توضیحات


نام علمی:
Acantopsis octoactinotos (Siebert, 1991)
نام رایج: لوچ دماغ دراز
محل پخش: اندونزی


تشخیص جنسیت: ماده ها عموما" بزرگتر بوده و مخصوصا" در قسمت شکمی پهن تر می باشند.

ماکزیمم سایز:
4.5 Inches (11.5cm)

شرایط نگهداری: این گونه لوچ ماهی نسبتا" مقاومی است اما تا زمانیکه فیلتراسیون به خوبی انجام شود. بستر ماسه ای نرم و مقدار زیادی دکور مانند سنگ و چوب در تانک قرار دهید زیرا این ماهی اغلب در رو یا زیر این دکورها استراحت می کند.

تغذیه: اکثر غذاها پذیرفته شده است. غذاهای رایج با مارکهای تجاری ویا کرم خونی، میگو آب شور، غذاهای زیر آبی و ... از این جمله اند. این گونه لوچ شنهای بستر را از میان آبشش هایش الک کرده و غذاهای داخل آن را جدا می کنند.


شرایط آب : PH
6.0-7.0 سختی : Max dh: 1-12

دما:
75-81°F (24-27°C)

تولید مثل و تکثیر: تاکنون در آکواریوم تکثیر نشده است.

Acantopsis octoactinotos ماهی ظریف و بلندی است که پوزه ی درازی دارد. این ماهی شباهت زیادی به گونه ی صورت اسبی دارد.
(A. choirorhynchus) اما رشد آرامتری نسبت به آن دارد. راه های زیادی برای تشخیص این ماهی از دیگر گونه های لوچ است. پوزه ی لوچ دماغ دراز شیب بسمت پایین ندارد. در حالیکه در گونه ی صورت اسبی بدین گونه است. همچنین این ماهی خود را در زیر شن و بستر تانک دفن نمی کند و ترجیح به پنهان شدن در زیر سنگها یا نشستن بر روی آنها را می دهد. همچنین مهاجم تر از گونه ی صورت اسبی است و بهتر است با گونه های سازگار بزرگتر نگهداری شود تا این رفتارش کنترل شود.

مهم: لوچ دماغ دراز اگر گرسنه بماند ماهی های کوچک را خواهد کشت. (به خصوص نئون تترا و زبرا دانیو ).


توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


منبع : www.parsipet.ir

مترجم/نویسنده : مهرداد Discjockey