پرسش و پاسخهای متدوال در مورد طوطی خاکستری کنگو و تمینه
یا همان کاسکو ها
قبل از خرید بخوانید
قسمت اول

سلام به همه دوستان خوبم
از آنجا یکی از سوالات متداول مراجعه کنندها به سایت در مورد خرید طوطی خاکستری است تصمیم گرفتم یک راهنمای خرید بنویسم و سوالات متداول را مطرح کنم تا از این به بعد کمتر شاهد خرید های اشتباه باشیم ... امیدوارم به درد بخور باشه :smile (4):


آیا طوطی خاکستری توانایی حرف زدن و صحبت کردن دارد؟

طوطی خاکستری ( کاسکو) یکی از بهترین طوطی های سخنگو است. این طوطی در سنین جوانی می تواند حرف زدن را به خوبی بیاموزد و حتی از واژه ها به صورت هوشمندانه استفاده کند. بعد از افزایش سن نیز تا حدودی توانایی یاد گیری خود را حفظ می کند. این توانایی بیشتر از سایر طوطی هاست، به همین دلیل در دنیا هواداران زیادی دارد.

سایر نامهای طوطی خاکستری کنگو چیست؟

در ایران این طوطی به کاسکو مشهور است. به آن کاسکوی دم قرمز، طوطی خاکستری دم قرمز نیز می گویند. اگر وارد یک مغازه شدید و طوطی خاکستری رنگی را دیدید که دمش قرمز خوشرنگ است مطمئن باشید که دارید به یک کنگو یا همان کاسکوی دم قرمز نگاه می کنید .

شکل زیر یک طوطی خاکستری دم قرمز یا همان کاسکوی دم قرمز را نشان می دهد.


سایر نامهای طوطی خاکستری تیمنه چیست ؟

طوطی خاکستری تیمنه به طوطی دم شکلاتی، طوطی دم شرابی و کاسکوی دم شرابی معروف است . اگر وارد یک مغازه پرنده فروشی شدید و طوطی را دیدید که رنگ بدنش خاکستری تیره بوده ، اندازه بدنش کوچک است و رنگ دمش شکلاتی رنگ یا قرمز چرک است مطمئن باشید که دارید به یک طوطی خاکستری تمینه نگاه می کنید.


شکل زیر یک طوطی خاکستری دم شکلاتی یا همان کاسکوی دم شکلاتی را نشان می دهد.


فرق بین طوطی خاکستری کنگو و طوطی خاکستری تمینه چیست ؟ یا به عبارت دیگر فرق بین کاسکوی دم قرمز و کاسکوی دم شکلاتی در چیست ؟

این دو طوطی هر دو از خانواده طوطی های آفریقایی بوده و در نژاد با هم متفاوت هستند.


آیا کاسکو دم قرمز بهتر از کاسکوی دم شکلاتی حرف زدن یاد میگیردی؟

خیر هر دو طوطی قادرند به خوبی حرف زدن یاد بگیرند.

آیا استعداد کاسکوی دم قرمز بهتر از کاسکوی دم شکلاتی است ؟

خیر توانایی یاد گیری هر دو پرنده یکی است .

اگر توانایی و استعداد هر دو پرنده یکی است پس چرا در بازار قیمت دم قرمز گران تر از دم شکلاتی است ؟

این تفاوت قیمت یه خاطر اندازه جثه و رنگ آمیزی طوطی دم قرمز است. دم قرمز ها معمولا رنگشان روشن تر بوده و رنگ دمشان قرمز خوشرنگ است و برخی پرنده فروشها به اشتباه میگویند که دم شکلاتی توانای حرف زدن ندارد تا گران بودن طوطی دم قرمز را توجیه کنند. دلیل اختلاف قمیت فقط به خاطر شکل ظاهر است .


برای اینکه تفاوت این دو طوطی را بهتر متوجه شوید بهتر است که آنها را در کنار هم مقایسه کنید ، به شکل زیر نگاه کنید : طوطی سمت چپ یک تیمنه یا دم شکلاتی است و طوطی سمت راست یک طوطی کنگو یا دم قرمز
در شکل های زیر هم صورت این دو طوطی را با هم مقایسه کنید، به رنگ منقار و ماسک صورت( منظور قسمت برهنه در صورت این دو طوطی است ) توجه نمایید ... حالا بگید کدام کنگو است و کدام تمینه است ؟

تصویر یک:
[IMG]
[/IMG]


تصویر دو :


تصویر شماره یک کنگو است و تصویر شماره دو تمینه است .


ادامه دارد ...

تهیه و تنظیم :


شیکرا