برترين تصاوير دنياي حيات وحش

ايرن: عکاس مجارستاني به نام "بنس ماته" به واسطه ثبت عکسي که "اعجاز مورچه ها" نام دارد جايزه برتر مسابقه عکاسي حيات وحش Veolia را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، عکس زيبايي که "ماته" از مورچه هاي "برگ بُر" در جنگلهاي باراني کاستاريکا به ثبت رسانده از ميان بيش از 31 هزار قطعه عکس از 81 کشور مختلف جهان انتخاب شده است.
ماته مي گويد مورچه هايي که از آنها عکاسي کرده، سوژه هاي شگفت انگيزي بودند، تنوع ابعاد قطعه هاي برگي که مي بريدند بسيار جالب توجه بود و گاه مورچه هاي بسيار کوچک قطعه هاي بسيار بزرگي از برگ و مورچه هاي بسيار بزرگ قطعه هاي کوچک را حمل مي کردند.
رقابت عکاس برتر حيات وحش سال Veolia به صورت سالانه و مشترک توسط موزه تاريخ طبيعي انگلستان و مجله حيات وحش بي بي سي برگزار مي شود. اين رقابت از سال 1964 تا به حال به صورت سالانه برگزار مي شود.
مجموعه اي از 100 عکس برنده حيات وحش در اين رقابت از روز گذشته در موزه تاريخ طبيعي انگلستان به نمايش درآمده است که بخشهايي از آن را در ادامه پنج عکس برگزيده اين رقابت عکاسي که سالانه با هدف حمايت از محيط زيست برگزار مي شود، مشاهده مي کنيد:منبع: iren.ir