چگونه مرغ عشق را پرورش دهیم :




پرورش مرغ عشق ها کار اسانی نیست ،اما اگر شما وفت و انرژی لازم را دارید میتواند کار بسیار ارزنده ای باشد . این طوطی های کوچک زیبات پدر و مادر های بسیار خوبی هستند و جوجه های انها پرندهای بسیار مهربان و دست اموزی برای انسان ها خواهند بود . شما حتی میتوانید مرغ عشق را در بیرون پرورش دهید البته این در صورتی که اب و هوا مناسب باشد امکان پذیر خواهد بود .




سختی: نسبتا سخت

دستور:
وسایل مورد نیاز :



1-یک جفت مرغ عشق (مرغ عشق مذکر و مرغ عشق مونث )



2-قفس برای پرورش




3- اشیانه

4- ماده لانه سازی


مرحله 1 :



مطمئن شوید یک جفت مرغ عشق شما مذکر و مونث می باشد . گفتن مذکر یا مونث بودن مرغ عشق ها بسیار مشکل است شما میتوانید از دامپزشک کمک بگیرید که در کشور های خارجی با دادن ازمایش دی .ان .ای این تفاوت مشخص میشود . شما همچنین میتوانید با یک سری وسایل نر یا ماده بودن را تشخیص دهید که کمی برای پرنده دردناک خواهد بود و پیشنهاد نمیشود .




مرحله 2:




تا حد مکان پرنده خود را سالم و سر حال نگه دارید . یعنی اینکه شما باید برای ذیه از میوجات و سبزیجات تازه استفاده کنید و نباید رژیم غذایی انها فقط به دانه محدود باشد . همچنین شما باید هر 12 ساعت یک بار در اختیار مرغ عشق هایتان اب تازه قرار بدهید ،هر روز قفس را تمیز کنید و انها را در نور قرار بدهید .




مرحله 3:



برای هر جفت یک قفس تهیه فرمایید ..شما حتی شاید مجبور شوید که میان دو قفس چیز جدا کننده ای بگذارید تا مرغ عشق ها قفس همدیگر را نبینند . مطمئن شوید که قفس زیاد شلوغ نیست .




مرحله 4 :



یک اشیانه برای پرنده خود بخرید درب ورودی ان را سوراخ کنید و از قفس اویزانش بکنید .شما میتوانید داخل اشیانه را نگاه بکنید اما حق دست زدن به ان را ندارید و این شاید کمی ناراحت کننده خواهد بود .




مرحله 5 :




ماده لانه سازی میتوانید از پت شاپ ها تهیه فرمایید یا میتوانید از حوله و کاغذ های ریز ریز شده برای بستر اشیانه استفاده فرمایید . حتی پس از قرار دادن در اشیانه باز ماده اشیانه سازی را تهیه کنید تا مرغ عشق ها لانه را مرتب کرده و بسازند .




فنون و هشدار ها :



** چیز های غم انگیز زیادی را مشاهده خواهید کرد مثل مردن بچه های ضعیف و مریض . کوشش به نگهداری بچه های مرغ عشق که مریض هستند نکنید مگر این که شما در حال انجام پژوهشی هستید و زمان خود را به ان اختصاص داده اید .




**مرغ عشق های از سن ده ماهگی میتوانند جفت بخورند و تخم بگذارند . شما میتوانید هر شش ماه یکبار انها را جفت بکنید . اگر پرنده شما 5 ساله است سعی برای جفت گیری نکنید .





موفق باشید




مترجم:پارنیا .خ



http://www.ehow.com/how_2384580_breed-lovebirds.html2