ماکائوی دورگه Hybrid Hyacinth x Scarlet Macaw[IMG][/IMG]

این طوطی با نام علمی Anodorhynchus hyacinthinus & Ara macao و
نام انگلیسی Hyacinth x Scarlet Macaw مشهور است. ماکائوی دورگه H & S در طبیعت یافت نمی شود.
این طوطی دورگه همانطور که از نامش پیداست هیبرید بین ماکائوی اسکارلت (Scarlet Macaw) وماکائوی آبی یا هیاسینت (Hyacinth Macaw) می باشد.

توجه:
ماکائوی H & S یک گونه تولید شده در اسارت بوده و در حیات وحش به ندرت یافت میشود. این طوطی فقط از طریق جفت گیری والدینش تولید شده و خودش قادر به تولید مثل نیست( این خصوصیت اکثر هیبرید هاست.)


مشخصات:

اندازه جثه اش 106 سانتیمتر است.پرهای آبی – نیلی خود را از ماکائوی آبی و پرهای قرمز رنگ را از اسکارلت به ارث برده هر چند طیف رنگ پرها بین آبی و قرمز متغییر است و گاهی نیز بنفش میشود. مانند همه ماکائوها اجتماعی، خونگرم ، مهربان و شگفت انگیز بوده و به علت نایاب بودن بسیار گران قیمت است. بین پرنده نر و ماده تفاوتی وجود ندارد. این ماکائو به خوبی تربیت شده و بسیار باهوش می باشد و می تواند کلمات و عبارات را یاد گرفته و تقلید کند.

شرایط نگهداری:
به علت بزرگ بودن جثه به قفس بزرگ نیاز دارد. می تواند تمام مدت بر روی استندهای مخصوص، خارج از قفس به سر برد. به خوردن میوه هایی که دانه های سفت دارند بسیار علاقه منداست.دانه هایی مانند انواع بذرها، خشکبار، میوه و خیلی از خوراکی هایی که بیشتر طوطی ها می خورند برایش مناسب است.


ترجمه : شیکرا
منبع:
www.avianweb.com/blueheadedmacaws.html