فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  12
لایک لایک:  12
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  کاربر ساده

  تاریخ عضویت
  Jul 2010
  شماره عضویت
  977
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  42

  موارد منع مصرف

  هر گونه گوشت قرمز به صورت خام

  جگر و شش گاو و گوسفند
  قارچ پياز خام ادويه جات تند –سفیده تخم مرغ به صورت خام -شیر حاوی لاکتوز- سويا به تنهایی –سیر- .شكلات- .تخمه آفتاب گردان .تن ماهي- نان به مقدارزیاد-جگر مرغ واحشای مرغ- . سیب زمینی خام –هر گونه استخوان مرغ استخوان ماهی و ماهی- با استخوان کله و پای مرغ -وکلیه استخوانهای ریز مرغ- ماهي با استخوان حتی استخوان خیلی ریز تخم مرغ خام

  همچنین گیاهان زیر از دسترس سگ بدور باش
  د تنباکو -تنبا کوی وحشی-سوسن وحشی-گل شیپوری پیچی و وحشی –گل نرگس- دانه سیب- هسته هلو-مارچوبه -آزالیه -شاه بلوط هندی- کاج بودایی -گیاه همیشه سبز- نارنگی کلماتیس -کرچک هندی -سرخس نخلی -پنجه مریم –نرگس زر د -پامچال فرنگی -خون سیاوشان -سوسن سفید(خصوصا در گربه)-سرخس نخلی -پنجه مریم- نرگس زرد- پامچال فرنگی گیاه اوکالیپتوس -گل انگشت دانه –شمعدانی -گل شیپور پیچک امریکایی-زنبق رشتی -گیلاس اورشلیم -نهاله گوجه فرنگي زنبق(در گربه)درخت مو مناطق گرمسیری-پیچک -درخت نخل ساك و-پامچال-زهر الزبیع-گل صد تومانی -گل شیپوری پيچي- بلوط -بنتقنسول-سرخس- انجیر هندی -هلوی پوسیده -زنبق -پیاز-خرزهره -انجیر هندی –نرگس –دارو اش -کرچک هندی -درخت نان


  پیاز و سیر دو ماده غذایی خطرناک برای سگ و گربه
  سیر و پیاز حاوی یک ترکیب شیمیایی بنام تیو سولفات هستند که خوردن آن می تواند برای سگ و گربه خطرناک باشد.خوردن حتی مقدار کمی پیاز خام یا پخته می تواند سبب ایجاد نوعی کم خونی در سگ گردد (hemolytic anemia) .در ابتدا علائم مسمومیت که معمولا پس از چند روز ایجاد می گردد شامل حالت تهوع واستفراغ می باشد و سگ از خوردن غذا امتناع می کند.به فاصله کوتاهی سگ دچار تغییر رنگ ادرار ناشی از مواد آزاد شده از گلبول های قرمز تخریب شده در خون می گردد و علائم کم خونی به صورت بی حالی وضعف و تنگی نفس ظاهر می گردد. خوردن یک وعده پیاز البته به مقدار زیاد مثلا حدود 600 گرم و یا به دفعات متعدد مثلا 150 گرم در هر وعده غذایی در یک سگ حدودا 10 کیلو گرمئ می تواند سبب مسمومیت شدید گردد.


  مسمومیت با شکلات
  شکلات حاوی ماده ای بنام تئو برومین است که بدلیل عدم توانایی بدن سگ در متابولیزه کردن ودفع آن(بر خلاف بدن انسان )می تواند سبب مسمومیت شود.علائم مسمومیت حدود چند ساعت بعد از خوردن کاکائو و یا شکلات البته بسته به مقدار آن و نیز جثه سگ ، ایجاد می گردد.طیف اثرات سمی تئو برومین از ایجاد علایم یک مسمومیت گوارشی ساده یعنی استفراغ و اسهال تا سر دیگر طیف یعنی مرگ کشیده شده است.خطر ناکترین اثر این ماده ناشی از تا ثیرات قلبی آن به صورت افزایش ضربان قلب و ایجاد نا منظمی در ریتم قلب می باشد که متعاقب فعالیت بیش از حد سگ می تواند سبب ایست قلبی و مرگ شود.تشنج، خونریزی داخلی،اسهال،استفراغ و افزایش غیر طبیعی ادرار و تحریک پذیری سگ از دیگر علائم مسمومیت با این ماده است.لازم به ذکر است خوردن حدود ۷۰ گرم شکلات برای یک سگ ۱۰کیلوگرمی می تواندایجاد مسمومیت کرده و حتی مرگبار باشد!

  ي دانيد خوردن چه چيزها يي مي تواند براي سگ ايجاد بيماري كند و حتي سمي نيز باشد!؟

  خوب براي نمونه تعدادي از آنها را ذكر مي كنم .

  پيا ز _ سبب ناراحتي گوارشي و نوعي كم خوني مي شود.
  دانه سيب _ سمي

  قارچ _ سمي

  زردالو _ حالت تهوع، دل درد و اسهال

  بادام _ حالت تهوع، دل درد و اسهال

  ميوه بلوط _ سمي

  شكلات _ حالت تهوع، دل درد ، اسهال و افزايش ضربان قلب و تعداد تنفس و حتي ايست قلبي
  پرشين پت

 2. #2
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.02
  تعداد ارسال ها
  2,730

  مواد غذایی خطرناک برای سگ ها  آووکادو  با وجود اینکه ممکن است آووکادو برای سلامتی ما مفید باشد ولی برای سگ ها می تواند کشنده باشد. آووکادو حاوی ماده ای به نام Persin است که برای انسانهایی که به آن حساسیت ندارند بی خطر است ولی در اغلب حیوانات از جمله سگها به شدت مسموم کننده است. مقدار کمی از آن می تواند منجر به استفراغ و اسهال شود. علاوه بر میوه، برگ و ساقه های گیاه نیز مسموم کننده هستند.
  الکل
  مواد حاوی الکل به همان صورت که در انسان منجر به بیماری های کبدی و قلبی می شوند در حیوانات نیز بیماری زا هستند با این تفاوت ه به دلیل جثه کوچکتر آنها حتی مقداری کمی از الکل می تواند منجر به آسیب های جبران ناپذیر عصبی، کبدی و قلبی و حتی کوما و مرگ آنها شود.  سیر و پیاز  سیر و پیاز به اشکال مختلف (خام، پخته، پودر و خشک شده) منجر به تخریب گلبول های قرمز در سگ ها و بروز کم خونی می شود. مقادیر کم آن در صورتی که هر از گاهی در غذا وجود داشته باشد مشکل ساز نیست ولی مقادیر زیاد آن و یا مصرف طولانی مدت مقادیر کم می تواند منجر به مسمومیت و کم خونی گردد. علائم مسمومیت با پیاز و سیر تهوع، اسهال، بی علاقگی به غذا، بی حالی و تنگی نفس می باشد.
  چای، قهوه و سایر مواد حاوی کافئین  کافئین در مقادیر زیاد برای سگ ها کشنده است و هیچ داروی خنثی کننده ای نیز برای آن موجود نیست. علائم مسمومیت با کافئین عبارتند از: بی قراری، تنفس سریع، تپش قلب، لرزش عضلانی، تشنج و خونریزی. علاوه بر چای و قهوه، کافئین در کاکائو، شکلات، نوشابه کوکا کولا و نوشابه های نیروزا مانند رد بول و هایپ و نیز در برخی از داروهای سرما خوردگی و ضد درد ها موجود است.
  انگور و کشمش  بسیاری از افراد از انگور و کشمش به عنوان خوراکی تشویقی برای سگ ها استفاده می کنند ولی مشخص شده که مصرف آن می تواند منجر به نارسایی کلیوی در سگ ها شود گرچه علت آن هنوز مشخص نشده است. حتی میزان کمی از آن نیز می تواند بیماری کلیوی ایجاد کند. علائم اولیه تهوع و بیش فعالی (افزایش فعالیت) است. سپس در عرض یک روز سگ بی حال و دپرس می شود. بهترین راه پیشگیری دور از دسترس قرار دادن انگور و کشمش می باشد.
  شیر و ترکیبات آن  برخی از سگ ها به خصوص در سن پایین نسبت به لاکتوز موجود در شیر حساس بوده و دچار اسهال می شوند و در برخی نیز حساسیت هایی که اغلب با خارش پوست همراه است ایجاد می شود. در این شرایط باید از مصرف محصولات لبنی خود داری نمود.
  آب نبات و آدامس رژیمی  آب نبات، آدامس، خمیر دندان و برخی از شکلات، کیک و بیسکوئیت های رژیمی توسط زایلیتول شیرین می شوند. زایلیتول در سگ ها منجر به افزایش میزان هورمون انسولین در
  بدن شده و در نتیجه قند خون را به شدت کاهش می دهد که می تواند منجر به نارسایی کبدی شود. علائم مسمومیت عبارتند از: تهوع، بی حالی و عدم تعادل و در نهایت منجر به تشنج و صرع در سگ شده و در عرض چند روز نارسایی کبدی ایجاد می شود.
  شکلات

  اغلب افرادی که از سگ نگهداری می کنند می دانند که شکلات برای سگ ها مسموم کننده است. ماده مسمومیت زای آن تئوبرومین است که در تمام انواع شکلات موجود است ولی خطرناک ترین شکلات ها شکلات مورد استفاده در قنادی و شیرینی پذی و شکلات تلخ هستند که از بیشترین میزان تئوبرومین برخوردارند و کم خطر ترین آن شکلات سفید است که از مقدار کمتری تئوبرومین برخوردار است. لیسیدن شکلات روی بستنی و یا خوردن مقادیر کمی از شکلات (بسته به وزن سگ) می تواند منجر به استفراغ، اسهال و تشنگی زیاد شود. خوردن مقادیر بیشتر می تواند منجر به نا منظم شدن ضربان قلب، لرزش عضلانی، صرع و در نهایت مرگ شود.  چربی های اضافی غذا و استخوان ها  چربی های پخته و یا نپخته باقی مانده از گوشت غذا می تواند منجر به التهاب پانکراس در سگ ها شود. و بسیاری از استخوان ها نیز می توانند در هنگام خرد شدن توسط سگ در دهان و لثه و یا حتی مری زخم ایجاد کنند و یا منجر به انسداد مری شوند. هرگز در غذای سگ از استخوان مرغ (گردن، بال، ران و ..) استفاده نکنید و در صورت استفاده از استخوان قلم گوسفند هنگام خوردن مراقب سگ باشید و زمانی که نزدیک سگ نیستید اینگونه استخاون ها را در اختیارش قرار ندهید. به جای استفاده از استخوان می توانید از خوراکی های جویدنی مخصوص استفاده کنید که بی خطر بوده و حاوی مواد مغذی نیز هستند.

  آلو، هلو و خرمالو


  میوه این گیاهان برای سگ ها بی خطر است ولی در صورت استفاده از میوه باید هسته را از آن جدا کنید زیرا هسته این میوه ها حاوی سیانید است که به شدت مسموم کننده می باشد (هم برای انسان و هم سگ). علاوه بر این ممکن است هسته در مری حیوان گیر کند که می تواند بسیار خطرناک باشد.  تخم مرغ خام  مصرف تخم مرغ خان از دو جهت مضر است. اول انتقال بیماری هایی مانند سالمونلوز و کلی باسیلوز (عوامل اسهال عفونی) به سگ ها و دوم اینکه سفیده تخم مرغ خام حاوی ماده ای می باشد که با جذب یکی از ویتامین های گروه B تداخل داشته و مانع از جذب آن می شود که می تواند منجر به بروز مشکلاتی در موی سگ ها شود.  گوشت و ماهی خام  گوشت و ماهی خام مانند تخم مرغ خام می توانند بیماری های باکتریایی و ویروسی را به سگ منتقل کنند. علاوه بر این برخی از ماهی ها مانند سالمون، آزاد، قزل آلا و استروژن می توانند نوعی انگل را که عامل بیماری ماهی در سگ ها است به سگ منتقل کنند که می تواند در عرض دو هفته منجر به مرگ سگ شود. علائم اولیه آن عبارتند از: تهوع، تب و بزرگ شدن غدد لنفاوی. پختن کامل ماهی منجر به از بین رفتن این انگل می شود.  نمک  خوردن نمک و بیسکوئیت های شور مزه می تواند منجر به تشنگی و ادرار زیاد و حتی مسمومیت با سدیم شود. علائم مسمومیت با نمک عبارتند از: تهوع، استفراغ، دپرسیون، لرزش عضلانی، افزایش دمای بدن و تشنج. این مسمومیت می تواند منجر به مرگ نیز بشود.  مواد غذایی و نوشیدنی های حاوی شکر  شکر برای سگ ها نیز مانند انسان به دلیل ایجاد چاقی، افزایش پوسیدگی دندان ها و نیز افزایش احتمال ابتلا به دیابت مضر است.  خمیر مایه و مخمر شیرینی پزی  خمیر مایه و مخمر شیرینی پزی که برای افزایش حجم نان به کار می رود در معده و روده های سگ نیز منجر به تولید گاز فراوان و افزایش حجم می شود که می تواند درد شدید ایجاد کند. علاوه بر این، مخمر نان موجب تولید الکل می شود که می تواند باعث مسمومیت با الکل شود.  داروهای مورد استفاده انسان  شایع ترین علت مسمومیت در سگها مصرف داروهای متداول انسانی مانند استامینوفن، آسپرین، ایبوبروفن و داروهای سرماخوردگی است. مسمومیت با این داروها می تواند برای سگ ها کشنده باشد و نباید تحت هیچ شرایطی بدون توصیه دامپزشک از این داروها به سگ بخورانید و همواره آنها را از دسترس حیوانات خانگی خود دور نگه دارید.
  مواد موجود در آشپزخانه  بسیاری از ادویه ها و مواد مورد استفاده در آشپزی مانند بیکینگ پودر و جوش شیرین بری سگ ها مسموم کننده هستند. بنابر این آنها را در طبقات بالا قرار داده و از دسترس سگ ها دور نگه دارید.

  در صورتی که متوجه شدید و یا مشکوک بودید که سگ شما ماده ای مسموم کننده را خورده است بلافاصله با دامپزشک خود تماس بگیرید. بهتر است که همواره تلفنی اضطراری از دامپزشک خود در اختیار داشته باشید تا در مواقع ضروری با دامپزشک تماس بگیرید


  نویسنده : دکتر س. مکرم

 3. #3
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  چه مواد غذایی را هرگز نباید به سگ خوراند ؟

  چه مواد غذایی را هرگز نباید به سگ خوراند ؟  برخی از غذاها که برای انسان و برخی از حیوانات خوردنی و قابل استفاده است ؛ می تواند سلامتی سگ را به مخاطره بیندازد چرا که متابولیسم سگ متفاوت است . بعضی از این غذاها ممکن است باعث اختلال ملایم و اندکی در سیستم گوارش سگ شوند و برخی دیگر بیماری شدید و مهلکی را به دنبال دارند که به مرگ سگ منجر خواهد شد .

  در جدول زیر از موادی نام برده شده است که به طور معمول نبایستی در غذای سگ موجود باشد . قدر مسلم این فهرست کامل نیست چرا که ما قطعا نمی توانیم تمام چیزهایی را که سگ شما نباید بخورد جمع آوری کنیم .

  گروه دامپزشکی و جانوران آبزی دکتر فاستر و دکتر اسمیت

  ترجمه اختصاصی برای پت کلاب : مینا احمد ی

  ردیف
  مواردی که باید از آن پرهیز کرد
  دلایل پرهیز
  1
  نوشیدنی های الکلی
  سبب مستی و سپس اغما و آنگاه مرگ سگ خواهد شد.
  2
  آووکادو
  برگها ؛ دانه ها و میوه آووکادو حاوی ماده ای است که موجب اسهال و استفراغ در سگ می شود .
  3
  استخوانهای ماهی ؛ طیور و سایر منابع پروتئینی و گوشتی
  موجب آسیب دیدگی و جراحت در سیستم گوارش سگ می شود .
  4
  غذای گربه
  به طور معمول بیش از اندازه حاوی پروتئین و چربی است .
  5
  شکلات ؛ قهوه ؛ چای و سایر مواد دارای کافئین
  حاوی کافئین و مواد دیگری است که سبب اسهال و استفارغ شده و برای سیستم عصبی و قلبی عروقی سمی است .
  6
  افشره مرکبات
  موجب استفراغ می شود.
  7
  ماهی ( خام – کنسرو شده و پخته )
  اگر منحصرا و به مقدار زیاد به سگ داده شود می تواند موجب اثرگذاری روی تیامین ( نوعی ویتامین ب ) شده که موجب کم اشتهایی ؛ حمله و در برخی موارد به مرگ منجر شود .
  8
  انگور ، کشمش و مویز
  دارای سمی ناشناخته است که باعث تخریب کلیه ها می شود . هیچ نوع مشکلی تاکنون با روغن هسته انگور گزارش نشده است .
  9
  آبجو
  حاوی ترکیب ناشناخته ای است که موجب نفس نفس زدن شدید ؛ افزایش ضربان قلب ؛ بالارفتن دمای بدن ؛ حمله و سپس مرگ می شود .
  10
  قرصهای ویتامین و مکملهای حاوی آهن مخصوص انسان
  موجب تخریب سیستم گوارش شده و برای ارگانهایی نظیر کبد و کلیه سمی است .
  11
  دانه فندق شکل ماکادامیا
  حاوی سم ناشناخته ای است که روی سیستم گوارش و سیستم عصبی و ماهیچه ها اثر می گذارد .
  12
  ماری جوانا
  موجب ضعیف شدن سیستم عصبی ؛ استفراغ و تغییر در ضربان قلب می شود .
  13
  شیر و سایر محصولات لبنی
  بعضی از سگها و گربه های بالغ در صورتی که مقدار زیادی لبنیات دریافت کنند دچار اسهال می شوند .
  14
  غذاهای فاسد شده ، کپک زده و زباله
  حاوی سم های مختلفی است که موجب اسهال و استفراغ شده و همچنین روی سایر ارگانهای بدن اثر می گذارد .
  15
  قارچها
  می تواند حاوی سم هایی باشد که روی چند سیستم بدن اثر گذاشته و موجب شوک و سپس مرگ می شود .
  16
  پیاز و سیر (خام ، پخته یا پودر)
  حاوی سولفوکسید و دی سولفید است که می تواند سلولهای قرمز خون را از بین برده و موجب کم خونی شود . در گربه ها نسبت به سگها این مسئله بیشتر امکان پذیراست. سیر کمتر از پیاز حالت سمی دارد .
  17
  خرمالو
  دانه آن موجب مسدود شدن روده و آماس روده می شود .
  18
  هسته هلو و آلو
  خوردن هسته هلو و آلو موجب مسدود شدن دستگاه گوارش می شود .
  19
  تخم مرغ خام
  حاوی نوعی آنزیم است که موجب کاهش نوعی ویتامین ب به نام بیوتین در بدن می شود و این مسئله مشکلاتی را در پوست و موی حیوان ایجاد می کند . تخم مرغ خام می تواند حاوی سالمونلا نیز باشد .
  20
  گوشت خام
  می تواند حاوی باکتری هایی نظیر سالمونلا باشد که موجب اسهال و استفراغ می گردد .
  21
  برگ ریواس
  حاوی اکزالات است که بر روی سیستم گوارش ، سیستم عصبی و سیستم دفع ادرار اثر می گذارد.
  22
  نمک
  اگر در مقادیر زیاد مصرف شود موجب عدم تعادل الکترولیتی در بدن سگ می شود .
  23
  رشته
  در سیستم گوارش به شکل توده ای گیر می کند .
  24
  غذاهای شیرین و حاوی شکر
  موجب چاقی ؛ پوسیدگی دندان و گاهی موجب دیابت می گردد .
  25
  پس مانده غذا ( در مقادیر زیاد )
  پس مانده غذاها به طور معمول از نظر غذایی متعادل نیستند و معمولا بیشتر از 10 درصد حاوی مواد غذایی لازم نیستند . چربی هایی که از گوشت جدا شده اند و استخوانهای گوشت معمولا اینگونه مواد را تشکیل می دهند .
  26
  تنباکو
  این ماده حاوی نیکوتین است که به طور معمول روی سیستم گوارش و سیستم عصبی تاثیرگذار است و می تواند ضربان قلب را بالا برده و موجب غش و ضعف ؛ کما و سرانجام مرگ گردد .
  27
  مایه خمیر و مخمرها
  موجب تولید گاز در سیستم گوارشی شده که نهایتا باعث درد و احتمالا پارگی معده و روده ها خواهد شد .
  28
  زایلیتول ( شیرین کننده های مصنوعی )
  می تواند موجب کاهش قند خون شده (هیپوگلیسمی) که نهایتا منجر به استفراغ ؛ ضعف و غش می شود و در مقادیر بالا موجب از کارافتادن کبد می شود .
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 23rd March 2012, 11:21 PM
 2. کاکایی بزرگ (کاکایی سر سیاه بزرگ) Larus Ichthyaetus
  توسط Discjockey در انجمن راسته آبچلیک
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th March 2012, 12:22 AM
 3. فنچ طلایی اروپایی یا سهره European Goldfinches
  توسط Shahrzad در انجمن معرفی نژادهای فنچ
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th October 2011, 06:40 PM
 4. نگهداری از مانیتور صحرایی (سوسمار صحرایی) (savannah monitor)
  توسط mas0ud در انجمن اصول و شرایط نگهداری مارمولک ها و سوسمار ها
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 3rd December 2010, 04:58 PM
 5. ماکائوی آبی و طلایی آرا آبی و طلایی (Blue and Gold Macaw)
  توسط بابک آژیده در انجمن طوطی های ماکائو یا آرا(Macaw Parrots)
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 3rd September 2010, 12:37 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ