فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  14
لایک لایک:  10
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
 1. #1
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  زندگی با خرگوش خانگی(ترجمه)

  زندگی با خرگوش خانگی :  قسمت اول  چرا خرگوش خانگی:

  شاید شما مجبور به پذیرفتن اولین خرگوش خود شده اید و یا شاید از قبل صاحیب خرگوشی بو ده اید و حال می خواهید اطلاعات بیشتری از او بیابید تا بتوانید او را بهتر درک کنید .

  انجمن اجتماعی خر گوشان پیشنهاد کرده است که خرگوش را در خانه نگه دارید یعنی نگه داری خر گوش در خانه بهتر از نگه داری ان در بیرون خانه است .


  خرگوش ها بسیار باهوش هستند انها حیوانات اجتماعی بوده و نیاز به عاطفه و محبت دارند و انها حیوان خانگی بسیار عالی خواهند بود اگر به انها شانس زندگی در کنار خانواده و خانه خود را بدهید .

  خرگوش ها چه ماده و یا چه نر باشند میتوانند عقیم بوده و یا میتوانید انها را به وسیله برخی مسائل عقیم کنید که این باعث میشود انها زندگی بهتری داشته باشند .


  اگر خرگوش را عقیم کنید زندگی بهتر و شاد تری خواهد داشت کمتر وسایل خانه را میجود ،پرخاشگری میکند و تقاضای جفت میکند و همه این ها باعث میشود خر گوش شما زندگی بلند تر و طولانی تری را داشته باشد .شما باید خرگوش های بالای ۲ سال را حتما برای اولین بار به دامپزشکی ببرید .

  خرگوش های خانگی میتوانند در خانه به دون ایجاد هیچ مشکلی بدوند و بازی کنند اما در ابتدا باید از قفس شروع کنید برای انها قفسی تهیه کرده و در گوشه ای جعبه ی مخصوص دستشویی با خاک مخصوص ان راقرار دهید البته توجه داشته باشید این گوشه همان گوش های باشد که خرگوش معمولا دستشویی میکند .

  هنگامی که مشاهده کردید خرگوشتان از جعبه به درستی استفاده کرده میتوانید او را در خانه ازاد بگذارید و یک جعبه به همان شکل در نزدیکی قفس بگذارید و او را تشویق کنید که در ان جعبه نیز دستشویی کند هیچ وقت به خاطر کار اشتباه خرگوشتان او را دعوا یا تنبیه نکنید بلکه با ملایمت با او رفتار کنید همیشه تنبیه باعث افسردگی میشود و اگر او کارش را درست انجام داد او را تشویق کرده و به او جایزه بدهید .

  مترجم :پارنیا .خ


  ادامه دارد...  توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده ذکر کنید


  منبع : http://www.rabbit.org/

 2. #2
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975
  جویدن خرگوش  جویدن وسایل خانه توسط خرگوش یکی از بخش ها و رفتار های عادی او در زندگی است . برای خرگوش ها عادی است که پرده ها ،فرش ها و اثاث خانه ،مخصوصا سیم ها را که بسیار خطرناک هستند بجوند. سیم های برق و وسایل حتما باید طوری پوشانده شوند که خرگوش نتواند به انها دسترسی داشته باشد و جون خود را به خطر بیاندازد.

  شما میتوانید از مغازه هایی که لوزام ابزار می فروشند لوله هایی تهیه کنید و سیم ها را داخ ان لوله ها قرار بدهید در ان جاهایی که سیم درون لوله قرار نمیگیرد میتوانید لوله را ببرید و سیم را قرار دهید .

  باید برای خرگوشتان به قدر کافی اسباب بازی و وسایل تفریح ایمن و مناسب تهیه کنید تا خرگوش به فکر جویدن اثاثیه منزل نیافتد و به خانه شما خسارت نزند. شما میتوانید جعبه ای پر از یونجه برایش تهیه کنیدکه با ان بازی کند .

  شما باید خرگوش های جوان را بیش تر از خرگوش های بالغ بزرگسال محدود کنید چون در رفتار انها به درستی شیطنت مشاهده میشود و این شیطنت گاهی دردسر ساز میشود .

  خرگوش های خانگی و حیوانات دیگر :

  خرگوش ها را میتوان با برخی حیوانات خانگی نگه داشت رابطه خرگوش ها با گربه های خانگی بسیار خوب است و به راحتی با یکدیگر کنار خواهند امد اما خرگوش ها با سگ ها مخصوصا توله سگ های شیطان ساز گار نیستند و مشکل ساز میشود پس باید اول سگ را اموزش دهید تا به ازاد بودن خرگوش در خانه عادت کند و حتی تا چند وقت بعد از اموزش باید حواستان به سگ باشد تا بازیگوشی نکند.

  معرفی کردن خرگوش به جنس مخالفش کار سختی نیست و چند بار در سال صورت میگیرد که قواعد خود را دارد و باید همه انها رعایت شود.  رایج ترین بیماری خرگوش گرفتگی روده است که به دلیل موها و گلوله شدن در روده خرگوش اتفاق می افتد . هر چند خرگوش ها زیاد مو را نمی بلعند اما خطر این بیماری بسیار زیاد است و احتمال مبتلا شدن به ان بیشتر از خطرش می باشد .  علائم این بیماری کم شدن اشتهای خرگوش است و شما باید سریعا به دامپزشک مراجعه کنید .

  مترجم :پارنیا .خ  منبع : http://www.rabbit.org/  ادامه دارد …

 3. #3
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975
  قسمت ۳:

  پیشگیری از بلعیدن مو :
  پیشگیری:

  موهای خرگوش را هر هفته برس بزنید تا موهایی که در حال ریختن هستند در برس جمع شوند برای خرگوشتان باید هفته ای ۳۰ ساعت وقت بگذارید .هر روز به جیره غذایی مقداری یونجه تازه اضافه کنید این مقدار میتواند یک مشت باشد .شما باید به رژیم غذایی خرگوشتان سبزیجات با ارزش غذایی بالا را به تدریج اضافه کنید .
  .

  تعادل وجود باکتری ها :

  باید محیط زندگی خرگوش کاملا ضدعفونی شده باشد و فقط باکتری های مفید و سالم در محیط وجود داشته باشند . تعادل وجود باکتری ها بستگی به محیط و رژیم غذایی خرگوش دارد مثلا اگر ناگهان رژِیم غذایی خرگوش تغییر کند یا غذاها کهنه باشد باکتری ها مضر میشوند و باعث اسیب دیدن دستگاه گوارشی میشوند که گاهی این تغییر باعث مرگ خرگوش می شود .

  پیشگیری:

  همه غذا های خرگوش در محیط خشک نگه داری شود و اگر قرار است تغییری در رژیم غذایی داده شود به ارامی داده شود تا خرگوش اسیب نبیند . اگر غذایی که استفاده میکنید بعد ۲۴ ساعت علائم بدی مانند سر و صدای شکم نداشت میتوانید دوباره از ان غذا استفاده کنید .

  نباید به خرگوشتان اجازه دهید به مکان هایی که سم پاشی شده برود در این صورت خرگوش از گیاهان ان منطقه تغذیه میکند و این باعث مرگش میشود . (یک لیست از مکان هایی که سم پاشی شده اند تهیه کنید )

  با کتری های مسری:

  بسیار ا ز بیماری های خرگوش عامل باکتریایی دارند و ویروس در انها هیچ نقشی ندارد و شما میتوانید این بیماری ها را با داروهای .انتی باکتریایی که دکتر تجویز میکند در مان کنید .  اگر خرگوشتان علائم سرما خوردگی را نشان میدهد سریعا او را به دامپزشکی ببرید و انتی بیوتیک صحیح را تهیه کنید و برای خرگوش استفاده کنید.

  خرگوش نباید دارو هایی که از خانواده پنی سیلین است استفاده بکند چون برایش مضرر بوده و ب ساختار بدنیش سازگار نمیباشد .  مترجم :پارنیا .خ  منبع : http://www.rabbit.org/  ادامه دارد …

 4. #4
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975
  ایندفعه دیگر نوبت شماست:  یک دامپزشک با تجربه برای خرگوش خود قبل از انکه مشکلی برایش پیش بیاید پیدا کنید.مثلا اگر خرگئوشتان توسط حیوان دیگری مورد حمله ققرار گرفته است باید سریعا به دامپزشکی مراجعه کنید حتی اگر هیچ صدمه اشکاری وجود ندارد .


  اگر حیوانی ببه خوگوشتان حمله کرد با حوله پر از یخ همان کمپرس جای متورم را پوشش دهید و همه بدن خرگوش را بررسی کنید تا به دامپزشکی برسید .  علائم خطر :  اگر علائمی غیر عادی مشاهده کردید حتما به دامپزشکی مراجعه کنید علائمی مانند  افزایش ناگهانی اشتها  کاهش ناگهانی اشتها  ورم سر  عدم تعادل در راه رفتن  عدم توتانایی در کنترل ادرار  بینی متورم  نفس نفس زدم  شکم متورم  سر و صدا شکم  وتمام تغییراتی که نگاهانی اتفاق می افتد .  وسایلی که باید داشته باشید :  خانه  قفس جادار  ظرف دستشویی در قفس  غذای مخصوص و طرف غذا  بطری اب


  اسباب بازی  قفس حمل
  فضای دویدن و بازی:  داخل خانه:  اتاق مخصوص خرگوش  جعبه دستشویی  اسباب بازی
  بیرون خانه:  میله های فلزی  منطقه حفاظت شده  وسایل بازی
  مواد مصرفی :  اب تازه  پلت های مخصوص روزانه  یونجه  سالاد تازه میوجات یا سبزیجات  جو  چوب  داروی ضد ریزش مو  نظافت:  ناخن گیر  برس  شامپو  حوله
  تدارکات:


  خاک دستشویی  بیلچه مخصوص  روزنامه  جارو مخصوص  ضدعفونی کننده  اب پاش

  مترجم :پارنیا .خ  منبع : http://www.rabbit.org/

  پایان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ