی قفس :

قفس باید دارای ملزوماتی برای کاکادوی شما باشد .شما به 3 ظرف نیاز خواهید داشت .یکی برای میوه و سبزیجات تازه ، یکی برای دانه ها و پلت ها و دیگری برای آب .چندین چوب نشیمن در قفس قرار دهید . این چوب ها باید در اندازه ، شکل و جنس های متنوع باشد تا پاهای پرنده را سالم و قوی نگه دارند .کاکادوها باید اسباب بازی های متنوعی داشته باشند .آنها می توانند با اسباب بازی ها بازی کنند یا آنها را بجوند . هنگامی که کاکادوها بیرون از قفس حضور دارند جویدن اسباب بازی از آسیب زدن آنها به لوازم خانه جلوگیری می کند .تغییر مرتب اسباب بازی ها باعث می شود که کاکادو در زمان تنهایی بی حوصله نشود.همچنین شما می توانید از یک لامپ مخصوص برای تامین اشعه های UVAو UVB مورد نیاز کاکادو استفاده کنید .علاوه بر قفس شما به یک زمین بازی بزرگ یا استند های T شکل برای کاکادو نیاز دارید .کاکادوها بسیار اجتماعی هستند و باید در تعامل با شما ساعاتی را بیرون از قفس سپری کنند .

ترجمه : سپیدهتوجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


منبع : www.parsipet.ir

مترجم/نویسنده : نام مترجم/نویسنده مقاله