اصول نگهداری گنت (Genet) به عنوان پت (ترجمه)

شمار نگهداری گنت ها در آمریکا روبه افزایش گذاشته است.علت توقعات کم این حیوان برای نگهداری است.آنها کنجکاو و بازیگوشند و صفات مشترک بسیاری با گربه ی خانگیتان دارند.آنها به نگهداری خاصی نیاز ندارند نیازمند توجهات خاص به غذا و محفظه شان نیستند.گنت ها هنوز جزو اگزاتیک پت محسوب میشوند ولی میتوانند رابطه ی دوستانه ای با صاحبشان برقرار کنند.
گنت ها در نگاه اول شبیه گربه به نظر میرسند ولی در واقع از خویشاوندان دور هم هستند.خز آنها خال خال است، درست شبیه یک چیتا.دمی بلند به همراه راه راه های سیاه و سفید دارند.یک گنت بالغ معمولا به اندازه ای بین 16 تا 24 اینچ در طول میرسد و دمشان هم به طولی حدود 15 تا 20 اینچ دست میابد.وزن یک گنتی که رشد کامل کرده باشد میتواند بین 2 تا 10 پوند باشد.در اصل اندازه و طرح یک گنت به گونه ی آن هم بستگی دارد.

گنت ها معمولا مستقل هستند ولی بسادگی به صاحبشان وابسته میشوند.آنها بسیار کنجکاو و بازیگوشند.یک گنت تمام گوشه و کنار های یک خانه را از جمله کابینت ها و کشو ها را بررسی میکند.آنها صفات مشترک بسیاری با گربه های خانگی دارند.

یک گنت تواناتی تخریب زیادی ندارد ولی با این حال باز هم باید مراقبت شود.آنها معمولا وسایل خانه را پاره،خراشیده یا گاز نمیگیرند ولی بالا روندگان ماهری هستند.این حیوان علاقه دارد که از بلندی های خانه بالا برود و حتی بالا رفتن از صاحبشان و نشستن بر شانه اش از گنت ها بعید نیست.
گنت ها موجوداتی محتاط و هوشیار هستند و براحتی وحشت زده و شگفت زده میشوند.اگر بترسند، به نقطه ای پناه میبرند که صاحبشان توانایی دستیابی به آنها را نداشته باشد.این مکان ها شامل درهای باز هم میشود پس مراقب باشید که در ها و پنجره ها را خیلی باز نگذارید.گنت ها ممکن است در صورتی که بترسند گاز بگیرند.آنها از ناخن هایی تقریبا جمع شدنی برخوردارند ولی معمولا از آنها به عنوان سلاحی دفاعی استفاده نمیکنند.
[IMG]http://**********.org/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Click this bar to view the full image.
یک گنت توانایی آموزش ادرار را در صورت آموزش صحیح و صبر و تحمل دارد.برای این کار میتوان از کاغذ های رنده شده هم استفاده کرد.آنها حیوانات خانگی بسیار تمیزی هستند.
تغذیه ی یک گنت میتواند شامل غذاهای گربه و فرت باشد.آنها عادت به جدا کردن غذاهای مخلوط ندارند و غذاهای کنسروی و آماده را هم مصرف میکنند.شما میتوانید در رژیم آنها از گوشت مرغ، بوقلمون و بیف هم استفاده کنید.

اگر مایل به نگهداری از یک گنت هستید باید در ابتدا قوانین محلی تان را چک کنید و از قانونی بودن این کار اطمینان حاصل کنید.بسیاری از ایالات برنامه هایی برای حیوانات پرورشی دارند.از دامپزشکتان در باره اینکه آیا وی قادر به درمان اگزاتیک پت، مخصوصا گنت هست یا نه پرس و جو کنید.اگر قادر به این کار نبود ممکن است که شما را به یک متخصص معرفی کند.پیدا کردن یک دامپزشک خوب امری بسیار مهم است.

منبع
ترجمه شده توسط علیرضا زمانی
برای پرشین پت