توضیحاتنام علمی:
Acantopsis choirorhynchus
نام رایج: لوچ صورت اسبی / لوچ دماغ دراز
محل پخش:
آسیای جنوب شرقی : جزیره بورنئو، برمه (میانمار)، جاوا، مالزی، سوماترا، تا.یلند، ویتنام.

تشخیص جنسیت: ماده ها عموما" بزرگتر بوده و مخصوصا" در قسمت شکمی پهن تر می باشند. همچنین در گونه های بالغ ماده ها دارای رنگی مایل به قرمز هستند در حالیکه نرها رنگی نقره ای / خاکستری دارند.

ماکزیمم سایز:
8 Inches (20cm)

شرایط نگهداری: این گونه لوچ برای استراحت کردن یا فرار از دست دیگر ماهی ها به داخل بستر آکواریوم فرو می رود. همچنین علاقه فراوانی در یافتن غذا در کف تانک دارد. بستر آکواریوم باید شنهای ریز گرد باشند. همچنین باید به اندازه ی کافی عمیق باشد تا گونه ای بزرگتر امکان فرو رفتن در آن را داشته باشند. ممکن است با مخفی شدن این گونه ماهی، گیاهان از ریشه کنده شوند.
در هنگام نوجوانی بیشتر قابل دیدن هستند. هنگامیکه بالغ می شوند شبها بیرون می آیند.

تغذیه: اکثر غذاها پذیرفته شده است. غذاهای رایج با مارکهای تجاری ویا کرم خونی، میگو آب شور، غذاهای زیر آبی و ... از این جمله اند. این گونه لوچ شنهای بستر را از میان آبشش هایش الک کرده و غذاهای داخل آن را جدا می کنند.


شرایط آب : PH
6.0-7.0 سختی : Max dh: 1-12

دما:
77-84°F (25-29°C)

تولید مثل و تکثیر: در آکواریوم تکثیر شده است. ماده ها ممکن است باردار شوند اما هیچ گزارش موفقی از تولید مثل آنها گزارش نشده است.
توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


منبع : www.parsipet.ir

مترجم/نویسنده : مهرداد Discjockey