فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  9
لایک لایک:  9
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
 1. #1
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730

  تبديل سلطان صخره هاي زاگرس به خاطره اي خاک گرفته
  تبديل سلطان صخره هاي زاگرس به خاطره اي خاک گرفته :smile (205):


  ايرن: امروز با افزايش روند شکار کل و بزکوهي در کوهستانهاي زاگرس ديگر سفيد کوه و اشترانکوه از "کوه کلا" و "کيالو" گرفته تا "بلومان" و "هرور" خالي از رد سم "اشکار" شده تا اذهان را اينگونه نهيب زند که ديگر سلطان صخره هاي لرستان در حال تبديل شدن به خاطره اي خاک گرفته است.

  به گزارش مهر، ديگر صداي کبک از هشتاد پهلو و صداي پاي "پازن" از صخره هاي گرين نمي آيد و اين گونه ها به روايتي افسانه وار براي آينده فرزندان لرستان شايد تبديل شده اند.
  مدير کل حفاظت محيط زيست استان لرستان عصر چهارشنبه در گردهمايي بزرگ "ضامن آهو" در سخناني از زيباييهاي طبيعت لرستان به عنوان پايتخت طبيعت ايران گفت و عنوان کرد: امروز ديگر رد سم کل وحشي به عنوان سلطان صخره هاي سفيد کوه و اشترانکوه و "شاق شاق" کبک خرامان طبيعت لرستان دارد تبديل به خاطره اي خاک گرفته و افسانه اي براي آيندگان مي شود.
  محمد حسين بازگير از افسوسي سخن گفت که روزي بايد براي طبيعت از دست رفته لرستان سر داد و بيان داشت: طبيعت استان لرستان يکي از بي نظيرترين استانهاي کشور و اقليم اين استان از کم نظيرترين شرايط آب و هوايي در دنيا محسوب مي شود.
  وي با يادآوري اينکه هر سه اقليم موجود در کشور را مي توان در يک لحظه در لرستان مشاهد کرد، يادآور شد: دشتهاي لرستان سالهاست محمل حيات آهو و گوزن زرد است و کوههاي اين استان نيز همواره شاهد زندگي سلطان صخره ها کل و بز کوهي بوده است.
  مدير کل حفاظت محيط زيست استان لرستان با اشاره به حيات غني آبزيان در 24 هزار کيلومتر طول رودخانه هاي استان، افزود: جنگلهاي لرستان همواره لانه انواع و اقسام پرندگان مختلف بوده است.
  بازگير به گردهمايي محيط بانان محيط زيست و شکارچيان داراي پروانه شکار اشاره کرد و گفت: به اعتقاد ما ميان محيط بان سخت کوش که به پاسداراي از طبيعت مشغول است و شکارچي قانونمدار و آراسته به اخلاق زيست محيطي تفاوت چنداني وجود ندارد.
  وي با تفاوت قائل شدن ميان شکارچي قانونمند و "شکار کش" غيرمجاز، بيان داشت: آنکه پرنده در حال آب خوردن را مورد هدف قرار مي دهد به واقع از فلسفه طبيعت چيزي نمي داند.
  مدير کل حفاظت محيط زيست استان لرستان با تاکيد بر اينکه کشتن پرنده تشنه "شکار" نيست، ادامه داد: به طور قطع ميان کسي که در فصل زادآوري به حيات وحش حمله مي برد و کسي که مطابق قانون به شکار مي پردازد تفاوت زيادي وجود دارد.
  بازگير با يادآوري اينکه شکار همزاد بشر و براي رفع نياز بوده است، يادآور شد: اما مسموم کردن حيوانات نادر اين زيست بوم را نمي توان شکار ناميد.
  وي با اشاره به شکار حيونات منحصر به فرد اين استان از روي غرور کاذب و به خاطر سرگرمي، بيان داشت: در حاليکه ما در سالهاي اخير هيچ موردي از حمله حيوانات به انسان نداشته ايم چندين مورد شکار خرس و پلنگ در استان گزارش شده است.
  مدير کل حفاظت محيط زيست استان لرستان با طرح اين سوال که چرا بايد غرور طبيعت را از آن گرفت، ادامه داد: شکارچيان مجاز هم بايد دغدغه هاي محيط زيست و توان اکوسيستم را در نظر بگيرند.
  بازگير افزود: وقتي شکار چهارپايان در لرستان ممنوع است و ما به مرزي رسيده ايم که داريم تعداد اندک گونه هاي زيست محيطي را از دست مي دهيم نبايد کاري کرد که "کل" و بز کوهي در لرستان تبديل به افسانه اي براي آيندگان شود.
  وي از شکارچيان خواست مناطق حفاظت شده استان را به رسميت بشناسند و بيان داشت: به هيچ عنوان شکار در مناطق حفاظت شده ما قابل پذيرش نيست و به طور قطع با متخلفان برخورد خواهيم کرد.
  مدير کل حفاظت محيط زيست استان لرستان از بي اخلاقي در شکار گلايه مند است و اخلاق را گمشده اين حوزه مي داند و مي گويد: شکار داراي قانون، آداب و اخلاق است و ما بايد يک بازتعريف از شکار و اخلاق شکارچي داشته باشيم.
  بازگير از شکارچيان مي خواهد براي استمرار حيات گونه هاي حيات وحش لرستان قانون را رعايت کنند و ادامه مي دهد: ما معتقديم که حفظ محيط زيست جز با بيداري دغدغه هاي عمومي در اين زمينه محقق نخواهد شد.
  پس از سخنان زيست محيطي مدير کل محيط زيست لرستان نوبت دادستان خرم آباد بود تا با يادآوري برخي مفاد قانوني در زمينه حراست از طبيعت از برخورد با متخلفان سخن بگويد.
  سعيد رازاني از گردهمايي شکارچيان به عنوان حرکتي ارزشمند ياد کرد و گفت: نامگذاري اين همايش به عنوان "ضامن آهو" نيز نامگذاري با معنا و مفهومي است که ضرورت توجه به تعاليم ديني در اين زمينه را نشان مي دهد.
  وي به اصل پنجاهم قانون اساسي در زمينه حراست از محيط زيست اشاره کرد و گفت: در هر کشوري قانون اساسي اصولي را بيان مي کند که بيانگر اهميت اين موضوع در آن کشور است.
  دادستان خرم آباد با يادآوري اينکه محيط زيست يک سرمايه ملي است، عنوان کرد: اين سرمايه تنها به نسل حاضر تعلق ندارد بلکه متعلق به همه نسل هاست و فرزندان ما هم در اين سرمايه شريک هستند.
  رازاني بر ضرورت تبديل حفاظت از محيط زيست به نگرش و باور عمومي تاکيد کرد و ادامه داد: ما بايد سعي کنيم قواعدي را که لازم زيستن در جامعه اي سالم است را بر خواسته هاي شخصي خود ترجيح دهيم.
  وي با اشاره به تخريبهاي صورت گرفته در طبيعت، عنوان کرد: ما هنوز داريم مي بينيم که در روز طبيعت درختان بلوطي که براي احياي دوباره آنها سالها زمان لازم است به راحتي قطع مي شوند.
  دادستان خرم آباد با يادآوري اينکه هنوز تبديل به باور نشده که حيات ما وابسته به محيط زيست و منابع طبيعي است، بيان داشت: امر به معروف و نهي از منکر در حوزه زيست محيطي هم بايد فعال شود چراکه طبيعت از آيات قدرت پرودگار است.
  رازاني از رسانه ها خواست در اين زمينه بيشتر کار کنند و افزود: چرا بايد ديدن برخي گونه هاي جانوري از جمله کل و بز کوهي برايمان تبديل به آرزو شود.
  وي حفاظت از محيط زيست را يک وظيفه همگاني و نيازمند عزم همگاني مي داند و ادامه مي دهد: بايد در اين زمينه کار فرهنگي انجام شود و کار قضايي به عنوان آخرين راهکار مورد نظر گيرد.
  رازاني البته يادآور شد: دستگاه قضايي با توجه به اهميتي که براي حراست از محيط زيست در قانون اساسي آمده است با متخلفين در اين زمينه به شديدترين وجه ممکن برخورد خواهد کرد که نمونه آن را در برخورد با شکارچيان خرس در ماههاي اخير مي توان ديد.  منبع: iren.ir

 2. #2
  کاربر موثر

  تخصص
  IT
  محل سکونت
  بروجرد
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  فقط یه دونه لاکپشت
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  3216
  میانگین پست در روز
  0.13
  تعداد ارسال ها
  349
  ای گفتی ما دیگه تو این استانیم این مناظر را از نزدیک میبینیم:smile (205):
  و من خودم فیلم این شکار ها ی غیر مجاز رو در دست افراد محلی دیدم وبا چه بیرحمی این حیون هارا میکشند

 3. #3
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730
  واقعا دردناک و تاسف آور هستش. :smile (205)::smile (109):

 4. #4
  کاربر موثر

  تخصص
  IT
  محل سکونت
  بروجرد
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  فقط یه دونه لاکپشت
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  3216
  میانگین پست در روز
  0.13
  تعداد ارسال ها
  349
  باید مسئولین فکری به این وضع بکنند واقعا حیونای دوسداشتنی هستند:smile (74): مخصوصا وقتی از نزدیک اونارو میبینی ولی خیلی نادره این چنین تصاویر رو بطور کامل از نزدیک ببینی .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ