فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  15
لایک لایک:  15
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
 1. #1
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730

  محل نگهداری سگ ها

  محل نگهداری سگ ها


  جایگاه نگهداری حیوان، در واقع اولین مسئله ای است که شما قبل از خرید سگ باید راجع به آن فکر کنید. نگهداری سگ های بزرگی مثل ژرمن شپهرد، گریت دین و دوبرمن در آپارتمان کوچک کاری نسنجیده و نادرست است و علاوه بر آزار و اذیت اعضا خانه و همسایه ها، موجب افسردگی و ناراحتی حیوان خواهد شد. از سویی دیگر برخی از نژاد های ظریف و زینتی برای نگهداری در داخل منزل بوده و نگهداری این گونه سگ ها در حیاط و باغ، باعث ترس و آزار حیوان خواهد شد.
  بنابراین اول به امکانات نگهداری خود و فضایی که می توانید به سگتان اختصاص دهید فکر کنید و متناسب با آن حیوان مورد نظر خود را خریداری کنید. قبل از آمدن حیوان به خانه، محل نگهداری او باید آماده باشد تا از این نظر دچار مشکل نشوید.
  ادامه دارد ...  راهنمای جامع حیوانات اهلی ( سگ )

 2. #2
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730

  محل نگهداری توله های زیر 2 ماه

  محل نگهداری توله های زیر 2 ماه  توله های زیر 2 ماه حیواناتی بسیار حساس و آسیب پذیر بوده و با کوچکترین سهل انگاری نسبت به نگهداری آن ها، دچار آسیب های جدی و گاهی جبران ناپذیری می شود و با توجه به این که در این سنین توله ها هنوز در برابر بیماری ها واکسینه نشده اند، فراهم کردن محیط مناسب و به دور از آلودگی برای آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. توله های زیر 2 ماه که هنوز در کنار مادر خود زندگی می کنند طبیعتا در لانه مادر و تحت حمایت او خواهند بود و در این مورد مادر به خوبی از پس نگهداری توله ها بر می آید. ولی محل نگهداری توله های کمتر از 2 ماهه که مادر ندارند، باید نرم و تمیز بوده، دمایی در حدود 20 تا 25 درجه سانتی گراد داشته باشد و در معرض جریان مستقیم هوا یا باد کولر نباشد. در فصول سرد سال اگر احساس می کنید محل نگهداری توله ها سرد تر از آن چیزی است که بیان شد، می توانید یک بطری آب گرم را در حوله یا پارچه ای ضخیم پیچیده و در سبد نگهداری آن ها قرار دهید. محیط های گرم و مرطوب نیز برای توله ها مناسب نبوده و لازم است آن ها را در محلی که تهویه ی مناسبی دارد نگهداری کنید. تا حدود 3 هفتگی توله ها تمایل زیادی برای خارج شدن از لانه ندارند و ترجیح می دهند در فضای امن لانه یا در کنار مادر خود باقی بمانند. ولی از 3 هفتگی به بعد توله ها به تدریج محدوده فعالیت خود را افزایش داده و از لانه خارج می شوند. در سن حدود 1 ماهگی به بعد کنجکاوی و ماجراجویی توله ها برای شناخت محیط اطراف خود بیشتر شده و ممکن است به مکان ناشناسی وارد شوند. زیر مبل ، کمد و تخت خواب ، داخل کابینت های آشپزخانه و حتی در لا به لای اسباب و اثاثیه انباری منزل از جاهایی است که معمولا کنجکاوی توله ها را تحریک می کند. بنابراین در زمانی که شما یا یکی از افراد منزل در کنار حیوان حضور ندارید، حتما توله ها را در محل بسته ای که نتوانند از آن خارج شوند نگه دارید زیرا در غیر این صورت علاوه بر آسیب زدن به لوازم منزل، ممکن است خود را نیز به خطر بیاندازند.
  استفاده از جعبه هایی با دیواره های بلند که فضای نسبتا خوبی داشته باشد برای این منظور مناسب است. بهتر است تخ جعبه از چندین لایه روزنامه باطله پوشیده شده باشد تا در صورت آلوده شدن به راحتی تعویض شود. زیرا در این سن توله ها ممکن است روی بستر خود ادرار ومدفوع کرده و باعث آلودگی آن بشوند. سعی کنید محل نگهداری توله ها در این سنین به دور از رفت و آمد روزانه باشد و تا حد ممکن آن ها را بیرون از منزل نبرده و از تماس آن ها با دیگر سگ ها جلوگیری کنید.
  ادامه دارد...


  برگرفته از راهنمای جامع حیوانات اهلی ( سگ )

 3. #3
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730

  محل نگهداری توله های بالای 2 ماه

  محل نگهداری توله های بالای 2 ماه  در این سن کم کم سعی کنید لانه ای برای سگ خود در نظر بگیرید و او را عادت دهید مدتی از روز را در آن جا بماند. این لانه باید به اندازه ی کافی جا داشته باشد و طوری ساخته شده باشد که درب آن از بیرون بسته شود یا طوری باشد که در مواقع لزوم بتواند مانع خروج حیوان شود تا هر وقت که لازم شد، مدتی را درون آن محبوس باشد. برای این منظور سبد های مخصوصی ساخته شده که علاوه بر لانه، وسیله حمل و نقل سگ نیز به شمار می رود. این لانه را با چوب هم می توانید درست کنید.

  این نکته اهمیت فراوانی دارد که سگ به خصوص در سنین پایین هرگز نباید همیشه در خانه آزاد باشد و فقط زمانی که کسی مراقب اوست بتواند آزادانه در خانه گردش کند. شاید این موضوع ظالمانه به نظر برسد ولی توجه داشته باشید که این امر به خاطر بازی گوشی توله ها در این سنین بسیار حائز اهمیت است، زیرا ممکن است به خود وسایل خانه شما آسیب بزند یا چیزهای گرد و خوش رنگ را از روی کنجکاوی ببلعد. ممکن است سیم برق را جویده و یا با کشیدن رومیزی، تمام وسایل را روی خودش بریزد. گاهی اوقات نیز بی صدا در گوشه ای نشسته و شروع به جویدن گوشه مبل یا لباس، کفش و جوراب شما بکند. تمام این رفتارها می تواند برای حیوان خطر آفرین بوده و برای شما آزار دهنده باشد. اگر از سنین پایین به سگ خود بیاموزید که مدتی از روز را باید محدود باشد، برای ما بقی روزهایی که از او نگهداری خواهید کرد مشکل کمتری خواهید داشت و حیوان شما هم به زودی به این طریقه زندگی عادت کرده و با این محدودیت کنار خواهد آمد. از سویی دیگر سگ ها نیاز به محیطی متعلق به خود دارند تا در آن بخوابند یا در هنگام احساس خطر به آن جا پناه ببرند. در انتخاب اندازه ی این لانه باید زمان بلوغ و بزرگ شدن جثه ی حیوان را هم پیش بینی کنید تا لانه برایش کوچک نشود. درمورد سگ های بزرگی که قرار است در حیاط زندگی کنند این لانه می تواند موقتی باشد. زیرا جثه آن ها بسیار بزرگتر خواهد شد و از سویی دیگر سن آن ها هنوز برای زندگی کردن در بیرون از منزل مناسب نیست. بعد از 5 تا 6 ماهگی زمان مناسبی برای زندگی در لانه دائمی خواهد بود.
  کف بستر توله ها باید نرم و تمیز بوده و قابل تعویض باشد. توله ها در این سن به ندرت در لانه خود ادرار و مدفوع می کنند و دوست دارند محل زندگی خود را تمیز نگه دارند.

  ادامه دارد ...


  برگرفته از راهنمای جامع حیوانات اهلی ( سگ )

 4. #4
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730

  محل نگهداری سگ های بالغ

  محل نگهداری سگ های بالغ

  با افزایش سن، سگ شما کم کم لانه خود را شناخته و به آن خو می کند. برای سگ های کوچکی که در منزل نگهداری می شوند، لانه باید در نقطه خاص و مشخصی از منزل قرار گیرد و این محل همیشه باید در دسترس حیوان قرار داشته باشد. استفاده از سبدهای مخصوص، لانه های پارچه ای که برای این منظور درست شده و لانه های چوبی مناسب خواهد بود.
  توجه داشته باشید که لانه حیوان باید قابل شست و شو یا حداقل قابل نظافت بوده و هر چند وقت یک بار تمیز و در صورت لزوم ضد عفونی شود. این لانه باید متناسب با جثه سگ بوده و برای او کوچک نباشد. سگ ها معمولا لانه خود را تمیز نگه می دارند و داخل آن ادرار و مدفوع نمی کنند. آن ها دوست دارند لوازم شخصی، اسباب بازی ها و عروسک های خود را داخل خانه ببرند و در آن جا با آن ها بازی کنند.
  از گذاشتن ظرف غذا و آب داخل لانه خود داری کنید. چرا که باعث آلودگی لانه شده و در تابستان محل تجمع حشرات خواهد شد. خوب است هر چند وقت یک بار و پس از نظافت لانه داخل آن را به سموم حشره کشی که به همین منظور تهیه شده که به همین منظور تهیه شده آغشته کنید. انواع پودرها، اسپری ها و مایعات ضد عفونی کننده و حشره کش برای این منظور وجود دارد. از ریختن پودرها و سموم موش کش و سوسک کش در داخل لانه جدا خود داری کنید زیرا باعث مسمومیت و حتی مرگ حیوان می شود.
  سعی کنید محل لانه را زیاد جا به جا نکنید تا حیوان احساس مالکیت و امنیت خود نسبت به لانه را از دست ندهد. محل این لانه در منزل بهتر است دور از رفت و آمد و سر و صدا بوده و در کنارلوازم گرما زا، سرما زا و پر سر و صدا نباشد. کنار رادیاتور شوفاژ ، بخاری، اجاق گاز، فنکوئل و یخچال محل مناسبی برای این منظور نیست. جریان مستقیم باد کولر م تابش مستقیم آفتاب بر روی لانه هم برای حیوان مشکل ساز خواهد بود. محل لانه باید از تهویه ی مناسبی برخوردار بوده و در صورت امکان بهتر است کف محل قابل شست و شو باشد. فراهم کردن این شرایط آن قدر آن قدر که به نظر می رسد کار دشواری نیست و گوشه ی اتاق خواب، زیر زمین، قسمتی از بالکن مسقف و محصور و یا زیر پله ها برای قرار دادن لانه محل مناسبی است. به حیوان خود بیاموزید که شب ها را در لانه اش بخوابد. حضور حیوانات در تختخواب، کار صحیحی نیست و علاوه بر این که می تواند سلامت شما را به خطر اندازد، ممکن است شما به طور ناخواسته و در هنگام خواب، به حیوان آسیب وارد کنید و برای مثال روی او غلت زده و یا او را از تخت پایین بیاندازید.
  در مورد سگ های بزرگ و نگهبان شرایط کمی فرق می کند. لانه این سگ ها باید در بیرون از منزل و دورن حیاط ، باغ و یا حیاط خلوت باشد. از آن جا که سگ های نگهبان در طول روز نباید از لانه خارج شوند، بهتر است لانه های آن ها کمی وسیع تر و جا دارتر باشد و در صورت امکان حیاطی برای آن ها در نظر گرفته شود. این محل می تواند شامل یک لانه سیمانی یا چوبی متناسب با ابعاد حیوان و یک محل فنس کشی شده وسیع تر در اطراف آن به عنوان محل گشت زنی باشد. اگر امکان ساخت چنین لانه ای را داشته باشید برای سگ شما بسیار ایده آل و مطلوب خواهد بود. در غیر این صورت همان لانه چوبی یا سیمانی به تنهایی کافی است.
  هنگام ساخت لانه دقت کنید که در دیواره های داخلی و خارجی آن اجسام تیز و برنده مثل میخ و سیم وجود نداشته باشد تا بدن حیوان را زخمی نکند. سقف لانه باید شیب دار و عایق بندی شده باشد تا از نفوذ آب باران، گرمای خورشید و سرمای زمستان جلوگیری کند. دهانه لانه هم باید به اندازه ی کافی وسیع باشد تا در هنگام ورود و خروج، پهلوهای حیوان به دیواره ها ساییده نشده و آزرده و زخمی نشود. کف آن نیز بهتر است شیب ملایمی به بیرون داشته باشد تا در زمان شستشوی لانه و یا در هنگام بارندگی، آب درون آن جمع نشود. برای پوشش کف، بهتر است از سرامیک یا موزاییک استفاده کنید تا شست و شو و ضد عفونی آن آسان باشد. قرار دادن یک پنجره کوچک در دیواره لانه به تهویه آن کمک خواهد کرد.
  محل لانه سگ های نگهبان باید به دور از رفت و آمد و سر و صدا باشد تا حیوان نتواند افرادی که در روز در خانه آمد و شد دارند را ببیند. در غیر این صورت، دیدن افراد برای او عادی شده و دیگر به غریبه ها پارس نمی کند. از سوی دیگر سگ های نگهبان برای این که شب ها بتوانند بیدارو هوشیار باشند باید در روز به استراخت بپردازند. سرو صدا و رفت و آمد زیاد مانع استراحت و خواب سگ در روز شده و او در زمان نگهبانی در شب خسته و خواب آلود خواهد شد.
  بستن سگ های نگهبان روی پشت بام منزل و زیر تابش آفتاب، کار ظالمانه ای بوده و با این عمل به زودی حیوان شما دچار گرما زدگی و شوک می شود. ازاد گذاشتن حیوان روی پشت بام نیز خطر افتادن به پایین را در پی خواهد داشت.
  توله های نگهبان باید از حدود 5 الی 6 ماهگی به لانه اصلی خود منتقل شوند. این زمان در زمستان که هوا سرد است می تواند به تعویق بیفتد.
  همان طور که اشاره شد ظرف آب و غذا را هرگز داخل لانه نگذارید. محلی در نزدیکی لانه را که ترجیحا دارای سقف باشد برای قرار دادن ظروف آب و غذا انتخاب کنید. این امر از ریختن آب باران به داخل ظروف یا گرم شدن آب و فاسد شدن غذا زیر نور خورشید جلوگیری می کند.


  برگرفته از راهنمای جامع حیوانات اهلی ( سگ )

 5. #5
  کاربر ثابت

  تخصص
  مترجم؛ روانشناس مشاوره
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  طوطی خاکستری
  تاریخ عضویت
  Jul 2010
  شماره عضویت
  962
  میانگین پست در روز
  0.40
  تعداد ارسال ها
  1,089

  محل نگهداری توله های زیر 2ماه

  توله های زیر 2 ماه حیواناتی بسیار حساس و آسیب پذیر بوده و با کوچکترین سهل انگاری نسبت به نگهداری آنها دچار اسیب های جدی و گاهی جبران ناپذیری می شود و با توجه به اینکه در این سنین توله ها هنوز در برابر بیماری ها واکسینه نشده اند فراهم کردن محیط مناسب و بدور از آلودگی برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.  توله های زیر 2 ماه که هنوز در کنار مادر خود زندگی می کنند طبیعتا در لانه مادر و تحت حمایت او خواهند بود و در این مورد مادر به خوبی از پس نگهداری توله ها بر می آید.

  ولی محل نگهداری توله های زیر 2 ماه که مادر ندارند باید نرم و تمیز بوده دمایی در حدود 20تا25 درجه سانتی گراد داشته باشد و در معرض جریان مستقیم هوا یا باد کولر نباشد.

  در فصول سرد سال اگر احساس می کنید محل نگهداری توله ها سردتر از آن چیزی است که بیان شد می توانید یک بطری آب گرم را در حوله یا پارچه ای ضخیم پیچیده و در سبد نگهداری آنها قرار دهید.

  محیطهای گرم و مرطوب نیز برای توله ها مناسب نبوده و لازم است آنها را در محلی که تهویه مناسبی دارد نگهداری کنید. تا حدود 3 هفتگی توله ها تمایل زیادی برای خارج شدن از لانه ندارند و ترجیح می دهند در فضای امن لانه یا کنار مادر خود باقی بمانند.  ولی از 3 هفتگی به بعد توله ها به تدریج محدوده فعالیت خود را افزایش داده و از لانه خارج می شوند.در سن حدود 1 ماهگی به بعد کنجکاوی و ماجراجویی توله ها برای شناخت محیط اطراف خود بیشتر شده و ممکن است به مکان شناسی وارد شوند.

  زیر مبل , کمد و تخت خواب , داخل کابینت های آشپزخانه و حتی در لابلای اسباب اثاثیه انباری منزل از جاهایی است که معمولا کنجکاوی توله ها را تحریک می کند.

  بنابراین در زمانیکه شما یا یکی از افراد منزل در کنار حیوان حضور ندارید حتما توله ها را در محل بسته ای که نتوانند از آن خارج شوند نگه دارید زیرا در غیر اینصورت علاوه بر آسیب زدن به لوازم منزل ممکن است خود را نیز به خطر بیاندازد.
  استفاده از جعبه هایی با دیواره بلند که فضای نسبتا خوبی داشته باشد برای این منظور مناسب است.بهتر است ته جعبه از چندین لایه روزنامه باطله پوشیده شده باشد تا در صورت آلوده شدن به راحتی تعویض شود. زیرا در این سن توله ها ممکن است در بستر خود ادرار یا مدفوع کرده و باعث آلودگی آن بشوند.

  سعی کنید محل نگهداری توله ها در این سنین به دور از رفت و آمد روزانه باشد و تا حد ممکن آنها را بیرون از منزل نبرده و از تماس آنها با دیگر سگ ها جلوگیری کنید.

 6. #6
  کاربر ساده

  تخصص
  كارمند دانشگاه.كارشناس ارشد روانشناسي
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ .گربه .خرگوش .لاك پشت.مرغ مينا
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  شماره عضویت
  3395
  میانگین پست در روز
  0.01
  تعداد ارسال ها
  22
  ديدن عكسهاتون من رو به گريه انداخت.توله كوچكي داشتم شبيه عكس اولي كه به دليل نارسايي قلبي از دست رفت بدون اينكه با او خداحافظي كنم.شب شيرش را خورد و در باكسش خوابيد صبح كه بيدار شدم مرده بود!!!!!تشخيص دكتر نارسايي قلبي مادرزادي بود

 7. #7
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730
  نقل قول نوشته اصلی توسط شيما نمایش پست ها
  ديدن عكسهاتون من رو به گريه انداخت.توله كوچكي داشتم شبيه عكس اولي كه به دليل نارسايي قلبي از دست رفت بدون اينكه با او خداحافظي كنم.شب شيرش را خورد و در باكسش خوابيد صبح كه بيدار شدم مرده بود!!!!!تشخيص دكتر نارسايي قلبي مادرزادي بود

  اگر مشکل اون توله نارسایی قلبی بوده مطمئن باشید که کاری از دست هیچ کس ساخته نبوده.
  متاسفانه این گونه موارد زیاد دیده می شه
  پیشنهاد می کنم قبل از خرید توله از شخصی، حتما یک دامپزشک اون رو معاینه کنه تا دوباره شاهد چنین صحنه های دردناکی نباشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ