پیدا کردن همستر گم شده :

همستر ها به طرز بسیار شگفت اوری در فرار کردن ماهر هستند و برخی اوقات هنگامی که شما برای بازی کردن از قفسشان بیرون اوردین فرار میکنن. همستر ها میتوانند شریعا بدوند و در سوراخ های ریزی جای بگیرند و سریعا ناپدید میشوند و بر گرداندن انها کمی سخت است .


اگر شما بسیار خوش شانس باشید ،همستر تان بعد از اینکه بازی کرد و خسته شد به قفس خودش باز میگردد و گم نمیشود . در این مقاله ما به بررسی بر روی چند روش برای پیدا کردن همستر گو ده می پردازیم .
به کجا میرود :

اولین جایی که شما باید بگردید ججاهایی است که به راحتی میتواند در انجا پنهان شود . کامل همه جا را جستجو کنید و جاهایی که احتمال میدهید انجا باشد رو مورد بررسی قرار دهید . همیشه به یاد داشته باشید همستر شما هنگامی که در میرود ترسیده و سعی بر فرار و اختفا خواهد کرد :1-از نزدیک قفس شروع به گشتن و جستجو بفرمایید .


2-زیر وسایل و اثاثیه و هر جایی که همستر میتواند زیر ان برود را جستجو کنید و مبل ها را بر گردانید

.
3- کابینت ها و کشو ها ،قفسه ها و قفسه های کتاب را با دقت بسیار زیادی بررسی بفرمایید . فراموش نکنید که کشو ها را کاملا نگاه بکنید زیر دستمال ها ،دفتر ها ،مداد ها و ... چون اینها جاهایی هستند که همستر به راحتی میتواند خود را در انجا پنهان کند .


4- زیر و سایل و تمامی سوراخ ها موجود در وسایل را بررسی کنید ممکن است از سوراخ رد شده و به داخل اثاثیه برود.


5-درون هر جعبه ای را که در خانه دارید جستجو کنید همه عبه را جستجو کنید !

6-درون کیف ها ،کوله پشتی ها ،چمدان ها و کفش ها نگاه کنید .


7- همه سوراخ ها را بررسی کنید شاید سوراخی باشد که همستر بتواند به طبقه بالا فرار کند .


8- زیر بخاری ،اب گر مکن ها ،و هر جای تاریکی که برا اختفا مناسب است را بررسی بفرمایید


9- سوراخ ها ی دیوار و کف را که همستر میتواند از انها به جای دیگر برسد بررسی بفرمایید


*هر جا را که بررسی کردید در دفترچه یا کاغذی بنویسید . *
ردیابی همستر گم شده :

امکان دارد که دیگر همستر را نیابید . یا در اتاقی که فکر میکنید پنهان شده است نباشد . پس ما در این قسمت تعدادی راه برای رد یابی همستر گم شده به شما اموزش میدهیم .

1-به یاد داشته باشید همستر ها موجوداتی شب فعال هستند ،پس صد در صد در شب ها از مخفیگاه خود بیرون خواهند امد .


2-در مکان کوچکی یک توده از تخمه های افتاب گردان را قرار بدهید کم شدن هر دانه نشان میدهد که همسترتان غذا را بر میدارد و هنوز زنده است و در این محل می باشد البته این در صورتی است که خانه شما موشی نداشته باشد که اینها را بدزد.


3- کمی ارد در مکانی که دانه ها ریخته اید به پاشید . بعد از اینکه همستر غذا را بر دارد پایش سفید ده و ا خود رد پا به جای می گذارد .


4-یک مقدار ارد در کف اتاق خود بریزید و غذا قرار بدهید هنگامی که همستر میخواهد غذا را بر دارد پایش اردی شده و رد پا بر جا میگذارد و مکان اختفا خود را لو میدهد .


4- در همه قسمت هایی که فکر میکنید همستر مخفی شده شامل قفسه ها فدرب ورودی کنار قفس و... ارد بپاشید تا مسیر هایی که همستر در شب میرود را بیابید

.
5- در کف اتاق خود فویل و زروق و چیزی که صدا بدهد قرار دهید این ها راا نزدیک محلی که غذا گذا شتهع اید بگذارید و هوشیار باشید که همستر هنگامی که سرو صدا کرد او را به دام بیاندارید .

6- یک صاحب مبترک و خلاق میتواند به چند بادام زمینی خوشمزه نخ ببندد (نخ دراز باشد ) و هنگامی که موش غذا را با خود به لانه برد دنبال نخ را گفته و همستر کوچک خود را پیدا بفرماید .
گرفتن همستر :


گاها ،گرفتن همستر بسیار سخت و دشوار میشود و همسنتتر طوری در میرود که شما توانا به گرفتن او نیستید شما باید در این مئاقع با گذاشتن تله همستر خود را بگیرید چند تا از این تله ها را در زیر میخوانید


1-تعدادی از از همستر ها خودشان به قفس خود باز می گردند . در قفس را باز کنید ،قفس را در جایی که فکر میکند همستر پنهان شده است قرار دهید و ان محل را خودتان سریعا ترک کنید . شما باید تا هنگامیث که همسترتان را پیدا کنید بیدار بمانید و نخوابید این ممکن است تا نیمه های شب به طول انجامد ،اغلب همستر ها وقتی خانه خود با مقدار زیادی غذا را می یابند بسیار بسیار خوشحال و شادمان میشوند .


2- به دام انداختن توسط حقه سطل (عمق این سطل باید کافی باشد تا هنگامی که همستر خواست درون ان بپرد اسیب نبیند و نتواند به راحتی فرار کند ) و یک حوله را در داخل قرار بدهید. در بالای حوله از چیز هایی که بوی بسیار زیادی دارند و همستر از فاصله زیادی بوی ان ها استشمام میکند مثل کره بادام زمینی قرار بدهید . سپس یک سراشیبی یا پله قرار بدهید که همستر بتواند از بالا رفته و داخل سطل برود .همستر وقتی بو را استشمام کند سمت سطل میاید از پلکان بالا رفته و خود را داخل سطل میاندارزد و دیگر نمیتواند فرار کند . به ارتفاع سطل دقت کنید همستر ها میتوانند بپرمند و از سطل بیرون بیایند پس همه چیز را به خوبی بررسی کنید این یکی از کارهای بسیار جالب است .


3- اگر هیچ کدام از این راه ها جواب نداد باید از تله های انسانی که برای بدام انداختن موش استفاده میشود استفاده کننید البته از تله هایی که همستر را زنده میگذارند اینها طعمه شان کره بادام زمینی یا پنیر می باشد . گهگاهی این تله ها کار خود را به خوبی انجام نمیدهند و باعث اسیب دیده گی همسترتان میشود و لی در 90 درصد موارد اینها هیچ اسیبی به همسترتان نخواهند زد .


به یاد داشته باشید باید با صبر و حوصله اینکار را انجام دهید و خسته نشوید . به نظر میرسد که همستر در روزهای کمی بتواند از پس کارهای خودش بر اید و زنده بماند من از خیلی از صاحبان همستر شنیده ام که همستر هایشان فرار کرده اند و بعد از چند روز به طور جالبی باز گشته اند . من شنیده ام که یکی از همستر های دوستان بعد 2 هفته پیدا شده و سالم بوده است .

مترجم :پارنیا.خ
ehow
تمام