فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  20
لایک لایک:  20
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.58
  تعداد ارسال ها
  1,419

  مهم، نامه ی انجمن حمایت از حیوانات به فرمانده نیروی انتظامی!!!

  بدنبال اظهارات فرماندهی نیروی انتظامی مبنی بر برخورد پلیس با دارندگان سگ، انجمن حمایت از حیوانات طی نامه ای به این اظهارات خلاف قانون اعتراض کرد ... متن نامه به این شرح است:

  بسمه تعالی

  فرمانده محترم نیروی انتظامی
  جناب آقای احمد.ی مقدم

  با سلام و دعای خیر

  ضمن تشکر از زحمات جنابعالی و همکارانتان، به دنبال بیانات حضرتعالی در جمع خبرنگاران در روز چهارشنبه لازم دانستیم به عنوان یکی از مراجع تخصصی در مورد حیوانات نکاتی را به استحضار برسانیم.

  1- نیروی محترم انتظامی بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی از بخش*های قوه مجریه کشور بوده و باید مجری مصوبات قانونی باشد. ایجاد بدعت در قانون*گذاری و صدور دستورالعمل*های غیرمبتنی بر قوانین مصوب نه تنها در شان شما نیست که با اصل تفکیک قوا قانون اساسی مغایرت داشته و دخالت در کار قوه مقننه است. همچنین این بدعت باعث می*شود از این پس نیروهای تحت امر شما در هر مورد خود اقدام به قانون*گذاری نمایند و باعث اختلال بیشتر در امر نظم عمومی گردند.

  2- همانگونه که مستحضرید موضوع تدوین قانون در مورد نگهداری حیوانات خانگی در حال حاضر به عنوان یک پیشنهاد خام در حال بررسی است و صاحبنظران و کارشناسان ایرادات عمده*ای را به آن وارد دانسته*اند که قطعا پیش از مطرح شدن اصلاح خواهد شد. اجرایی شدن یک قانون نیازمند طی مراحلی است که از آن جمله طرح در کمیسیونهای تخصصی، طرح در صحن علنی مجلس، تصویب با اکثریت آرا، تایید شورای نگهبان، تدوین آیین*نامه اجرایی توسط دولت و تدوین دستور*العمل توسط بخش*های مسوول را طلب می*کند. که در مورد این طرح هنوز هیچیک از این مراحل طی نشده است.

  3- در مورد نجس بودن سگ نیز بر اساس تحقیقات انجام شده زیر نظر نماینده ولی فقیه در یکی از دانشگاه*ها نشان داده که موضوع مذکور مورد شک است که البته بهتر است این امر به متخصصین واگذار شود. اگر قرار باشد از تردد اجزای نجس در خیابان جلوگیری شود چون یکی از منابع انتقال نجاست و آلودگی کف کفش انسان است باید از عبور و مرور انسان*ها با کفش در خیابان جلوگیری شود!

  4- همانگونه که در جریان هستید نگهداری از سگ در جوامع امروزی به دلایل عقلایی مختلف از جمله نگهبانی اجتناب ناپذیر است و خود نیروی محترم انتظامی و نیروهای مسلح بدون نگهداری از سگ امکان انجام وظایف خود را ندارند. از آنجائیکه وجود سگ مانع انجام جرم بوده در بسیاری از موارد بیش از سایر ناظمین جامعه که معمولا پس از انجام جرم وارد صحنه می*شوند کاربرد دارند. لذا حتی مسوولین عالی رتبه کشور و مراکز استراتژیک در جمهوری اسلامی توسط سگ حفاظت می*شود. از آنجائیکه این ضرورت مستلزم انجام خدمات تغذیه*ای و دامپزشکی برای این حیوانات است باید راهکارهایی در نظر گرفت که مردم ضمن امکان نگهداری صحیح از حیوان در منزل امکان انتقال آنها جهت واکسیناسیون و سایر خدمات درمانی را داشته باشند و کسی برای انجام این مهم بهداشتی مزاحمتی برای آنها فراهم نکند.

  در پایان این انجمن آمادگی دارد که در این خصوص راهکارهای لازم را در اختیار مسوولین اجرایی کشور قرار دهد.

  و من ا... التوفیق
  دکتر سید جاوید آل داود
  رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از حیوانات


 2. #2
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.02
  تعداد ارسال ها
  2,730
  نویسنده ی این نامه الان کجاست ؟ :smile (208):

 3. #3
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.58
  تعداد ارسال ها
  1,419
  آغاز جمع*آوري سگ*ها و انتقال به بازداشتگاه موقت

  روزنامه روزگار - چند روز پس از اينكه فرمانده نيروي انتظامي كشور اعلام كرد که براي جمع*آوري سگ*ها برنامه*هايي در دست است، انجمن حمايت از حيوانات از برخوردهاي جسته و گريخته پليس پايتخت با دارندگان سگ در خيابان و انتقال اين حيوان به بازداشتگاه موقت خبر داد و در همين زمينه نامه*اي را به فرمانده ناجا ارسال كرده است.

  اظهارات سردار اسماعيل احمدي مقدم چهارشنبه هفته گذشته در حالي مطرح مي*شود كه طرح برخورد با حيوانات خانگي و به ويژه سگ*ها در مجلس در مرحله بررسي قرار دارد و هنوز قانوني در اين زمينه وجود ندارد.

  دبير انجمن حمايت از حيوانات در گفتگو با «روزگار» با تاييد ارسال نامه به فرمانده نيروي انتظامي و اشاره به برخورد*هاي كه بدون وجود قانون در چند روز گذشته در نقاط مختلف تهران رخ داده است، مي*گويد: «متاسفانه در حالي كه هنوز قانوني براي برخورد با اين موضوع در كشور وجود ندارد، مواردي از برخي نقاط از جمله خيابان*هاي وليعصر، پارك وي، تهرانپارس و جنت آباد به ما گزارش شده كه طي آن افراد در پي تماس تلفني با انجمن از بازداشت سگ*هاي خود خبر داده*اند.»

  رضا جوالچي افزود: «بر اساس گزارش*هايي كه داريم پليس پس از برخورد با صاحبان سگ*ها اين حيوانات را درون خودرويي كه در پشت حالت قفس دارد، زنداني كرده و به بازداشتگاه موقتي كه ظاهراً در پايگاه نيروي انتظامي در خيابان پليس قرار دارد، منتقل مي*كند و در آنجا پس از گرفتن مدارك صاحبان از جمله كارت ملي تعهد نامه نسبت به بازگرداندن آنها اقدام مي*كند.»

  جوالچي با اشاره به گفته*هاي اخير فرمانده نيروي انتظامي مي*گويد: «متاسفانه فرمانده ناجا استنادشان براي برخورد تنها به طرحي است كه هنوز هيچ اتفاقي درباره تصويب يا عدم تصويب آن نيفتاده و در كمسيون مربوطه در حال بحث و بررسي است و متاسفانه برخي مسوولان در مصاحبه*هاي خود اين موضوع را به گونه*اي عنوان كرده*اند كه مردم فكر مي*كنند همه چيز جنبه قانوني دارد.»

  جوالچي در حالي كه اعتقاد دارد اين طرح خيلي خام و ابتدايي است. مي*گويد: «هنوز بسياري از كارشناسان در كمسيون مربوطه در مجلس نسبت به اين طرح ايرادات زيادي گرفته*اند و نسبت به اينكه اين حيوانات پس از جمع*آوري بايد در كجا و با چه هزينه*ايي نگهداري شوند، با ابهام مواجه*اند علاوه بر اين برخي از امضا كننده اين طرح هنوز اطلاعات كافي درباره اين طرح ندارند و نمي*دانند چه مباحثي پيرامون آن وجود دارد.»

  دبير انجمن حمايت از حيوانات با اشاره به اينكه اين انجمن با نگهداري قانونمند حيوانات و خصوصاً سگ*ها در جامعه استقبال مي*كند، ادامه مي*دهد: «به نظر مي*رسد اين طرح پيش از اينكه طرحي قانونمند باشد، از روي لج و لجبازي مطرح شده و در حالي كه طرح*هاي بسياري در مجلس در انتظار راي آوردن و به تصويب رسيدن هستند. بعيد مي*دانم چنين طرح ناپخته و خامي به قانون تبديل شود.»

  او با اشاره به بحث نجس بودن بسياري از اماكن و موارد كه شامل نظريه نجس بودن مي*شوند كه در صورت برخورد بايد با آنها نيز برخورد شود مي*افزايد: «مشخص نيست اين چه خصومتي است كه نسبت به سگ*ها روا داشته مي*شود چرا كه ما پيوسته با انواع موارد نجسي از جمله سرويس*هاي بهداشتي يا برخورد با خون انسان مواجهيم و در صورت برخورد بايد با اين موارد نيز برخورد شود.»


  http://roozegardaily.com/pdf/90-02-19/14.pdfاطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th January 2012, 04:09 AM
 2. دانشجوی ایرانی، برنده جایزه عکس برتر حمایت ازحیوانات ایتالیا
  توسط hsoonheb در انجمن حمایت از حقوق حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2nd January 2012, 04:32 AM
 3. نشانه های مسمومیت با سرب و فلز روی در پرندگان و طوطی سانان
  توسط sepideh در انجمن طیور و پرندگان زینتی Ornamental birds and poultry diseases
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 25th December 2011, 09:08 AM
 4. اهمیت آموزش روی دست آمدن (step up ) به طوطی و کاسکو
  توسط sepideh در انجمن روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st October 2011, 07:00 PM
 5. معرفی گروه « ایرانیان مخالف آزمایش بر روی حیوانات »
  توسط NoVA_S در انجمن حمایت از حقوق حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 31st July 2010, 02:05 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ