فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  12
لایک لایک:  12
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  مدیــر کـــل سایت

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  رشت
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  کاسکو و ملنگو
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  11
  میانگین پست در روز
  1.62
  تعداد ارسال ها
  4,558

  استفاده از کلیکر( نشانگر ) در تربیت و آموزش سگ


  چرا همه استفاده از نشانگر ( Clicker) را در تربیت سگ توصیه می کنند؟

  استفاده از کلیکر یکی از راههای نسبتا جدید در آموزش و تربیت سگ هاست و در مقایسه با سایر روشها تاثیر و ماندگاری بیشتری در ذهن سگ دارد.
  ما می دانیم که سگها نیز هنگام آموزش ممکن است مثل ما آدمها دچار حواسپرتی شوند. کلیکر کمک می کند که سگمان کمتر گیج شود و در حافظه اش به خوبی ثبت و کمتر دچار فراموشی گردد.
  روش تربیت با استفاده از کلیکر کمی با روشهای سنتی قدیمی متضاد است. سگها به طورعادی تمایلی به یادگیری ندارند اما سگهایی که در تربیتشان از روش کلیکر استفاده می شود کاملا با تمایل و علاقه آموزشهای خود را پیگیری می کنند.


  اصول روش استفاده از کلیکر :


  استفاده از کلیکر در تربیت کلیه حیوانات برای اولین بار در سال 1960 میلادی رایج شد و در ابتدا برای حیوانات خانگی استفاده میشد.شاید از خود بپرسید :  کلیکر یا نشانگر چیست؟


  یک کلیکر مانند یک تفنگ اسباب بازی عمل می کند (نوعی که فقط صدای کلیک ایجاد می کند ).آنها معمولا کوچک هستند و از پلاستیک ساخته شده اند .صدای کلیک ایجاد شده توجه سگ شما را جلب خواهد کرد .این صدا سگ را نمی ترساند و به گوش های حساس سگ آسیبی نمی رساند .در حقیقت این صدا تاثیر مثبتی بر مغز سگ می گذارد .
  هدف از استفاده کلیکر این است که تمام توجه سگ در یک زمان کوتاه به آموزش جلب شود.  روش استفاده از کلیکر در تربیت سگ چگونه است؟


  کلیکر یک وسیله خوب در آموزش سگ هاست : در این روش ، کلیکر برای سگ شما یک بازخورد ذهنی بوسیله فرستادن یک پیام خاص در یک زمان مشخص ایجاد خواهد کرد . صدای کلیک اگر در زمان درست استفاده شود به سگ شما می گوید که همه چیز بدرستی انجام شده است و باعث می شود که سریعتر یاد بگیرد
  در هر آموزشی مخصوصا در سگها و توله سگها ، نیاز به بازخورد وجود دارد .کلیکر شما را قادر می سازد که به پیشرفت مثبت سگتان ، قبل از اینکه ذهنش منحرف شود و فراموش کند که چرا شما به او بازخورد داده اید ، واکنش نشان دهید  Karen Pryor ، پژوهشگری که کلیکر را به دنیای سگ ها وارد کرد : برخی حیوانات اجتماعی ، مانند توله سگها ، کاملا به یک بازخورد خاص تکیه می کنند تا یاد بگیرند چه چیزی را قبول و یا چه چیزی را رد کنند .سگها مخصوصا از طریق پاداش یاد می گیرند که رفتارهایی را که به آنها تمرین داده شده را تکرار کنند.به این معنی که سگها می آموزند کارهایی را انجام دهند که بوسیله آن به محبت ، تشویق و جایزه دست یابند .
  استفاده از کلیکر برای بازخورد فوری باعث می شود که سگ کاملا به شما توجه کند و دقیقا درک کند که شما برای چه به او بازخورد داده اید و سریعتر یاد خواهند گرفت .با تقویت پیشرفت مثبت سگ، با بازخوردهای فوری ، برخی تحقیقات نشان داده است که زمان آموزش برای هر درس تا 66% کاهش می یابد .


  گردآوری : سپیده
  ترجمه :شیکرا
  منبع : http://www.pupdogtraining.com
  پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع می باشد


 2. #2
  مدیــر کـــل سایت

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  رشت
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  کاسکو و ملنگو
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  11
  میانگین پست در روز
  1.62
  تعداد ارسال ها
  4,558

  سایر مزایای کلیکر در مقایسه با سایر روشها :

  کلیکر شیرینی نیست :سگ در طول مراحل آموزش سلامت جسمی و روحی خودش را ازدست نمی دهد ( در مقایسه با دادن شیرینی که در تربیت به سگ رایج بود)

  کلیکر لحظه ای و ناگهانی است: به سرعت یک بازخورد خوب در ذهن سگ ایجاد می کند. این باعث به وجود آمدن یک عادت رفتاری خوب در سگ میشود.

  کلیکر لامسه ای نیست ( سگ لمسش نمی کند) : این برای سگهای ترسو که از لمس شدن میترسند یک مزیت است حیوان هنگام آموزش ناراحت نمیشود.

  کلیکر مشارکتی است: یعنی سگ می فهمد که " کلیکر = زمان آموزش" و باید وقت خود را با شما بگذراند و خودش را برای یاد گیری آماده میکند.

  کلیکر سرگرم کننده است: سگ یاد میگیرد که الان وقت بازی است و می تواند با شنیدن صدای کلیکر شما را خوشحال کند و در عوض از شما جایزه بگیرد .

  کلیکر یک فعالیت همراه با فکر کردن است : سگ مجبور است که از مغزش استفاده کند تا بتواند صاحب خود را راضی کند. باید بتواند مسئله را حل کند تا جایزه بگیرد.

  کلیکر به اندازه ، هیکل و جثه سگ کاری ندارد : مهم نیست که حیوان شما چه اندازه ای است .این روش بسیار موثر خواهد بود.


  درباره کارکرد استفاده از نشانگر ( Clicker) برای سگها بیشتر بدانیم

  چیزی که در همه شیوه های آموزش رایج است ، این است که شما دو چیز را به یکدیگر پیوند دهید و یک ارتباط در ذهن سگ خود ایجاد کنید.چون صدا برای سگ جذاب و دلنشین است بنابراین شیوه ی مناسبی برای تقویت مثبت او به شمار می رود .
  کلیک کردن Clicker توجه سگ را جلب می کند به عبارت دیگر او را به حال آماده باش قرار می دهد. سگ مجبور میشود فکر کند که الان باید چه کاری انجام دهد.زمانی آنها با کلیکر آشنا می شوند که فرایند آموزش مانند موارد زیر باشد:
  1.سگ همه چیز را درست انجام دهد
  2. سگ وقتی صدای کلیکر را شنید به شما نگاه کند
  3.سگ ستایش شود و جایزه بگیرد.
  4.سگ فکر کند:انجام دادن این کار باید چیز خوبی باشد

  اگر شما مطمئن نیستید که سگ شما اینگونه فکر می کند به این مثال توجه کنید :
  شما و سگتان می خواهید برای بازی کردن بیرون بروید و شما می گویید :" الان وقت بازی کردنه"یا " الان وقت آموزشه" و به سمت در میروید و اگر این کار را بارها تکرار کنید، بزودی شنیدن جمله" الان وقت بازی کردنه" باعث میشود که سگ خودبخود به سمت شما بیاید .
  کلیکر ابزار آموزشی است که به سگ شما علامت می دهد ، در اینجاچیزی برای یادگیری وجود دارد و شما می خواهید که از آن لذت ببرید .زمانی که سگ درس را یاد گرفت ، لزومی ندارد که شما هر بار از کلیکر استفاده کنید چون آنها بدون صدای کلیک هم بدرستی پاسخ می دهند .
  خود کلیکر نباید به عنوان یک پاداش دائمی برای چیزی که آنها قبلا آموخته اند مورد استفاده قرار بگیرد .سگها باهوش متولد شده اند :عضو خوب بودن گروه برایشان بهترین جایزه است .شما می توانید از کلیکر در رفتارها و درسهای جدید استفاده کنید که شدیدا موثر است .آنها یاد می گیرند که وقتی کلیکر پدیدارشد یعنی درس آغاز شده است .


  گردآوری : سپیده
  ترجمه :شیکرا
  منبع : http://www.pupdogtraining.com
  پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع می باشد


 3. #3
  مدیــر کـــل سایت

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  رشت
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  کاسکو و ملنگو
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  11
  میانگین پست در روز
  1.62
  تعداد ارسال ها
  4,558

  شما می توانید کلیکر را بخرید و این مقاله را چندبار بخوانید و نتیجه مثبت بگیرید.هرچند که شما با استفاده از ابزار قدرتمندی مانند کلیکر در آموزش سگ می توانید کارهای بیشتری انجام دهید .


  همیشه به یاد داشته باشید که سگها می دانند چگونه این وظایف را انجام دهند قبل از اینکه شما بخواهید به روشنی به آنها بگویید که چه چیز را انجام دهند.
  اگر شما می خواهید در روش استفاده از کلیکر حرفه ای شوید ، ما جدا به شما توصیه می کنم که فیلم های آموزشی تربیت کنندگانی که از کلیکر برای آموزش سگ و توله سگها استفاده می کنند و یا از یک جزوه راهنمای آموزشی استفاده کنید .

  روش استفاد از نشانگر ( Clicker) :

  قدم اول: خوب به رفتارهای سگ تان دقت کنید و به انجام کاری که میخواهید انجام دهد، تشویقش کنید یا اینکه به هر شیوه ای شده فریبش بدهید تا آن کار را انجام دهد.

  قدم دوم: کلیک کنید، بدون انجام هیچ کار تشویق کننده دیگری فقط کلیک کنید.

  قدم سوم : از میل و خواسته سگتان برای تربیتش استفاده کنید. طوری که برای به دست آوردن رضایت یا انجام دادن کار مجبور شود که کمی بیشتر تلاش کند.

  قدم چهارم: از یک واژه یا عبارت ثابت در هنگام آموزش استفاده کنید و آن کلمه را هر بار که می خواهید کار مورد نظرتان را انجام دهد، تکرار کنید.

  قدم پنجم : تکرار کنید، تکرار کنید ، تکرار کنید.

  قدم ششم : وقتی این درس را یاد گرفت و انجام آن برایش راحت شد می توانید کلیکر و جایزه را حذف کنید و سگتان فقط با تکرار واژه ، کار مورد نظر را انجام می دهد.

  گردآوری : سپیده
  ترجمه :شیکرا
  منبع : http://www.pupdogtraining.com
  پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع می باشد


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آموزش قرار دادن عکس در قسمت های مختلف سایت
  توسط بابک آژیده در انجمن آموزش های کاربردی استفاده از سایت
  پاسخ: 23
  آخرين نوشته: 15th July 2015, 05:57 PM
 2. تربیت و آموزش و سخنگو کردن کاسکو
  توسط parrots در انجمن آموزش به طوطی سانان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th July 2012, 02:39 AM
 3. تربیت و آموزش کاسکو و طوطی
  توسط parrots در انجمن سایر موارد آموزشی به طوطی ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1st July 2012, 05:00 AM
 4. آموزش و تربیت کاسکو
  توسط بابک آژیده در انجمن آرشیو انجمن کاسکو و سایر طوطی سانان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th June 2012, 08:53 PM
 5. تعیین محدودیت ها در آموزش و تربیت سگ ها
  توسط hsoonheb در انجمن تربیت و آموزش سگ ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 18th October 2011, 09:02 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ