یکی از نکاتی که باید بهش توجه بشه تمیز کردن لوازم ماهیگیری بعد از هر بار استفاده بوده!! چوب پشه بعد از هر بار ماهیگیری باید تمیز بشه که این تمیز کردن شامل دو قسمت بوده:
1. دسته(gripe ) .خود چوب و حلقه ها(blank)
برایتمیز کردن دسته ی چوب پشه که از جنس چوب پنبه بوده بهتره هر باز با استفاده از اب و شامپو کثیفی اونو بگیرید چون دایمن این نقطه بادست ماهیگیر تماس داره و اگر کثیف بمونه ایجاد حساسیت روی پوست میکنه و اگر حس کردید که با این روش خوب تمیز نشد میتونید با استفاده از یک سمباده نرم که بهتره سمباده ی چوب ۵۰۰ باشه و یک روز در اب و شامپو قرار گرفته دسته رو به ارامی تمیز کنید.

حالا برای تمیز کردن بدنه و حلقه چوب شما میتونید از پارافین مایع که روی دستمال یا پنبه میزنید استفاده کنید. این پارافین خطهای نازک روی چوب رو گرفته و اونو تمیز میکنه فقط باید به مدت۴۸ ساعت اونو یه جا بزارین تا کمی خشک بشه وهمینطور حلقه ها با عبور نخ کثیف میشن و اگر این کثیفی داخل اونها بمونه نخ که ساختاری از پروتیین داره رو خراب میکنه و باعث زدن قارچ و کوتاه شدن عمر نخ میشه پس همیشه به تمیز کردن چوب پشه اهمیت بدین[IMG]http://******.com/images/smileys/10.gif[/IMG]