توضیحات

نام علمی: Acanthocobitis rubidipinnis (Blyth, 1860)
نام رایج: لوچ دم گیلاسی
محل پخش: هند ، بنگلادش ، برمه

تشخیص جنسیت: نر ها دارای توده رنگ بیشتری در ناحیه باله های پشتی و نزدیک دهانشان می باشند.

ماکزیمم سایز: 5 inches (8cm)

شرایط نگهداری: این ماهی ایده آل برای تانکهای بزرگ (50 گالن به بالا) است که با سبیلهای بلندش در کف تانک بعنوان یک لاشه خور فعالیت بسیار بالایی دارد. ماهی با سرعت بسیار بالایی تمامی درزها و شکاف ها و سنگ ریزه ها را بدنبال مواد غذایی جست و جو می کند. مانند بیشتر لوچها، آنها بسیار کمرو و خجالتی بوده و بدین ترتیب نیاز به دکوری انبوه از سنگهای رودخانه ای گرد می باشد. هوادهی و گردش آب باید بسیار خوب باشد و آب باید بصورت هفته ای (تا 50% در هر بار) تعویض گردد.
این لوچ بهتر است در دسته های سه تایی همراه با گونه های سازگار دیگر لوچ نگهداری شود.

تغذیه: آنها برای غذاهایی با کیفیت خوب شیفته و دیوانه می شوند. کرم خونی، میگو آب شور، غذاهای زیر آبی و ... از این جمله اند. آنها همچنین باقیمانده غذاهای دیگر ماهیان را می خورند.


شرایط آب : PH: 7.0 خنثی یا کمی اسیدی 6.8؛ سختی : متوسط​​، حداکثر DH : <12

دما: 68ºF to 78ºF (20-25.5°C)

تولید مثل و تکثیر: تا کنون دیده نشده که در آکواریوم تولید مثل کنند.توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


منبع : www.parsipet.ir

مترجم/نویسنده : مهرداد Discjockey