فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  4
لایک لایک:  5
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.02
  تعداد ارسال ها
  2,730

  آموزش دفع بر روی کاغذ یا تشک مخصوص در سگ ها ( آموزش دفع در سگ ها )

  آموزش دفع بر روی کاغذ یا تشک مخصوص در سگ ها ( آموزش دفع در سگ ها )  آموزش سگ برای دفع ادرار و مدفوع روی کاغذ در چندین مورد مفید خواهد بود:

  1. اگر شما سگ کوچکی دارید و در آپارتمان زندگی می کنید.

  2. اگر انسان خاصی هستید و برای شما آسان نیست سگتان را به پیاده روی ببرید.

  3. اگر یک سگ کوچک دارید که کنترلی بر روی ادرار کردن خود ندارد، یا تا زمانی که کاملا در مقابل بیماری ها مصونیت پیدا نکرده است نمی تواند از منزل خارج شود.

  4. برای سگ های مسن تر که قادر نیستند مسافت زیادی راه بروند یا آن هایی که شرایط پزشکی آن ها دفع ادرارشان را افزایش می دهد.

  5. اگر شما ساعت های طولانی کار می کنید و سگ شما در منزل تنها می ماند.

  یکی از بزرگترین مشکلاتی که صاحبان سگ با آن دست به گریبان هستند آموزش دفع ادرار و مدفوع سگ بر روی کاغذ است. برای تعیین حوزه ی رفت و آمد سگ خود را در یک اتاق ، پاسیو، حمام یا حتی راه رو محدود کنید ( می توانید از قفس هم استفاده کنید ) گوشه ای از آن را به عنوان توالت سگ در نظر بگیرید. این محل باید طوری باشد که دفع های تصادفی به راحتی قابل تمیز کردن باشد و سگ شما بتواند بدون این که خانواده را به مشکل مواجه کند دفع ادرار نماید.
  محل توالت را از محل خوابیدن و غذا خوردن او جدا کنید. فضایی به اندازه ی120 90xسانتی متر از آن محل را با پلاستیکی که که روی آن با 6 تا 8 لایه کاغذ و یا روزنامه پوشانده شده است فرش کنید. اکنون شما محلی بیش از آن چه که معمولا سگ شما برای ادرار کردن نیاز دارد را با کاغذ پوشانیده اید. این کار در ابتدا پیدا کردن کاغذ را برای او آسان می کند.


  گوشه های کاغذ ها را با چسب به هم بچسبانید تا مانع از لیز خوردن آن ها بشود . این بسیار مهم است که هر بار کاغذ ها را در یک مکان معین قرار دهید . سگ خود را در ابتدای صبح ، پس از هر وعده غذا خوردن یا نوشیدن آب ، پس از خواب ، بعد از ورزش یا بازی کردن و پیش از خوابیدن ، و هر زمان که به نظر ناآرام یا به دنبال محلی برای دفع ادرار می گردد به آن جا ببرید ( سگ ها اغلب برای پیدا کردن مکانی برای مدفوع به شکل دایره می چرخند یه دایره تا شعاع 1.5 متری )

  با ملایمت با او صحبت کنید و بگویید تا از کاغذ ها استفاده کند. هر بار را که این کار را به درستی انجام داد ، با شوق ذوق او را تشویق کنید تا متوجه شود که کار درستی انجام داده است. سپس به عنوان جایزه کمی آ ز ا د ی به او بدهید. تا در منزل شما به گردش بپردازد. ( این زمان نباید طولانی شود )

  این کار را هر روز انجام دهید . اگر دیدید که از استفاده کردن از کاغذ ها امتناع می کند فورا او را بلند کنید و به محل کاغذ ها ببرید. با مهربانی با او رفتار کنید. هیچ گاه تنبیه ، مخصوصا تنبیه بدنی انجام ندهید تا خاطره ی بد از خود در ذهن او قرار نگیرد.

  روزنامه ها پی در پی باید عوض شود. اما یک روزنامه ی کثیف را نگه دارید و آن را بین روزنامه های کثیف نگه دارید. بوی این روزنامه سگ را به آن محل می کشاند. به محض این که سگ شما آموخت که بر روی روزنامه ها ادرار کند، پس از غذا خوردن یا نوشیدن او را کمی از محل روزنامه ها دور کنید به او بگویید بیا و بگذارید بر روی روزنامه ها برود.

  این مهم است که سگ شما بداند به محض اتمام خوردن یا نوشیدن باید بر روی روزنامه ها برود. در عرض چند روز سگ شما محل روزنامه ها را پیدا کرده و به طور خودکار به آن جا می رود. و شما می توانید فضای آن را به مرور کوچک کنید. . این محل هر گز نباید از یک صفحه ی کامل باز شده ی روزنامه کوچک تر باشد.

  هر بار که سگ شما خارج از محدوده ادرار یا مدفوع کرد باید آموزش را از نو آغاز کنید.  دکتر رضا خلخال
  ویرایش توسط sepideh : 29th March 2011 در ساعت 05:07 PM

 2. #2
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.02
  تعداد ارسال ها
  2,730

  استفاده از تشک دفع برای سگ ها

  استفاده از تشک دفع برای سگ ها

  این وسیله که در پت شاپ ها عرضه می شود. جایگزین مناسبی برای روزنامه است. این تشک ها چند لایه جذب کننده ی متراکم دارند. و حاوی بوهای ویژه ای هستند که سگ را به خود جذب می کنند، البته محلول هایی هم در مراکز ویژه خدمات دامپزشکی حیوانات خانگی در دسترس شما هست که سگ را برای رفع حاجت به خود جذب می کنند. همان طور که سگ شما آموزش ها را با موفقیت فرا می گیرد به تدریج آزاد ی او را افزایش دهید تا دیگر مجبور نباشید زمانی که در خانه نیستید او را محبوش کنید.

  آموزش یک سگ کوچک یا متوسط برای دفع ادرار بر روی تشک مخصوص و یا جعبه رفع حاجت گربه ها نیز جایگزین مناسبی برای روش آموزش دفع ادرار بر روی کاغذ است. یک سینی مملو از تکه های روزنامه یا خاک های جذب کننده به مراتب از توده ای کاغذ انباشته شده بر روی کف حمام در نظر خوشایند تر است. یک جعبه ی مستطیل شکل چیزی است که شما نیاز دارید. این جعبه ها در اندازه های متفاوت از کوچک تا بزرگ، در چند ارتفاع موجود می باشند. سگ خود را اندازه بگیرید و جعبه ای برای او انتخاب کنید که به راحتی بتواند در آن حرکت کند. او باید بتواند در جعبه ادرار کند و در عین حال فضای پاکیزه برای ایستادن نیز داشته باشد. بهترین نوع این جعبه ها از پلاستیک فشرده ساخته شده استو قابلیت شست و شو با آب گرم و صابون و ضد عفونی شدن را دارند.
  زمان بندی های لازم برای آموزش برای ادرار در این جعبه ها مشابه آموزش دفع بر روی کاغذ است. به جای این که سگ خود را به خارج از منزل ببرید، برای ادرار کردن او داخل جعبه یا سینی قرار می دهید.
  یک روش مناسب برای مجبور کردن سگ به استفاده از سینی قرار دادن تکه های روزنامه ای است که قبلا بر روی آن ها ادرار کرده و یا باقی گذاشتن مقداری از مدفوع او بر روی آن است. این بوها به سگ کمک می کند تا بیاد آورد قرار است چه کاری انجام دهد. در دفعات اول او را از قفس یا خلوتگاهش بیرون ببرید ، بر روی سینی قرار دهید و چند دقیقه او را آن جا نگه دارید. در حالی که با صدایی جذاب به او می گویید (( بیا)) بگذارید کاغذ و تشک را بو کند. اگر ادرار یا مدفوع کرد او را با رفتار مناسب تشویق کنید. اگر اتفاقی نیفتاد ، مجددا به مدت 15 دقیقه او را در داخل قفس قرار دهید سپس دوباره او را بر روی سینی قرار دهید. اگر این کار نتیجه نداد دوباره 15 دقیقه او را داخل قفس بگذارید. اگر موفقیتی حاصل نشد بیش از 5 دقیقه او را بر روی سینی نگه دارید. او باید بیاموزد هر گاه احساس کرد که ادرار یا مدفوع دارد بر روی سینی برود. اگر در ابتدا سگ شما از مدفوع کردن روی سینی امتنع کرد. یک شیاف گلیسیرین نوزاد در مقعد او وارد کنید و آن را چند دقیقه نگه دارید تا عمل کند ( این دارو نباید سگ را اذیت کند) اما این کار را تنها یک یا دو بار انجام دهید تا سگ به مدفوع کردن بر روی سینی عادت کند. این کار برای شما عدت نشود.
  برای از بین بردن بوها فضولات جامد را فورا دور بریزید. کاغذ ها را پس از هر بار استفاده دور بیندازید و جای آن را با کاغذ تمیز تعویض کنید با وجود این که سگ ها به بوی مدفوع خود جذب می شوند اما دوست ندارند بر روی محلی که مملو از ادرار و مدفوع است راه بروند. یا روی سینی کثیف باقی بمانند.
  جعبه یا سینی نیز باید حداقل هفته ای یک بار پس از شستن و خشک کردن دقیق با آب گرم و کمی ماده شوینده نظیر مایع ظرفشویی تمیز و ضد عفونی شود. از مواد شوینده ای که بوی زیاد دارند استفاده نکنید زیرا باعث ممانعت سگ از ادرار کردن می شود.

  دکتر رضا خلخال


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آموزش تصویری روی دست آوردن طوطی
  توسط sepideh در انجمن اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 17th June 2012, 06:22 PM
 2. آموزش نپریدن روی پا و بدن به سگ ها
  توسط hsoonheb در انجمن تربیت و آموزش سگ ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th November 2011, 04:09 PM
 3. اهمیت آموزش روی دست آمدن (step up ) به طوطی و کاسکو
  توسط sepideh در انجمن روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st October 2011, 07:00 PM
 4. پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 11th August 2011, 04:25 PM
 5. آموزش قرار دادن حلقه بر روی میله چوبی به طوطی و کاسکو
  توسط HONEY در انجمن آموزش ترفند به طوطی سانان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th June 2011, 04:02 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ