فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  10
لایک لایک:  6
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
 1. #1
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.02
  تعداد ارسال ها
  2,730

  کمک های اولیه برای گربه ها  کمک های اولیه (FIRST AID)
  برای کمک رسانی به موقع به گربه نیاز به بررسی حواس عمومی و پیشگیری از بروز برخی از حوادث و مشکلات می باشد. بهتر است برای کمک رسانی به گربه در مواقع اورژانس یک کیف کمک های اولیه در اختیار داشته باشید و علاوه برآن به برخی از تکنیک های کمک های اولیه آشنا باشید. لازم است شماره تلفن دکتر دامپزشک را داشته باشید تا در مواقع ضروری و اورژانس با او مشورت کنید. توجه داشته باشید که خود درمانی و انجام اقدامات خودسرانه گاهی سبب به مخاطره افتادن جان گربه خواهد شد لذا توصیه می شود قبل از به کار بردن هر دارو یا اتخاذ یک روش درمانی با دکتر دامپزشک مشورت نمایید. بهتر است برای گربه ی خود پرونده ی جداگانه ای داشته باشید که در آن کلیه ی اطلاعات لازم در رابطه با سوابق بیماری ها، درمان های انجام شده و دیگر نکات قابل توجه اختصاصی که می تواند به دکتر دامپزشک کمک نماید وجود داشته باشد تا در مواقع ضروری بتوان در مورد وضعیت گربه ارزیابی کرد.


  ادامه دارد ....

  منبع: برگرفته از راهنمای بهداشت ، نگهداری و تربیت گربه

  مترجم : دکتر مهدی مرجانی 2. #2
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.02
  تعداد ارسال ها
  2,730

  غرق شدن (drowning)

  غرق شدن (DROWNING)


  هر چند گربه ها از آب متنفرند ولی شناگران خوبی هستند. در برخی از موارد گربه ها داخل استخر، رودخانه یا برکه ها غرق می شوند. غرق شدن به علت قرار گرفتن در زیر آب، تقلای شدید و استرس شدید در گربه ها ایجاد خواهد شد.


  آن چه شما و دکتر دامپزشک می توانید انجام دهید :

  1. در صورت غرق شدن در آب گربه نیاز به اقدامات خاص اورژانسی دارد و لازم است او را به نزدیکترین مرکز دامپزشکی منتقل نمایید.

  2. با گرفتن پاها و آویزان کردن گربه و تکان دادن او به صورت پاندولی آب داخل ریه ها را خارج کنید، با قرار دادن گربه در روی سطح زمین به طوری که ناحیه ی سر پایین قرار گیرد مجرای تنفس را از نظر انسداد بررسی نمایید. سپس با اطمینان از باز بودن برای تنفس با قرار دادن گربه به پهلوی راست ناحیه سینه را به آرامی فشار دهید و این کار را تا شروع تنفس ادامه دهید.

  3. پس از اطمینان از انجام تنفس طبیعی گربه را در یک حوله و محل گرم و خشک قرار دهید و اقدامات لازم در مورد بروز شوک را انجام دهید. پس از انجام اقدامات فوق برای انجام درمان های بعدی با دکتر دامپزشک مشورت نمایید.
  منبع: برگرفته از راهنمای بهداشت، نگهداری و تربیت

  مترجم : دکتر مهدی مرجانی

 3. #3
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.02
  تعداد ارسال ها
  2,730

  حمله ی حیوانات دیگر به گربه (animal attacks)

  حمله ی حیوانات دیگر به گربه (animal attacks)

  عموما گربه ها می توانند در برابر حمله ی حیوانات دیگر از خود دفاع کنند ولی در برخی از موارد هم توسط سگ ها، روباه ها، خارپشت گاز گرفته می شوند و دچار جراحت می گردند. جنگ و نزاع خود گربه ها با یکدیگر در فصل جفت گیری نیز وجود دارد که در مورد آن قبلا صحبت شده است و اغلب در بیرون از منزل و با گربه های غریبه اتفاق می افتد. به واسطه ی نزاع گربه ها و چنگ زدن و گاز گرفتن یکدیگر دو بیماری خیلی مهم یعنی AIDS گربه ها و لوسمی گربه سانان به گربه سالم منتقل خواهد شد. برای تشخیص عفونت جراحات و میزان درگیری آن ها دکتر دامپزشک اقدامات خاص را انجام خواهد داد.


  آن چه شما و دکتر دامپزشک می تواند انجام دهد:
  1. سریعا زخم را شست و شو داده و پس از تمیز کردن ، عمق و حدت و شدت آن را بررسی نمایید، در مورد زخم های سطحی و خفیف شست و شو با محلول های ضد عفونی و پانسمان زخم توصیه می شود. زخم های غیر آلوده و سطحی زود التیام می یابند. ولی زخم های عفونی و عمیق دارای التیام کندتری خواهند بود.
  2. پس از گذشت زمان تقریبی 7 روز بعد از نزاع در گربه ها آبسه ها قابل مشاهده خواهند بود. لازم است آبسه ها توسط دکتر دامپزشک تخلیه گردند و ناحیه ی مجروح تحت مراقبت قرار گیرد.
  3. وجود زنبور و حشرات موذی در فصل تابستان برای گربه ها خطرناک می باشد. علاوه بر آن شکار وزغ ها توسط گربه ها و وجود سم روی پوست وزغ سبب بروز مسمومیت و عوارض دهانی در گربه خواهد شد. در زمانی که دهان تحت تاثیر سم حاصله از وزغ ها قرار می گیرد ضمن شست و شوی سریع ناحیه ی دهانی سریعا با دکتر دامپزشک مشورت نمایید.
  4. در زمان بروز جراحات بهتر است مواد ویتامینی مکمل شامل 25 میلی گرم ویتامین C به صورت پودر به غذای گربه اضافه شود و روزانه 2 بار مصرف گردد.


  توجه :
  در صورت نیش زدن مارها گربه را سریعا به مرکز دامپزشکی برده تا اقدامات اورژانسی در مورد آن انجام شود. لازم است مشخصات مار را به صورت وضوح برای دکتر دامپزشک شرح دهید تا براساس آن درمان لازم و اختصاصی را انجام دهد.  منبع: یرگرفته از راهنمای یهداشت، نگهداری و تربیت گربه


  مترجم: دکتر مهدی مرجانی

 4. #4
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.02
  تعداد ارسال ها
  2,730

  شکستگی ها (Fractures)

  شکستگی ها (Fractures)


  یکی از علل عمده ی شکستگی استخوان ها در گربه ها بروز تصادف با اتومبیل است. به طور کلی 3 نوع شکستگی وجود دارد. ساده ترین آن ها شکستگی های مویین است که به صورت یک ترک ساده در استخوان دیده می شود و به سرعت التیام می یابد.
  نوع دوم شکستگی ها ساده است که در این حالت محل شکستگی کاملا مشخص خواهد بود ولی دو قطعه ی شکسته در تماس با یکدیگر هستند و بین آن ها شکاف وجود دارد.
  نوع سوم شکستگی ها از نوع مرکب است که بسیار شدید و خطرناک است و در این حالت قطعات شکسته استخوانی از پوست خارج شده اند.

  آن چه شما و دکتر دامپزشک می توانید انجام دهید:
  1. در صورت احتمال بروز شکستگی ها در اولین فرصت ممکن با دکتر دامپزشک مشورت نمایید. اندام شکسته و مجروح را بالاتر از سطح زمین نگاه داشته و در صورت امکان از آن محافظت نمایید. در صورت بروز شکستگی های شدید درد حاصله در برخی از موارد سبب بروز شوک خواهد شد که لازم است مراقبت های لازم انجام شود.
  2. در صورت عدم دسترسی به دامپزشکی ناحیه ی شکسته را به صورت موقت با آتل ثابت نگه دارید. می توان از روزنامه یا حوله برای درست کردن استفاده کرد و آن را دور محل شکستگی و تا بالای مفصل درگیر با شکستگی قرار داد و ادامه ی روزنامه باید تا زیر محل شکستگی امتداد یابد. سپس با نوار چسب روزنامه را در دور ناحیه ی شکستگی ثابت کنید. ریسک انجام این کار و دستکاری ناحیه خطرناک است. چون گاهی سبب تبدیل شکستگی ها ی مویین به ساده یا مرکب خواهد شد. لذا در صورت امکان دستکاری و تحریک ناحیه را به حداقل برسانید.
  3. برحسب ضرورت دکتر دامپزشک اقدام به تهیه ی عکس رادیوگراف از ناحیه خواهد کرد ولی انجام این کار نیاز به بیهوشی و تزریق آرام بخش دارد.
  4. را ه های مختلفی برای تثبیت شکستگی های دست و پا وجود دارد و بنا به صلاحدید دکتر دامپزشک از گچ معمولی یا فایبر گلاس، سیم اورتوپدی، پین(pin) یا پلیت برحسب شدت و حدت عارضه استفاده خواهد کرد.
  5. توصیه می شود در مدت زمان ترمیم محل شکسته از ترکیبات کلسیم و ویتامین های گروه B و D در رژیم غذایی گربه استفاده شود تا مراحل التیام شکستگی سریع تر انجام شود.


  منبع : راهنمای بهداشت، نگهداری و تربیت گربه
  مترجم: دکتر مهدی مرجانی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ