خرید همستر روبورفسکی(قسمت ۱):انتخاب همستر روبوروفسکی:

در این مقاله به مواردی اشاره میکنیم که شما قبل از خرید همستر روبورفسکی باید به انها توجه کنید . چون شما باید ۲ تا ۴ سال عمر خودتان را با این موجود سر کنید و این کار نیازمند اطلاعات درست و با منطقی است . شما باید همستر روبورفسکی خود بسیار با دقت و محتاطانه انتخا ب کنید و اینکار نیاز به مطالعه این مقاله دارد .


همستر های روبورفسکی مناسب بچه ها ی کوچک نیستند به علت اینکه انها بسیبار کوچک و سریع هستند اما برای بچه های بزرگتر ممکن است در صورت صبر و بردباری مناسب باشند .


برای انتخاب همستر بهتر است شما عصر به مغازه مراجعه کنید چون همستر ها شب فعال بوده و شب ها و بعدازظهر ها بیدار میشوند .


چند اشاره برای انتخاب :

هنگامی که میخواهید همستر جدیدی بخرید به این نکات دقت کنید .


فعالیت:

همستر های روبوروفسکی باید فعال بوده و بسیار سریع و کنجکاو باشند .ترس یا ریختن موی خز انها نشانه بیماری و مشکل ان ها است .


چشمهای تمیز:

همستر روبوروفسکی باید چشمهای براق و تمیزی داشته باشند اگر چشمهای او خیس یا افتاده بود نشانه بیماری او است .ترشح چشمان ممکن است نشانه سرما و نگه داری نا درست یا مشکلات سلامتی بدی باشد .
گوش های تمیز:

گوش های قرمز یا پوسته پوسته شده ممکن است نشانه کرم های انگلی ریزی باشند ک در بدن همستر قرار دارد.گوش های رخمی و بریده شده ممکن است برای دعوای او با همستر دیگر(همستر پرخاشگر قفس) باشد .


پوشش زخیم و خز تمیز:

اگر خز بسیار نامنزم و کم پشت باشد و در برخی جاها تاسی دیدیه شود نشانه انگل دادشتن همستر است . پوشش بسیار کم و نازک نشانه جوان بودن همستر برای فروش است . همستر ها مرتبا در حال تمیز کردن خز خودشان هستند پس اگر خزشان کثیف بود نشانه چیزی نادرست در نحوه نگه داری ان ها است .
پوست چرب و کثیف تنها دلیلش تمیز نشدن خوب یا ضعیف توسط همستر است که اگر همچین همستری میخرید باید در خانه با را با شن های مخصوص چین چیلا(در ایران موجود نیس و جایگزینی ندارد)حمام دهید .
مترجم:پارنیا.خ


توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله ذکر کنید منبع ترجمه:

http://roborovskihamsters.webs.com/acquiring.htm

ادامه دارد…

۱۲/۱۱/۸۹