پس از گذشت 8 ماه اسارت در باغ وحش ارم، سرانجام صبح امروز ببر نر سيبري وارد شده، جان سپرد.
باشگاه خبرنگاران: پس از گذشت 8 ماه اسارت در باغ وحش ارم، سرانجام صبح امروز ببر نر سيبري وارد شده، جان سپرد.

ببر نر سيبري كه ارديبهشت ماه به همراه همتاي ماده خود از روسيه به ايران آمد، حدود 8 ماه در باغ وحش ارم در قفس نگهداري شدند تا مراحل احياي ميانكا از زيستگاه ببر مازندران به پايان برسد، اما انگار بخت با اين ببر نر يار نبود و اين ببر كه از چند روز قبل بر اثر نوعي بيماري از ناحيه دستگاه تنفسي دچار عارضه شده بود، صبح امروز در قفس هاي بستري پارك ارم تهران، جان داد.


* معاون سازمان حفاظت محيط زيست: ببرها به نوعي بيماري بنام مشمشه مبتلا شدند/ وضعيت ببر ماده در دست بررسي است


دكتر محمدباقر صدوق معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست صبح امروز در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اينكه مرگ ببر نر وارد شده از سيبري در باغ وحش ارم صحت دارد ،گفت: ببرها به نوعي بيماري تنفسي شايع بين گربه سانان و سگ سانان بنام مشمشه مبتلا شده بودند كه ببر نر را تلف كرد.


وي در خصوص ابتلاي ببر ماده به اين بيماري افزود: هم اكنون وضعيت ببر ماده در دست بررسي است.


صدوق با اشاره به اينكه ماجراي ابتلاي ببرها به اين بيماري به حدود يك ماه قبل باز مي گردد اظهار داشت: پيش از اين، شيرهاي نر باغ وحش به اين بيماري مبتلا شده بودند كه بدليل مشترك بودن اين بيماري ميان گربه سانان، به ببرها هم منتقل شده است.


معاون طبيعي سازمان حفاظت محيط زيست تصريح كرد: از دامپزشكان داخل و خارج از سازمان كمك گرفته شده تا ببر ماده نجات يابد.


بدين ترتيب، پرونده احياي نسل ببر سيبري يا همان ببر مازندران، با مرگ ببر نر بسته شد و طرح احيا ببر مازندران منقرض شده، ناموفق عمل كرد.

farda news