فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  6
لایک لایک:  6
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  کاربر ویژه انجمن
  (همکار قدیمی سرپرست کل)

  تخصص
  دانشجوی دامپزشکی
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  22
  میانگین پست در روز
  0.29
  تعداد ارسال ها
  828

  برخوردهای غیر اخلاقی برخی دانشجویان دامپزشکی....

  [

  هفته گذشته انتشار تصاویری ازبرخوردهای غیر اخلاقی برخی دانشجویان به هنگام کار با حیوانات در یکی از دانشگاه ها موجب خشم و عکس العمل شدید حامیان حقوق حیوانات شد. در همین زمینه دیده بان حقوق حیوانات نظر تنی چند از فعالان حقوق حیوانات را در زمینه های زیر جویا شد:
  ۱- وقوع چنین رخدادی در یک محیط آکادمیک و علمی، و انتشار افتخار آمیز تصاویر آن در شبکه های اجتماعی.
  ۲- توجیه پذیری آزمایش، تشریح و زنده گشایی حیوانات در دانشکده های دامپزشکی، محیط زیست و دبیرستان ها.
  ۳- راه حل اصلاحی یا نظارتی جهت جلوگیری از تکرار این اتفاقات در محیط های دانشگاهی.


  بی توجهی به شئون حرفه ای و اخلاقی/ تشریح هدف نباشد.

  جناب دکتر محمد لطفی زاده
  مدیرمسئول مرکز مجازی پژوهشهای راهبردی دامپزشکی _فعال حقوق حیوانات
  ۱- نوع عکس گرفتن این دوستان با سر بریده یک حیوان کاری بسیاری اشتباه بوده و ناشی از کم اطلاعی آنان و البته عدم توجه به شئون حرفه ای و اخلاقی است.
  شما هیچگاه نمی بینید که یک پزشک بر بالین جسد کالبدگشایی شده یک انسان دیگر با افتخار بایستد و اینگونه عکس بگیرد.
  این موضوع هرچند برای آن دوستان یک شوخی بوده اما شوخی درستی نیست و این کار در شأن دامپزشکان نیست و دامپزشکان هم این موارد را تایید نمی کنند.
  ۲ – اول باید مشخص کنیم که تشریح به چه هدفی انجام می شود. من همانطور که بارها در مصاحبه های مختلف و حتی در جلسه سخنرانی پیرامون این موضوعات در دانشگاه ازاد اسلامی واحد علوم تحقیقات گفتم تشریح حیوانات صرفاً به دلیل اینکه تشریحی انجام داده باشیم کار اشتباهی است و باید حتماً اینکار با محدودیت فراوان و با رعایت اصول اخلاقی انجام شود و حتی المقدور از حیوانات بیمار یا ناتوان برای تشریح استفاده گردد و این تشریح هم جنبه کاربردی داشته باشد و صرفاً خود تشریح کردن هدف نباشد، ضمن آنکه با تشریح و آزمایش بر روی حیوانات در دبیرستان چون هدف کاربردی پشت آن نیست مخالفم و آنرا کاری اشتباه می دانم و بجای آن فکر می کنم می توان به جایگزین های بسیاری فکر کرد.
  ۳ – اینجانب عمیقاً معتقدم که باید اولاً با آموزش فکر و ذهن بسیاری از مردم اصلاح شود که کشتن و تشریح حتی یک سوسک در آزمایشگاه کاری عادی نیست و دوم اینکه یقیناً استفاده از امکانات شبیه سازی و ماکت های آموزشی شبیه نمونه واقعی کمک زیادی می کند. البته یقییناً گاهی آزمایش با رعایت اصول اخلاقی در برخی موارد به پیشرفت علم کمک می کند و راه وسیعی برای نجات بسیاری از انسانها و حتی حیوانات باز می کند که با این توجیه و صدا البته با لحاظ کردن اصول اخلاقی انجام آزمایشات محدود از نظر من بلامانع است.
  تأکید میکنم که انجام آزمایشات بیهوده روی حیوانات و مثلاً تست بیهوش کردن و یا تشریحهای بی مورد که می تواند با روشهای دیگری جایگزین گردد یقیناً باید مورد ملاحظه و دقت اساتید دانشگاه قرار بگیرد.
  دکتر محمد لطفی زاده
  مدیرمسئول مرکز مجازی پژوهشهای راهبردی دامپزشکی (حکیم مهر)
  www.hakimemehr.ir
  www.drlotfi.******.com


  استفاده از روش های جایگزین/ نظارت شدنی نیست.
  سرکار خانم دکتر روشنایی، فعال حقوق حیوانات و عضو گروه مخالفان آزمایش روی حیوانات:
  ۱- کشتن حیوان در دانشکده ها امری است روزمره. و اینکه چرا دانشجو اینکار را با افتخار انجام میدهد به روش آموزش و روال عادی دانشکده ها بازمی گردد. اساتید دانشگاه نیز چنین اقداماتی را با افتخار انجام میدهند.
  برخورد این اساتید و روش غلط تدریس آنها است که شفقت را در دانشجو از بین میبرد و یک عده آدمهای بی احساس و سنگدل تحویل جامعه میدهد.
  ۲- تشریح، زنده گشایی و آزمایش روی حیوانات ابدا قابل توجیه نمیباشد و شدیدا مغایر با حقوق حیوان میباشد.
  هر موجود زنده ای حق دارد که آزاد زندگی کند و از مواهب و حق و حقوقی که طبیعت برای او در نظر گرفته برخوردار باشد.با انجام آزمایش روی حیوان کلیه حقوق او زیر پا گذاشته میشود.
  ۳- آزار و کشتار حیوان در دانشکده ها باید بطور کامل ممنوع شود.نظارت بر جنایت معنایی ندارد واصولا نظارت بر همه کارهایی که در دانشکده ها انجام میشود امکان پذیر نیست.
  با وجود انواع و اقسام نرم افزار ها و روشهای بهتر آموزشی ایجاد شده، دیگر بهانه ای برای استفاده از حیوان وجود ندارد.
  گرچه حتی اگر روشهای جایگزین هم وجود نداشتند به خاطر حق و حقوق حیوانات باز هم کسی حق آزار حیوان را به بهانه های خود خواهانه انسان ندارد.
  آیا برای آموزش پزشکی انسانها را فدا میکنند و می کشند؟
  اخلاقیات قربانی کسب و کار/ لزوم وجود دستور العمل مدون
  جناب سپهر سلیمی، فعال حقوق حیوانات:
  ۱- قبل از هر سخنی تصور می کنم بهتر باشد نظر افراد حاضر در عکس ها را در این مورد جویا شد ، بی شک در اینصورت قضاوت درست تری می توان داشت . شاید افراد حاضر در عکس قصد داشته اند ادای انسانهای بد و حیوان ستیز را در بیاورند و یا شاید در اندیشه خلق تصاویری بوده اند که هر کسی با دیدن آنها پی به مظلومیت حیوانات بی پناه کشته شده در چنین مکانهای به اصطلاح علمی ببرد.
  مورد دیگر آنکه به نظر من در حال حاضر نباید حساسیتی روی مرتبط بودن رشته تحصیلی دانشجویان با حیوانات داشت . البته قطعاً انتظار جامعه اینست کسانی که در رشته های مرتبط با حیوانات تحصیل می کنند علاقه و حساسیت بیشتری نسبت به حیوانات داشته باشند ولی متاسفانه در حال حاضر چنین شرایطی بطور کامل وجود ندارد. افزایش ظرفیت رشته های دانشگاهی ، بی توجهی به آموزش مسائل اخلاق حرفه ای در دانشکده ها و مشکلات اقتصادی مبتلابه جامعه باعث شده که رشته های دانشگاهی به عنوان وسیله ای برای رسیدن به شغل و امرار معاش تبدیل شود و متاسفانه در این مسیر، در بیشتر موارد اخلاق قربانی کسب در آمد می شود. بنابراین من بی توجه به رشته تحصیلی این افراد، از دیدن این تصاویر متاسفم .
  ۲- این سوال کلی است و نمی توان برای این سوال جواب آری یا خیر داد ولی آن چه مسلم است، این است که کالبد گشایی ها و آزمایش های انجام شده در حیوانات در بسیاری از موارد غیر ضروری است و روشهای جایگزین فراوانی برای آنها وجود دارد. آموزش از طریق کشتن و کالبد گشایی موجودی زنده شاید آسان ترین راه باشد ولی بی شک بهترین راه نیست و در بسیاری از موارد می شود از فیلم و ابزار آموزشی جدید استفاده کرد.
  ضمن اینکه تا وقتی در این مورد قانون یا آیین نامه مشخصی وجود نداشته باشد نمی توان در این مورد بصورت واضح اظهار نظر کرد و این از دیکته نوشته نشده غلط گرفت. باید هر چه سریعتر دستور العملی در این خصوص تهیه شود و بر اساس آن و با توجه به شرایط مختلف می توان اظهار نظر کرد و به مرور این دستور العمل را در جهت حمایت از حقوق حیوانات کامل تر کرد.
  ۳- در هر شرایطی بزرگ ترین و بهترین ناظر، وجدان و اخلاق است. باید به مباحث اخلاقی در واحد های دانشگاهی توجه بیشتری کرد و حساسیت دانشجویان رشته های مرتبط با حیوانات را نسبت به حقوق حیوانات بر انگیخت. مدیران دانشگاهها باید اجازه دهند با حمایت سازمانهای مردم نهاد خارج از دانشگاه، گروههای دانشجویی حامی حقوق حیوانات در دانشگاهها ایجاد شود تا این گروههای دانشجویی به عنوان ناظر در خصوص مسائلی این چنینی عمل کنند.
  نظارت دستوری بدترین و سخت ترین نوع نظارت است و باید ناظران از جنس مردم ودانشجویان باشند چون در این حالت رابطه بهتری بین دانشجویان و ناظران برقرار خواهد شد و هیچگاه شاهد دور زدن قانون نخواهیم بود.

 2. #2
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730
  من عکس های بدتری رو دیدم . عکس یه سگ بود. که سرش رو بریده بودند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 17th June 2011, 06:12 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 26th August 2010, 03:34 AM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31st July 2010, 02:15 PM
 4. حضور پررنگ دانشجویان دامپزشکی در میان برگزیدگان جشنواره حرکت + عکس
  توسط NoVA_S در انجمن اخبار و رویدادهای دامپزشکی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31st July 2010, 02:15 PM
 5. برگزاری هفتمین کنگره دانشجویان دامپزشکی ایران
  توسط NoVA_S در انجمن اخبار و رویدادهای دامپزشکی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st July 2010, 10:24 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ