بازديد کارشناسان "اتحاديه جهاني حفاظت از طبيعت " از جنگل هاي حرا
ايرن: دو نفر از نمايندگان اتحاديه جهاني حفاظت از طبيعت و حيات وحش ( IUCN) از جنگل هاي حرا در جزيره قشم بازديد کردند.

به گزارش خبرگزاري فارس، يدالله پرمون مدير کل حفظ و احياي ميراث معنوي و طبيعي سازمان ميراث فرهنگي به نامزد شدن دو پرونده ثبت جهاني باغ هاي ايراني و جنگلهاي حرا (مانگرو) از سوي ايران اشاره کرد و افزود: چند هفته پيش کارشناسان به منظور ازريابي و بازديد از باغ هاي مطرح شده در پرونده به ايران اعزام شدند.
پرمون با بيان اينکه ايران به شايستگي از مرحله ارزيابي پرونده هاي باغ هاي ايراني عبور کرده است گفت: از اوائل هفته جاري تاکنون دو نفر از نمايندگان اتحاديه جهاني حفاظت از طبيعت و حيات وحش (IUCN) به منظور بازديد و ارزيابي باغ هاي ايراني مهمان کشور ايران شده اند.
وي با اشاره به برگزاري جلسه مقدماتي به منظور تبادل نظرهاي اوليه با اين دو نماينده بيان داشت: اين دو نماينده همراه با هيئتي از دست اندرکاران و متخصصان اين دو پرونده نامزد ثبت جهاني به منظور ارزيابي وضعيت و بازديد از جنگلهاي حرا عازم جزيره قشم و استان هرمزگان شدند.
پرمون ادامه داشت: دو نفر از متخصصان اين پرونده ها، کارشناس دفتر ثبت، دو نماينده از سوي سازمان حفاظت محيط زيست و رئيس تشريفات دفتر ثبت، مسوولان، مديران محلي و همکاران در استان هرمزگان و جزيره قشم اين دو نماينده اتحاديه جهاني حفاظت از طبيعت و حيات وحش (IUCN) را همراهي کردند.منبع: iren.ir