حوله پیچ کردن یک روش برای خارج کردن طوطی از قفس است. شما در هنگام بیماری و یا کوتاه کردن بال و ناخن ، به حوله پیچ کردن طوطی نیاز خواهید داشت. گاهی اوقات ممکن است شما قادر نباشید که طوطی خود را با دست بگیرید و به راحتی جابه جا کرده و یا از چوب نشیمن جدا کنید.دلیل حوله پیچ کردن طوطی چندان مهم نیست اما شما به عنوان صاحب طوطی باید این روش را یاد بگیرید.

به منظورخارج کردن سریع طوطی از قفس، شما باید ظروف آب و غذا، اسباب بازی ها ، تاب ها، چوب های نشیمن ودرواقع هرشئی که ممکن است سر راحتان قرار داشته باشد را از قفس خارج کنید تا بتوانید به سرعت طوطی را حوله پیچ کرده و از قفس خارج کنید.در این روش شما باید سرعت عمل داشته باشید .

این مهم است که شما برای جلوگیری ازآسیب دیدن و یا زخمی شدن طوطی این کار را به درستی انجام دهید .اگرشما طوطی را به درستی نگه ندارید به راحتی میتوانید طوطی را خفه کنید. پرنده ها با عضلات شکم خود نفس می کشند بنابراین بسیار مهم است که این نواحی را خیلی محکم نگیرید. همچنین باید از حوله های دست و صورت استفاده کنید ، حوله های حمام خیلی ضخیم هستند و مزاحم کار ما خواهند شد.

هنگامی که تمام اسباب بازی ها و ظروف آب و غذا را از قفس خارج کرده و از سر راه برداشتید، در قفس را باز کنید.حوله را به آرامی و با هردو دست به درون قفس برده و یک دست خود را پشت سر و گردن طوطی قرار دهید. شما باید این کار را به آرامی و با ملایمت انجام دهید اما هنگامی که او را گرفتید نباید بیش از اندازه محتاط باشید.پرندگان غضروفی دارند که از حلق آنها محافظت می کند.گرفتن طوطی به این روش مانع از رسیدن هوا به او نخواهد شد و او را خفه نمی کند .

زمانی که سر طوطی را بصورت درست و بی خطر نگه داشته اید با دست دیگر خود که حوله بر روی آن قرار دارد پاهای او را بگیرید. اگر او با پاهای خود محکم به چوب نشیمن و یا میله های قفس چنگ زده آنها را به آرامی شل کنید.هرگز طوطی را نکشید.بعد از این مرحله طوطی خود را از قفس خارج کرده و مانند یک نوزاد تازه متولد شده در آغوش بگیرید.درضمن مطمئن شوید که سر طوطی خود را به درستی نگه داشته اید .

توجه داشته باشید چون شما اولین بار است که اقدام به یادگیری این روش کرده اید، ممکن است کمی طول بکشد تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. با تمرین بسیار شما قادر خواهید بود این کار را در عرض چند دقیقه انجام دهید.مترجم:مهدی
گردآورنده:Honey
منبع:Birdcage.net