دامپزشک سازمان حفاظت محيط زيست:
بالابان اهدایی روسیه به ایران وضعیت خوبی دارد :smile (95):
ایرن: دامپزشک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: گونه بالابان (پرنده شکاری) که روسیه به ایران هدیه داده است وضعیت مناسبی دارد.

محمود مرعشی در گفت وگو با فارس، درباره وضعیت بالابانی که روسیه به سازمان محیط زیست اهدا کرده است، گفت: این پرنده که نوعی باز شکاری است، در حال حاضر در پارک پردیسان نگهداری می شود.
وی در ادامه گفت: بالابان در کشور ما وجود دارد اما این زیرگونه ای که روس ها به ما داده اند را نداشته ایم.
دامپزشک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در حال حاضر تعدادی بالابان در پارک پردیسان نگهداری می شوند که از متخلف گرفته شده و پرونده قضایی دارند.
دامپزشک سازمان در ادامه با بیان این که این گونه ها هیچ مشکلی و بیماری ندارند، گفت: قرار است این گونه ها در محل هایی که گرفته شده اند آزاد می شوند.
وی درباره علت این که این گونه خود را به دیوارهای قفس می کوبد، گفت: این پرنده خیلی حساس و ترسو است و از انسان دوری می کند به همین خاطر وقتی کسی به سمت قفسش برود خود را به در و دیوار قفس می کوبد.
دامپزشک سازمان حفاظت محیط زیست درباه سلامت این پرنده ها تصریح کرد: دائما، این پرنده ها آزمایش شده و مدفوع آنها به آزمایشگاه فرستاده می شود.
مرعشی با اشاره به این که بیماری آنفولانزا و نیوکاسل از جمله بیماری های مهم است، اظهار داشت: پرنده پارک پردیسان دائماً کنترل شده و خونگیری از آنها انجام می شود تا در صورت داشتن بیماری تحت مراقبت های ویژه قرار گیرند.


www.iren.ir