فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  8
لایک لایک:  6
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  کاربر ثابت

  تخصص
  مترجم؛ روانشناس مشاوره
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  طوطی خاکستری
  تاریخ عضویت
  Jul 2010
  شماره عضویت
  962
  میانگین پست در روز
  0.40
  تعداد ارسال ها
  1,089

  سگ تازی تیز رو Whippet

  این حیوان اصلیتی انگلیسی داشته و در قرن 19 میلادی از آمیزش بین سگ های شکاری و گری هوند بوجود آمده است. حیوانی تیز بین و شکاری است که هم به خانه نشینی و هم به حضور در مزرعه علاقمند می باشد.


  مشخصات ظاهری:


  سگی لاغر اندام با سری پهن و مخروطی شکل است و چشمانی درشت , براق و برجسته دارد. دم, حتی به هنگام استراحت بین پاها قرار می گیرد.متوسط ارتفاع بدن حیوان نر 47 تا 51 سانتی متر و حیوان ماده بین 44تا47 سانتی متر بوده و میانگین وزن ان 12تا 14 کیلوگرم می باشد.

  بدن پوشیده از موهایی زیبا و کوتاه به رنگ های متنوعی همچون سفید ع خاکستری , کرم - قهوه ای و بلوطی به شکل راه راه یا وصله ای می باشد.


  خصوصیات اخلاقی:

  حیوانی خونگرم , آرام و مهربان بوده میل زیادی به دویدن آن هم با سرعت بالا دارد. به گونه ای که سرعتش به 80 کیلومتر در ساعت هم می رسد.

  عاشق جست و خیز در فضاهای باز است از این رو باید فرصت کافی برای ورزش او فراهم کرد.

  اطاعت پذیری خوبی داشته اما اگر اطرافش پر سروصدا باشد بسیار عصبانی و خشمگین می شود. این حیوان تحت هیچ شرایطی صاحبش را رها نمی کند.

  امروزه در مسابقات دو سرعت و استقامت نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

  متوسط طول عمر این سگ 13تا 14 سال می باشد.


 2. #2
  کاربر اخراج شده

  تخصص
  راهنمایی
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  همستر
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  شماره عضویت
  5368
  میانگین پست در روز
  0.00
  تعداد ارسال ها
  7

  سگ تازی

  تازی ایرانی نوعی از سگ تازی است که در گذشته در مناطق آسیا و خاورمیانه برای شکار بکار میرفت. امروز نیز برخی به شکار با آن میپردازند ولی بیشتر به عنوان سگ


  خانگی یا برای شرکت در مسابقه نگهداری میشود. تازی سرعت بسیار زیادی دارد و با آن میتوان حیوانات تیزپا مانند آهو و خرگوش را شکار کرد.
  این سگ را در برخی از زبانها به نامهای تازی ایرانی، تازی عربی و سالوکی میشناسند. در عربی به آن سلوقی میگویند. تازی، تاژی، تانژی، سگ تازی، سلوقی، سالوقی و سالوکی (تلفظ و ضبط ناشی از آوانگاری نام عربی «سلوقی» در متنهای اروپایی) نامهایی است که در فارسی بر این حیوان بکار رفته است.
  برخی نام «سگ تازی» را بهخاطر یکی از معنیهای کلمه «تازی»، به معنی «سگ عربی» میدانند. «تازی» در فارسی از مصدر «تاختن» میآید که با ویژگی دوندگی این نوع سگ متناسب است. احتمالاً این سگهای شکاری پیش از اسلام نیز با نام «تازی» خوانده میشدند.


  تاریخ

  قدیمیترین آثار حضور سگهای تازی در منطقهای یافتند که قدیمیترین محل سکونت بشر در دشت بود. در تپههای باستانی سیلک، واقع در نزدیکی شهر کاشان، علاوه بر استخوان حیوانات اهلی دوران پیشین، استخوانهای یک سگ تازی نیز به دست آمد که متعلق به هزاره چهارم پیش از میلاد بود.
  در برخی از ظروف سفالین منقوش به نقوشی از سگهای تازی در تعقیب حیواناتی از جمله گوزن، آهو و بزکوهی برمی خوریم که با نهایت دقت و به سبکی انتزاعی ترسیم شده است. سفالینههای مکشوف از تل باکون در نزدیکی تخت جمشید نمونههای منحصر به فردی از نقوش تازی را از ۴۲۰۰ تا ۳۸۰۰ سال پیش از میلاد به نمایش گذاشتهاند. باریکی اندام، دستها و پاهای بلند و کشیده، پوزه باریک و دمی حلقه مانند همه از خصوصیات بارز سگهای تازی است که بر این سفالها تصویر شده است.
  علاوه بر ظروف سفالین، نقش تازیها را بر روی مهرها و اثر مهرهای به جا مانده از ایران باستان نیز میتوان مشاهده کرد.
  از آثار یافت شده در گورهای فراعنه مصر که متعلق به ۲۱۰۰ سال پیش از میلاداند شواهدی به دست آمد که نشان میدهد در آن زمان اجساد تازیها را مانند خداوندگارشان مومیایی کرده و به خاک میسپردند.
  تازیها در میان اعراب نیز دارای اهمیت و ارزش بالایی بوده اند. آنان این سگها را "سلوقی" مینامند و همواره در طول زمان قبایل بدوی عرب برای تامین مایحتاج خود وابسته به قدرت خارق العاده تازیها بوده اند. اگر چه سگ در دین اسلام نجس شمرده میشود اما استثناهایی در مورد این نژاد خاص میان اعراب وجود داشت. بنا بر اعتقاد آنان تازی هدیهای از جانب خداوند بود. آنان تنها سگانی بودند که اجازه داشتند داخل خیمه شیخهای عرب بنشینند. در میان اعراب علاقه و گرامی داشت نسبت به این سگ به حدی بود که آن را «ال حُر» مینامیدند که به معنای حیوان آزاده و اصیل است  شکار با سگهای تازی


  در اسطورههای ایرانی شکار آموختن به سگان از ابداعات هوشنگ پیشدادی است.
  در گذشته شاهان و بزرگان به شکار با سگهای تازی علاقه داشتند و همیشه در تازی-خانههای آنها تعداد زیادی تازی وجود داشت که هر یک دارای خدمه و مسئول خاص خود بودند. سلطان محمود غزنوی تمام تازیهای خود را جل اطلس و زربفت میپوشاند و گردن بند جواهرنشان به گردنشان میانداخت. در رستم التواریخ نیز آمده است، در دوران صفویه مسئول سگهای شکاری را «تازیکش باشی» مینامیدند و تازی خانههای آنها پر بود از «سگان شیرگیر پلنگ فرسا و تازیهای نخجیر گیر آهو ربا.»
  از تازیها برای شکار انواع حیوانات صحرایی از قبیل آهو، جبیر، گور و خرگوش استفاده میشود.  انواع تازی در ایران


  در ایران ۴ نوع تازی وجود دارد تازی کردستان در شرق غرب دیده میشود و ظریف است و سریع و برای شکار خرگوش و آهو از آن استفاده میشود. تازی شرق ایران که در شرق دیده میشود و درشتتر و بزرگتر از تازی غرب ایران است و با آن گراز شکار میشود. تازی کوسه در مناطق جنوبی دیده میشود و بدن و گوش آن مو ندارد. تازی افغانی با بدنی مو دار که در بلوچستان و مرزهای شرقی ایران دیده میشود.

  پوشش مو در بدن تازی


  گوش و بدن مودار گوش مودار و بدن کم مو گوش و بدن بی مو گوش و بدن با موهای کاملا بلند
  تازی افغان  این نژاد از نژادهای قدیمی سگ است که از مشخصههای آن میتوان یه دم و پوشش ابریشمی موهای این حیوان که منطبق با هوای مناطق کوههای افغانستان است میباشد.

  سگ تازی افغان بلندقد است، ایستاده ۲۴ - ۲۹ اینچ (۶۱ - ۷۴ سانتی متر) ارتفاع و وزن ۴۵ تا ۶۰ پوند (۲۰ - ۲۷ کیلوگرم)

  از ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

  گریهوند هنگام دویدن در مسابقه، بدن حیوان به طور کامل کشیده شدهاست.


  گریهوند، گونهای از سگهای شکاری است که در درجهٔ اول آنها را برای مسابقههای سرعتی آماده میکنند. هرچند اخیرا به دلیل شهرتی که این گونه از سگها پیدا کردهاند از آنها به عنوان سگهای خانواده و حیوان خانگی نیز استفاده میشود. این نژاد از سگها بسیار رام و باهوشاند؛ پاهایی بلند و قدرتمند، سینهای گود، ستون مهرههای انعطافپذیر و بدن باریک دارند؛ تمامی این ویژگیها باعث میشود تا از آنها در مسابقات سرعتی استفاده شود. این سگ میتواند با سرعتی بیش از ۱۸ متر بر ثانیه (۵۹ فوت بر ثانیه) یا ۶۳ کیلومتر در ساعت (۳۹ مایل در ساعت) بدود.جنس نَر این سگها معمولا ۷۱ تا ۷۶ سانتیمتر (۲۸ تا ۳۰ اینچ) بلندی آنها تا جَدوگاه است و وزنی بین ۲۷ تا ۴۰ کیلوگرم (۶۰ تا ۸۸ پوند) دارند. جنس مادهٔ آنها کمی کوتاهتر است و بلندی شانههایش بین ۶۸ تا ۷۱ سانتیمتر (۲۷ تا ۲۸ اینچ) است و وزنی بین ۲۷ تا ۳۴ کیلوگرم (۶۰ تا ۷۵ پوند) دارند. گریهوندها موهای بسیار کوتاهی دارند که این امر مراقبت از آنها را آسانتر میکند. حدود ۳۰ رنگ مختلف از این سگ تا به حال دیده شدهاست که به صورت تکرنگ یا ترکیبی از رنگهای سفید، خاکستری، سیاه، حنایی و قرمز بودهاست.

  دلیل سرعت زیاد گریهوندها را باید در بدن سبک ولی عضلانی آنها، داشتن بزرگترین قلب در میان دیگران، کیفیت حرکت[۱] آنها و انعطاف پذیری بسیار زیاد ستون مهرههای آنها جستجو کرد. منظور از کیفیت حرکت آنها نحوه ویژه دویدنشان است که در سرعتهای بالا هر ۴ پا را هم زمان از زمین جدا میکنند.


  صاحبان گریهوند معتقدند این حیوان به عنوان حیوان خانگی فوق العاده است؛ آنها بسیار رام، ساکت و وفادار به صاحب خود هستند. برخلاف دیگر سگها اهل واق واق کردن زیاد نیستند و از بودن با انسانها یا حیوانهای دیگر لذت میبرند و البته برخی از آنها هستند که مشکلی با بودن با دیگر حیوانات خانگی مانند گربهها ندارند.[۲]
  گریهوندها در محیطهای ساکت راحت ترند و به شرطی که بچهها به اندازه کافی بزرگ باشند تا با گریهوند تعامل داشته باشند میتوانند با بچهها دوست شوند.


  گریهوند با وجود اینکه در طول مسابقه پوزه بند بر دهان دارد اما بر خلاف ظاهرش و اعتقاد برخی، سگ وحشی نیست. آنها برای اینکه در طول مسابقه به یکدیگر آسیب نزنند باید پوزهبند داشته باشند. اما معمولا بلافاصله پس از پایان مسابقه زمانی که هیجان ازبین رفت پوزهبند آنها برداشته میشود. پوست آنها بسیار نازک است و به راحتی در اثر دندان سگها، زخم میشود. البته مواردی در میان این سگها هست که باید در خارج از محیط مسابقه نیز پوزهبند داشته باشند، این به دلیل تمایل زیاد آنها به دنبال کردن شکارهای کوچک است.
  گریهوندهای بالغ، نیاز ندارند به داشتن تمرین روزانه ندارند اما تولههای آنها که هنوز یاد نگرفتهاند چگونه از انرژی خود استفاده کنند اگر زمان کافی در بیرون سپری نکنند میتوانند مخرب باشند و باید صاحب آنها باتجربهتر باشد.

  .

  ....
  ویرایش توسط Discjockey : 29th January 2012 در ساعت 06:27 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 14th October 2011, 09:27 PM
 2. دندانهای تیز جوان روستایی، سگ نگهبان را بیهوش کرد
  توسط hsoonheb در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31st August 2011, 05:34 PM
 3. مالتیز / Maltese
  توسط شاهرخ ایلخانی در انجمن شناخت نژادهای سگ های خانگی
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 22nd November 2010, 06:38 PM
 4. سگ مالتیز Maltese
  توسط Shahrzad در انجمن شناخت نژادهای سگ های خانگی
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 22nd November 2010, 06:38 PM
 5. ویپت/whippet
  توسط شاهرخ ایلخانی در انجمن شناخت نژادهای سگ های گارد
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th August 2010, 05:55 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ