انتخاب وسیله مناسب جهت جویدن برای توله های نگهبان


چرا باید برای سگ وسیله ای برای جویدن تهیه نمود؟
اولین حسن این مسئله این است که کفش هایتان سالم می مانند.
سگ ها و به خصوص توله سگ ها به دنبال یافتن چیزی برای جویدن هستند. جویدن کفش ها یا وسایل منزل هم برای سلامتی آن ها مضر است و هم به شما خسارت وارد می نماید.
جویدن، عضلات گونه ای را قوی می سازد. در ضمن جرم دندان ها را تمیز می کند. تمیز شدن دندان ها باعث می شود که دهان سگ شما بد بو نباشد.
سگ ها از جویدن و بازی کردن لذت می برند و فراهم نمودن یک اسباب بازی برای جویدن می تواند آن ها را برای ساعت ها سرگرم نماید. یک اسباب بازی جویدنی می تواند.چه چیزی برای جویدن مناسب است ؟

وسیله ای که انتخاب می کنید باید بزرگ تر از دهان سگ شما باشد.
استخوان های کباب شده یا دودی شده که در کارخانه ها تهیه می شوند، بی خطر بوده و برای مدت زیادی حیوان شما را مشغول می کنند. ولی ممکن است فرش منزل شما را کثیف نمایند. بنابراین بهتر است این استخوان ها را خارج از منزل به او بدهید.
استخوان های ساخته شده از مواد اولیه خوراکی تمیز تر بوده و هنگامی که آن ها را به سگ می دهید دیگر نگران کثیف شدن اطراف نخواهید بود و نیاز به مراقبت و نظارت هم ندارند.

اسباب بازی های نایلونی و پلاستیکی با دوام تر بوده و برای مدت زمان بیشتری می توان از آن ها استفاده نمود و در ضمن نیاز به مراقبت شما در زمان استفاده ندارند. این ها در طعم ها و سایز های مختلف وجود دارند و برای تمیز نگه داشتن دندان های سگ شما بسیار مناسب هستند.
خوراکی هایی که از پوست های دباغی نشده تهیه می شوند برای سگ ها بسیار مناسب می باشند و از جویدن آن ها بسیار لذت برده و سرگرم می شوند و در عین حال بسیار ارزان بوده و به راحتی می توان آن ها را تهیه نمود.
این خوراکی ها اشکال و اندازه های بسیار متفاوتی دارند ولی هنگامی که سگ ها در حال جویدن آن ها هستند باید مراقب آن ها بوده و لبه ها و بخش هایی که نرم می شوند را جدا نمود و هنگامی که اندازه ی آن ها از دهان سگ، کوچک تر شد جهت جلوگیری از خفگی احتمالی حتما آن را از دسترس سگ دور نمایید.
این جویدنی ها بسیار سفت هستند و نباید آن ها را برای سگ پرت کرد تا او آن را بگیرد زیرا ممکن است به لب ها و دندان هایش برای توله های زیر هشت ماه بهتر است کمتر از این دسته مواد استفاده نمایید زیرا می تواند منجر به مشکلات جدی دستگاه گوارش گردند.
به کمک طناب های جویدنی با دوام هنگامی که توله سگ شما دچار دندان درد می شود می توانید برای کاهش درد آن ها را مرطوب یا منجمد نموده و در اختیارش قرار دهید. همچنین از این طناب ها برای پاک کردن جرم دندان ها نیز می توان استفاده نمود.منبع: ماهنامه ی نسخه