نگهداری از همستر پیر

همستری که سن بیشتری دارد کمی بیشتر از بقیه همستر ها نیاز به مراقبت دارد و باید زمان بیشتر که همراه با صبرو حوصله باشد برای همستر پیر خود بگذارید . این مراحل و گامهایی که در زیر نوشته شده است به شما کمک خواهد کرد تا برای همستر خود یک پایان خوش ایند و زیبا در روزی این زمین خاکی بسازید .


سختی: نسبتا اسان
دستور :1-هفته ای یک یا دو بار دندان های همستر خود را بازبینی کنید .پس از گذشت 1-2 سال از عمر همستر دندان ها استحکام خود را از دست داده و میتوانند بیش از پیش ش**** شوند .2-اگر همستر شما با همستر ها دیگر زندگی میکند او را جدا کرده و در یک قفس جدا بگذارید .3-مطمئن شوید که غذای همسترتان کافی و مقوی است و لوله اب انها انقدر پایین می باشد که بدون بلند شدن بتواند از ان استفاده بکند.در قفسی که لوله و طبقات زیادی دارد به طول معمول ظرف غذا و اب در طبقات قرار دارند ولی شما باید ظرف غذا و اب را در دسترس همستر بگذارید چون او برای بالا رفتن برای رسیدن به غذا خیلی ضعیف است.4-برای غذای همستر پیشنهاد میشود از چیزهای نرو و کنسرو شده استفاده کنید چون همستر قادر به خوردن چیز های سفت و سخت نیست و هر چه جویدن اسانتر باشد بیشتر خورده و انرزی بیشتری خواهد داشت.5- همستر خود را روزی دو بار از قفس بیرون اورده و با او بازی کنید . این موضوع که همستر نیاز به همدم ندارد درست نمنیست همسترهای پیر بیشتر نیاز به همدم و دوست دارند و این باعث ارامششان خواهد شد.


6- به یاد داشته باشید که در رابطه با همستر پیر باید احتیاط بیشتر کنید . مانند انسان ها با بالا رفتن سن استوخان هایشان شکننده تر خواهد شد . هنگامی که میخواهید او را در دست بگیر یا به خانه برگردانید با ارامی با او رفتار کنید تا اسیب نبیند.7- برای همستر خود حمام شن چین چیلا را تهیه کنید تا با استفاده از ان تمیز شود و پوستش سر حال و شاداب بماند .8- از مایه وتینگ برای همستر استفاده کنید تا پوستش مرطوب شود و این حس باعث میشود که همستر بدن خود را بیش از پیش تمیز کرده و سر حال شود .9-با توجه به سن همستر او را نگهداغری بکنید . بیماری های شایع و زیاد همستر در این سن را بشناسید و بتوانید ان را درمان کنید و به یاد داشته باشید هر بیماری از عمر همستر شما خواهد کاست.


پایان

ehow

موفق باشید