فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  4
لایک لایک:  4
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  کاربر ثابت

  تخصص
  Linux Administrator
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  شاه طوطی
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.06
  تعداد ارسال ها
  5,807

  نرگس Asphodel / Amaryllis

  مقدمه

  گیاه نرگس از خانواده نرگسیان (Amaryllidaceae) می*باشد. نرگس گیاهی دائمی و پیازدار می*باشد. پیازهای آن درشت و دارای ورقه*های فلسی یا مطبق است. به عبارت دیگر پیاز آن می*تواند چندین سال متوالی گل دهد و گل آن همه ساله درشت*تر گردد. گلهای نرگس به رنگ سفید ، زرد ، نارنجی ، کم پر و پُر پر هستند. برگهای این گیاه از بن ریشه به صورت صاف یا شیاردار بیرون می*آیند و در طول ساقه قرار می*گیرند.
  نرگس*ها به اندازه*های مختلف یافت می*شوند. نرگس*ها شاید آسان*ترین و مطمئن*ترین پرورش از میان خانواده تمام گلها هستند و برای افراد مبتدی در باغبانی ایده**آل است. پیاز و برگها حاوی کریستالهای سمی هستند که فقط حشرات اصلی می*توانند بدون آسیب رساندن به آن از آن مصرف کنند هر چند ممکن است جانوران آنها را از زیر خاک بیرون بیاورند.  تکثیر نرگس*ها

  نرگس**ها به دو روش تکثیر می*شوند. روش تکثیر غیر جنسی (تقسیم پیاز) که دقیقا نتیجه*اش گلی است مانند گل پیاز اصلی و روش تکثیر جنسی (دانه) که نتیجه*اش گلهایی خواهد بود جدید و متفاوت. دانه*ها در بخش تخمدان ایجاد می*شوند این بخش متورم در پشت گلبرگها است. پس از شکوفه کردن بخش تخمدان متورم می*شود اما خالی از دانه است. گهگاه باد یا حشرات با آوردن گرده*های جدید از گلهای دیگر می*توانند باعث گرده افشانی گل در طول مدت گلدهی آن شوند.

  وقتی این اتفاق روی داد در تخمدان یک یا تعداد کمی دانه ایجاد می*شود. نرگس*های دورگه بوسیله گرده افشانی گل*ها با تماس دادن و مالیدن دانه گرده از یک گل به کلاله گل دیگر بوجود می**آیند در نتیجه تخمدان می*تواند تا 25 دانه را در خود ایجاد کند. که هر کدام از آنها یک گیاه کامل را بوجود خواهد آورد. اما برای گلدهی گیاهی که از دانه پرورش می*یابد باید تا 5 سال صبر کرد.

  گلدار بودن نرگس از شش هفته تا شش ماه طول می*کشد که این بستگی به جایی که شما زندگی می*کنید و همچنین نوع گونه*ای که پرورش می*دهید دارد. بعد از گلدهی اجازه دهید تا گیاه نرگس پیازش را برای سال بعد بازسازی کند. برگها تا آن هنگام سبز هستند. هنگامی که برگها زرد شدند شما می*توانید آنها را قطع کنید اما تا قبل از آن خیر.
  ویرایش توسط بابک آژیده : 26th June 2010 در ساعت 07:31 PM
  منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو میرود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب.

  به سوالاتی که در پیام خصوصی پرسیده میشه پاسخی نمیدم، در تاپیک ها بپرسید و لینکش رو برام ارسال کنید!


 2. #2
  کاربر ثابت

  تخصص
  Linux Administrator
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  شاه طوطی
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.06
  تعداد ارسال ها
  5,807
  مراقبت از نرگسها

  ماههای مرداد و شهریور بهترین زمان برای کشت نرگس در انگلیس هستند تا ریشه*ها قبل از شروع زمستان قابلیت رشد را پیدا کنند اگر چه پیازها باید تا ماه مهر کشت شوند ولی تا آبان ماه قابل کشت هستند. برای کشت ، آنها را بطور مجزا با فاصله*های 15 سانتیمتری در یک خاک با زهکشی خوب و مناسب کشت کنید بطوری که حدود 10 سانتیمتر خاک روی پیازها باشد. یک مقدار کود معمولی را با خاک مخلوط کنید و در زیر محل کاشت بریزید و اگر خاک رسی و سنگین است مقداری شن با آن مخلوط کنید تا به زهکشی خاک کمک کند.

  پیازها را در زمینی که از آب اشباع است نکارید. نرگس*ها برای گلدهی سال بعد خود نیاز به انرژی سرازیر شده از ساقه و برگ به پیازها دارند. به همین دلیل برگها را از محل طوقه قطع نکنید چون این کار باعث می*شود آنها ضعیف شوند. هنگامی که 6 هفته سپری شد بعد از گلدهی می*توانید برگها را قطع کنید چون تأثیری بر گلدهی سال بعد ندارد. بعد از پژمرده شدن گلها آنها را از بخش زیرین و پشت تخمدان قطع کنید. هر پیازی را که در ساقه و برگ آن نشانی از بیماری است خارج کرده و آن را بسوزانید. پس از گلدهی گیاه را هفته*ای یک بار آبیاری و بوسیله کودهای غنی از پتاس تغذیه کنید تا هنگامی که برگها زرد شوند. تعداد زیادی از نرگس*ها ، خیلی خوب به طور طبیعی سبز شده و نیاز به جابجایی ندارند.

  اگر شما باغ کوچکی دارید و دسته*های نرگس خیلی زیاد و بزرگ شده*اند می*توانید آنها را خارج کرده و تقسیم کنید. پیازهای خارج شده را در مکانی خنک تاریک و با تهویه مناسب تا زمان کشت بعدی ذخیره کنید. هم قبل از انبار کردن هم قبل از کشت دوباره، تمام پیازهایی را که هنگام لمس کردن حس می**کنید نرم هستند یا حالت اسفنجی پیدا کرده*اند را جدا کرده و بسوزانید. پیازهای کشت شده در گلدان (برای 16 الی 20 هفته) باید حداقل در عمق 5 تا 10 سانتیمتری کاشته شوند. که این بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه دارد. بهترین گونه*ها برای پرورش بستگی به مکانی دارد که می*خواهید کشت کنید.

  اگر محیط بزرگی از زمین سبز دارید که می*خواهید در آنجا نرگس*ها را کشت کنید نوع نرگس نما بهترین نتیجه را دارد. گونه*های مختلف را در یک بخش با هم مخلوط نکنید که این یک نتیجه کشت خوب نیست. برای حاشیه و کناره*های کوچک باغهای سنگی بهتر است از انواع کوچک*تر برای پرورش مانند دو به دو یا پرتاب شعله استفاده شود. در طول زمان پرورش ، حداقل دوبار بوسیله قارچ کش شاخ و برگ نرگس*ها را سمپاشی کنید.

  تعداد گونه*های نرگس

  گیاه شناسان در این مورد اختلاف نظر دارند اما حداقل 25 گونه وجود دارد که بعضی از آنها با تنوع بسیار زیاد هستند و دارای چندین دورگه طبیعی هستند با توجه به این گونه*ها لیست بانک اطلاعاتی فعلی نرگس نمایانگر بیش از 13000 دورگه است که در بین تقسیمات رده بندی شده دوازده گانه قرار می*گیرند

  منبع : دانشنامه رشد
  ویرایش توسط بابک آژیده : 26th June 2010 در ساعت 07:31 PM
  منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو میرود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب.

  به سوالاتی که در پیام خصوصی پرسیده میشه پاسخی نمیدم، در تاپیک ها بپرسید و لینکش رو برام ارسال کنید!


 3. #3
  همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  شماره عضویت
  453
  میانگین پست در روز
  0.14
  تعداد ارسال ها
  394

  نرگس آفريقائي

  نام علمی: Agapanthus africanus

  نرگس آفريقائي گياهي است با ساقه زير زميني استبوي اين گياه بطور متناوب كم و زياد ميشود .
  بدين معني كه در روز كم بو بوده و از غروب آفتاب شروع به زياد شدن مي كند . شدت بوي عطر اين گياه كمي پس از شب هنگام است و باز در اواسط شب كاهش مي يابد
  اين گياه يكي از بهترين گياهان آپارتماني بشمار مي رود  نیازها

  نور: مكانهاي سايه آفتاب بسيار مناسب براي پرورش اين گياه است

  دما: به هواي خنك در تابستان نیاز دارد

  رطوبت: متوسط تا زیاد

  آبیاری: در زمينهاي سبك به آب فراوان و در تابستان و در زمستان به آب بسيار كم نياز دارد

  خاک: گرچه اين گياه در اغلب خاكها بخوبي رشد مي كند ولي خاكهاي غني و قابل نفوذ به آب برتري دارد

  تغذیه: دادن كودهاي شيميايي كامل محلول درآب براي اين گياه در فصل رويش مناسب است .

  تکثیر: اين گياه را با تقسيم غده در اوائل بهار زياد مي كنند .تكثير آن با كاشتن بذر نيز عملي است و موقع كاشت آن آغاز بهار استاطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آماریلیس Amaryllis
  توسط بابک آژیده در انجمن گل و گیاه آپارتمانی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th June 2010, 11:12 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ