کشف گونه جديد پستاندار گوشتخوار در ماداگاسکار

ايرن: دانشمندان گونه جديد پستاندار گوشتخوار را در ماداگاسکار کشف کردند.

به گزارش فارس، اين حيوان جديد کشف شده بسيار شبيه ميمون پوزه دار است که به نام "Durrell's vontsira " نامگذاري شده و نام اين حيوان از "Gerald Durrell " يکي از محافظان محيط زيست و سرپرست اين تحقيقات گرفته شده است.
دانشمندان اين گونه جديد را در منطقه مرطوب درياچه آلائوترا، بزرگ ترين درياچه در ماداگاسکار کشف کردند.
زيستگاه اين حيوان در مناطق مرطوب و باتلاق ها است و دانشمندان معتقدند که جمعيت اين حيوان ها بسيار کم است و اين گونه از پستانداران در معرض خطر انقراض قرار دارند.
نتايج اين تحقيقات که در مجله "Systematics and Biodiversity " منتشر شده است، نشان مي دهد که اين پستاندار تقريبا هم اندازه گربه است.
تيم "Durrell " براي اولين بار اين حيوان را در سال 2004 در حال شنا کردن در درياچه پيدا کردند و از اين حيوان عکسبرداري کردند. در سال 2005 اين محققان براي مطالعات بيشتر به اين درياچه سفر کردند و يکي از اين حيوانات را گرفتند و از آن نمونه برداري کردند و خون گرفتند.
اين گروه از دانشمندان در حين انجام تحقيقات خود يک جنازه از اين حيوان را يافتند و آن را به موزه ملي طبيعي لندن ارسال کردند.
اين تيم بعد از انجام مطالعات متوجه شدند که ساختار بدن اين حيوان با ديگر پستانداران متفاوت است و دندان و جمجمه آن نيز متفاوت از ساير حيوانات کشف شده است. اين گونه از پستانداران در شرق جنگل هاي ماداگاسکار زندگي مي کنند.
جنکيس يکي از محققان اين پروژه گفت: کشف گونه جديد پستاندار بسيار نادر و پيدا کردن گونه جديد گوشتخوار کاملا غير معمول است.منبع: iren.ir