فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  11
لایک لایک:  11
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  کاربر ثابت

  تخصص
  مترجم؛ روانشناس مشاوره
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  طوطی خاکستری
  تاریخ عضویت
  Jul 2010
  شماره عضویت
  962
  میانگین پست در روز
  0.40
  تعداد ارسال ها
  1,089

  آشنایی با باغ گیاه*شناسی ملی ایران

  عملیات اجرایی باغ گیاه*شناسی ملی ایران در سال 1347 با واگذاری قطعه زمینی از مراتع ملی شده در اراضی چیتگر واقع در کنار اتوبان تهران - کرج آغاز شد  مساحت این باغ حدود 145 هکتار می*باشد. ارتفاع آن از سطح دریا 1320 متر بوده و دارای آب و هوای نیمه خشک و میزان بارندگی متوسط سالیانه حدود 240 میلی*متر است.

  حداکثر دمای هوا در ماه*های تیر و مرداد به 43-42 درجه سانتیگراد و حداقل دمای هوا در زمستان به پائین*تر از 10- درجه سانتیگراد می*رسد.

  طرح جامع باغ گیاه*شناسی ملی ایران به نحوی پیش بینی شده که نشان دهنده الگویی از باغ*های ایران باشد. به این منظور یک میدان در مرکز باغ پیش بینی شده که 4 بلوار در 4 جهت آن می*پیوندد.  علاوه بر جمع*آوری و نگهداری گیاهان ایران که در محیطی شبیه به محیط زیست طبیعی گیاهان کاشته شده و نگهداری می*شود در این باغ «موزه نباتات خشک ایران» نیز قرار دارد.

  باغ گیاه*شناسی از بیش از 3 هزار گونه از انواع گیاهان از قبیل درخت، درختچه، پیچ، بوته و پیاز و ... تشکیل شده و علاوه بر اهداف تحقیقاتی و علمی که دارد با هدف آموزش برای ارائه خدمات آموزشی - فرهنگی به شهروندان تهرانی سازماندهی شده است.

  (باغ هرباریوم) یا گنجینه گیاهان است که در آن،نمونه*های گیاهی به صورت خشک و با روش خاصی شناسایی، طبقه بندی و نگهداری می*شوند.  این مجموعه در حقیقت، موزه نباتات خشک است که با داشتن ۲۴۷ هزار نمونه گیاهی شامل گیاهان استانی و ... یکی از معتبرترین هرباریوم*های منطقه خاورمیانه و بزرگترین و مجهزترین آنها در کشور است.

  بیشتر این گیاهان به وسیله کارکنان قسمت بذر و نهال جمع آوری شده*اند. آنها به دنبال این گیاهان همه جا را گشته*اند تا جای هیچ نمونه*ای در باغ خالی نباشد و چه بسا شب*هایی را به اجبار در کوه و دشت*ها به سر برده*اند.

  علاوه براین، تعداد زیادی نمونه گیاهی از سایر کشورهای دنیا از طریق مبادله در اختیار موسسه قرار گرفته و در باغ هرباریوم ملی ایران نگهداری می*شود.  قطعه نمایش گیاهان زینتی باغ گیاه شناسی ملی ایران از قدیمی*ترین قسمت*های باغ می*باشد. این قطعه با مساحت۶.۶ هکتار با اهداف زیر احداث شد:

  وجود مجموعه*ای از درختان و درختچه*های منطقه مدیترانه برای انجام تحقیقات باغبانی و گیاهشناسی
  ایجاد زمینه آموزش برای بازدیدکنندگان از باغ به منظور آشنایی با گیاهان زینتی خارجی و انجام آزمایشات سازگاری روی گیاهان و انتخاب و معرفی گیاهان زینتی مناسب برای ایجاد فضای سبز
  این منطقه به 3 بخش باغ صخره ای، آبشار و نمایشی تقسیم شده است که در زمینی تپه ماهوری واقع شده و سعی بر آن بوده که چشم اندازی طبیعی را منعکس کند.  آبشار موجود در آن به ارتفاع ۸ متر جلوه خاصی به آن بخشیده و به دریاچه مدیترانه به وسعت ۲۵۰۰ متر مربع ریخته می*شود که به منظور کاشت و نگهداری گیاهان آبزی طراحی شده است.

  سنگ*های استفاده شده در باغ صخره*ای از کوه*های اطراف جمع آوری گردیده و پیاده*روها از سنگ لاشه طبیعی می*باشد.

  دره آبشار با قطعاتی از سنگ*های طبیعی در ابعاد مختلف به نحوی بسیار زیبا طراحی شده است و گیاهان موجود در آن شامل انواعی از گیاهان فصلی و درختچه*های زینتی می*باشد.

  قطعات عمده در باغ گیاه*شناسی ایران:


  رویشگاه*های مهم کشور نظیر جنگل*های خزری ، زاگرس، البرز و بیابان*های کشور
  رویشگاه*های مهم جهان نظیر اروپا، آمریکا، آسیا (هیمالیا و چین و ژاپن)
  قطعات تخصصی نظیر سیستماتیک (رده*بندی گیاهی) گیاهان دارویی و صنعتی، آربراتوم، گیاهان پیازدار ایران و باغ میوه ایرانی
  قطعات آموزشی - نمایشی شامل باغ*های سنگی و صخره*ای، باغ*های نمایشی، آبشار ها و دریاچه*ها
  گلخانه*های مناطق گرمسیری، مناطق معتدل و سردسیر


 2. #2
  همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

  تخصص
  حقوق قضایی
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Dec 2013
  شماره عضویت
  14959
  میانگین پست در روز
  0.77
  تعداد ارسال ها
  1,131
  باغ موزه گیاهشناسی (باغ ملی ایران)
  شايد خيلي از ما ندانيم باغ گياه‌شناسي ملي ايران كه 145 هكتار وسعت دارد و از بزرگ‌ترين و مشهورترين باغ گياه‌شناسي جهان در انگلستان موسوم به كيو ـ Kew ـ بيست و چهار هكتار بزرگ‌تر است در حاشيه اتوبان تهران ـ كرج و در منطقه چيتگر قرار دارد

  باغ گیاه شناسی از بیش از سه هزار گونه از انواع گیاهان از قبیل درخت، درختچه، پیچ، بوته و پیاز و ... تشكیل شده و علاوه بر اهداف تحقیقاتی و علمی كه دارد با هدف آموزش برای ارائه خدمات آموزشی –فرهنگی به شهروندان سازماندهی شده است. قطعات عمده در باغ گیاهشناسی ایران به شرح زیر است:


  ۱-رویشگاه های مهم كشور نظیر جنگل های خزری ، زاگرس، البرز و بیابان های كشور.
  ۲-رویشگاه های مهم جهان نظیر اروپا،آمریكا ،آسیا (هیمالیا و چین و ژاپن).
  ۳- قطعات تخصصی نظیر سیستماتیك (رده بندی گیاهی) گیاهان دارویی و صنعتی، آربراتوم، گیاهان پیاز دار ایران و باغ میوه ایرانی.
  ۴-قطعات آموزشی –نمایشی شامل باغهای سنگی و صخره‌ای، باغ های نمایشی، آبشار ها و دریاچه‌ها.
  ۵-گلخانه های مناطق گرمسیری ،مناطق معتدل و سردسیر.  (باغ هرباریوم) یا گنجینه گیاهان است كه در آن ،نمونه های گیاهی به صورت خشك و با روش خاصی شناسایی ،طبقه بندی ونگهداری می شوند.این مجموعه در حقیقت ،موزه نباتات خشك است كه در حال حاضر با داشتن ۲۴۷ هزار نمونه گیاهی شامل گیاهان استانی و .... یكی از معتبرترین هرباریوم های منطقه خاورمیانه و بزرگترین و مجهزترین آنها در كشور است.


  بیشتر این گیاهان به وسیله کارکنان قسمت بذر ونهال جمع آوری شده اند .آنها به دنبال این گیاهان همه جا را گشته اند تا جای هیچ نمونه ای در باغ خالی نباشد و چه بسا شب هایی را به اجبار در كوه و دشت ها به سر برده اند.
  علاوه براین ،تعداد زیادی نمونه گیاهی از سایر كشورهای دنیا از طریق مبادله در اختیار موسسه قرار گرفته و در باغ هرباریوم ملی ایران نگهداری می شود.
  باغ گیاهشناسی مكانی است كه در آن مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز و در گلخانه ها كشت می شوند و نقش مهمی در زمینه های مختلف تحقیقاتی از جمله علوم گیاهی و باغبانی ، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم به اهمیت گیاهان و لزوم حفاظت از آنها بر عهده دارند. به علاوه باغ گیاهشناسی به عنوان ذخیره ژنتیكی گیاهان در معرض خطر انقراض مورداستفاده قرار می گیرد. در باغهای گیاهشناسی امكانات لازم برای مطالعه و تحقیق درباره تنوع زیستی وحفاظت از آنها فراهم می‌باشد. با بهره گیری از روش های مختلف علمی، امكان شناخت گونه‌های گیاهی كشور فراهم گشته و محدوده پراكنش آنها تعیین می‌گردد. تحقیق در زمینه روش های تكثیر و پرورش گونه‌های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات دیگری است كه در باغهای گیاهشناسی به آن پرداخته می شود.

  عملیات اجرایی باغ گیاهشناسی ملی ایران در سال ۱۳۴۷ با واگذاری قطعه زمینی از مراتع ملی شده در اراضی چیتگر واقع در كنار اتوبان تهران-كرج آغاز گردیده و مراحل نهائی خود را طی می كند. مساحت باغ حدود ۱۴۵ هكتار می‌باشد. ارتفاع آن از سطح دریا ۱۳۲۰ متر بوده و دارای آب و هوای نیمه خشك و میزان بارندگی متوسط سالیانه حدود ۲۴۰ میلیمتر است. حداكثر دمای هوا در ماههای تیر و مرداد به ۴۳-۴۲ درجه سانتیگراد و حداقل دمای هوا در زمستان به پائین تر از ۱۰- درجه سانتیگراد می رسد.
  طرح جامع باغ به نحوی پیش بینی گردیده است كه نشان دهنده الگویی از باغهای ایران باشد. به این منظور یك میدان در مركز باغ پیش بینی شده كه چهار بلوار درچهار جهت آن می‌پیوندد.


  قسمتهای مختلف این باغ به شرح زیر می باشد:  ۱- باغ صخره ای ۲- گیاهان دارویی
  ۳- پوشش گیاهی قاره آمریکا
  ۴- آربراتوم
  ۵- باغ سیستماتیک
  ۶- ناحیه ایران و تورانی
  ۷- ناحیه زاگرس
  ۸- ناحیه البرز
  ۹- رویشگاه هیمالیا
  ۱۰- حوزه خزر
  ۱۱- قطعات نمایشی ۱۲- رویشگاه آذربایجان و قفقاز
  ۱۳- پوشش گیاهی قاره اروپا
  ۱۴- باغ چین و ژاپن
  ۱۵- جنگل تفریحی
  ۱۶- فضای سبز محوطه اداری
  ۱۷- گلخانه ها و نهالستان
  ۱۸- باغ میوه
  ۱۹- نهالستان
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پرسش و پاسخ پیرامون رفتارشناسی و روانشناسی سگ ها
  توسط hsoonheb در انجمن روانشناسی و رفتار شناسی سگ
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 18th April 2013, 11:37 PM
 2. بررسی محصولات تولیدی و مکمل های غذایی دلتامارین
  توسط ahmadeng در انجمن محصولات شرکت دلتا مارین
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 6th September 2012, 12:09 AM
 3. نگهداری از مانیتور صحرایی (سوسمار صحرایی) (savannah monitor)
  توسط mas0ud در انجمن اصول و شرایط نگهداری مارمولک ها و سوسمار ها
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 3rd December 2010, 04:58 PM
 4. آشنایی با باغ گیاه*شناسی نوشهر
  توسط Shahrzad در انجمن معرفی پارک های گیاه شناسی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 27th November 2010, 06:29 PM
 5. لیست سایت هایی که از پارسی پت کپی کرده اند
  توسط Shahrzad در انجمن مطالب کپی شده از پارسی پت
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 27th October 2010, 01:19 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ