استفاده از پارچه نخی برای بستر همستر ماده :کارخانه های زیادی برای بستر همستر از پارچه های نخی استفاده میکنند و محصولات متنوعی را که میتوانید در هر مغازه حیوان فروشی پیدا کنید به عنوان بستر همستر میسازنند و به فروش میرسانند .

هر چند این محصولات مسائل بالقوه ای را به دنبال خود دارند که نباید از انها استفاده کرد و شما میتوانید به جای پرداختن پول زیادی برای این محصولات از وسایل به صرفه که برای لانه سازی چیز های محشری هستند استفاده فرمایید .

مسائل بالقوه :


مواد لانه سازی تجاری از رشته ها و تارهای بسیار باریک تهیه و تشکیل شده اند . اینها تارها و رشته ها میتوانند در جای خود لای انگشتان همستر گیر کنند و دست او را از کار بیاندازند و باعث مصدومیت او شوند که این مصدومیت در برخی مواقع بسیار شدید خواهد بود . همچین احتمال خوردن این تارها توسط همسترتان هست ،هضم این بستر ها بسیار مشکل است و باعث مسائل سلامتی برای همسترتان میشود هنگامی که یک محصول درصد خطر بالایی دارد شما میتوانید از جایگزین های بهتر و با صرفه تر استفاده فرمایید .

موارد به صرفه تر برای جایگزینی :شما میتوانید از دستمال کاغذی های بدون چاب و بدون عطر استفاده بکنید یا میتوانید ا ز کاغذ های نرم هم برای اینکار استفاده بفرمایید . شما نمیتوانید اینها را بسیار بازیک کنید اما میتوانید در لانه همستر خود قرار بدهید و جای نرمی برایش بسازید .


درباره تمیز کردن لانه همستر :یک خانه برای همستر یک اشیانه است و او بیشتر زندگی خود ا درون ان میگذراند و خود را از فشار های احتمالی دور میکند . هنگامی که دارید قفس را تمیز میکنید یک مقدار از اشیانه را که تمیز است بردارید و لانه بگذارید تا اشیانه جدید ساخته شود این اعتماد همسترتان را جلب خواهد کرد وهمستر ها اغلب ذخیره غذایی خود را در خانه و لونه ای که برایشان گذاشته اید جمع میکند پس بهتر است هر چند وقت یکبار باز بینی کنید و غذاهای فاسد شدنی را از درون لونه همستر خود بردارید .
مترجم :پارنیا.خehow

پایان