فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  13
لایک لایک:  11
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730

  راه کارهای ساده برای نگهداری از گربه ها

  در متون مختلف علمی راه کارهای ساده و قابل انجامی برای نگهداری از گربه های خانگی پیشنهاد شده که در این مبحث به خلاصه ای از آن ها اشاره می شود.


  بهداشت و تمیز نگهداشتن گربه

  برس زدن
  گربه های مو کوتاه درهفته 1-2 بار و گربه های مو بلند هر روز نیاز به برس زدن دارند. این کار باید به آرامی و در جهت موهای بدن انجام شود.در صورتی که روی بدن کرک و گلوله های مویی به وجود آمده باشد باید با شانه فلزی و یا کاتر های مخصوص نسبت به باز کردن آن ها اقدام نمود.
  موهای گربه به طور طبیعی می ریزد. در صورتی که به طور منظم برس زده نشوند گربه هنگام تیمار کردن خود آن ها را می بلعد. این موها قادرند در دستگاه گوارش کنار هم جمع شده و ایجاد گلوله های موئی (Hair ball ) و در نهایت انسداد نمایند.


  تمیز کردن چشم، گوش و دندان
  حداقل هفته ای یک بار چشم ها و گوش ها باید به وسیله ی پنبه مرطوب به سرم فیزیولوژی تمیز شوند.
  دندان ها باید با مسواک مخصوص و یا با گوش پاک کن تمیز شوند. گربه را باید از بچگی به این موارد عادت داد.
  کوتاه کردن ناخن ها
  اگر گربه همیشه در خانه نگهداری می شود بهتر است به طور منظم ناخن های آن کنترل و در صورت نیاز کوتاه شوند. قرار دادن اسکرچ ( کنف های بافته ) در دسترس گربه ها برای کشیدن پنجه هایشان به آن ها می تواند به کنترل ناخن های آن ها کمک کند.
  اعمال جراحی برای قطع کلی ناخن به هیچ وجه توصیه نمی شود. زیرا علاوه بر کار غیر اخلاقی، دفاع طبیعی را نیز از گربه می گیرد.

  برگرفته از ماهنامه نسخه


 2. #2
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730
  حمام کردن
  در کل گربه نیاز به شستشو ندارد مگر این که بدن آن به دلایل ناخواسته ای کثیف شده باشد. در صورت نیاز به حمام کردن، این کار باید با آب گرم و شامپو مخصوص انجام شود و پس از آن خشک کردن آن را فراموش نکنید. استفاده از شامپوهای خشک مخصوص هم در این شرایط مناسب خواهند بود.
  سلامتی گربه
  گربه ی سالم دارای اشتهای خوب، پوشش شفاف و حرکات فیزیکی ( جست و خیز و راه رفتن ) آسان و بدون مشکل بوده و از زندگی لذت می برد.

  گربه ی خود را با نشانه های زیر در منزل کنترل کنید


  پوشش بدن: خارش، ریزش موی زیاد، انگل خارجیو تغییر رنگ پوست.
  چشم ها: آبریزش، التهاب ملتحمه و پلک سوم، تار بودن قرنیه و عدسی.
  گوش: خارش گوش، تورم، نگه داشتن سر به یک طرف و ترشحات قهوه ای.
  بینی: آبریزش، عطسه و صدای تنفسی غیر طبیعی
  دندان ها: لثه های متورم و بوی بد تنفسی
  دفع: اسهال، ترشحات دستگاه تناسلی و دفع مکرر ادرار.
  لاغری: می تواند به دلیل انگل ، بیماری با سوء تغذیه باشد.
  کاهش اشتها: در هوای گرم یا متعاقب بیماری پیش می آید در این حالت نباید به زور به گربه غذا داد. غذا را عوض کنید و غذای مطبوع در مقادیر کم به وی بدهید.
  استفراغ: گاهی به دلیل خوردن خوراکی از گلوله های موئی اتفاق می افتد. اگر استفراغ ادامه یابد و همراه آن اسهال هم باشد یا خون نیز وجود داشته باشد نشانه بیماری است.
  مراقبت های دامپزشکی  گربه را باید حداقل هر 6 ماه یک بار برای معاینه نزد دامپزشک برد. واکسیناسیون گربه نیز در سال اول در 2 و 3 ماهگی و سپس عموما سالی یک بار توسط دامپزشک انجام می شود. داروهای ضد انگل نیز باید هر 3 تا 6 ماه یک بار بسته به وضعیت خروج آن ها از منزل و ارتباط با دیگر گربه ها تجویز شوند.  گربه بیمار
  گربه بیمار یا گربه ای که عمل جراحی بر روی ان انجام شده نیاز به مراقبت دارد. گربه را باید در جای آرام، گرم و تمیز قرار داد. یک کارتن که کف آن حوله یا پارچه ی نرمی پهن شده است مناسب است. غذای آن نیز باید مطبوع، در حجم کمتر و وعده های بیشتر داده شود.


  کمک های اولیه
  اگر گربه ی مجروح پیدا کردید قبل از رساندن به مراکز درمانی، زیر آن یک پتو یا حوله ی گرم و نرم انداخته و با گرفتن دو سر آن، گربه را جا به جا کنید. نباید چیزی به وی خوراند و بیش از 5 تا 10 دقیقه به یک سمت خوابییده باشد. اگر دست و پا شکسته باشد نیز گربه را به آرامی روی حوله قرار داده به طوری که دست و پا به طرف بالا باشد.

 3. #3
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730
  آموزش

  تربیت گربه از سگ مشکل تر می باشد. در ابتدا گربه باید نام خود را بداند. هنگام غذا دادن یا زمان خواب، او را صدا کنید. به زودی یاد می گیرد که پاسخ دهد.

  عصبانیت گربه

  عموما گربه ها نسبت به انسان رفتار تهاجمی ندارند. اگر گربه ای ناگهانی به صاحب خود حمله کند و اقدام به گاز گرفتن و چنگ زدن نماید احتمالا به دلیل درد، ناخوشی و جابه جایی همراه با خشونت است.
  گربه هایی که همیشه در خانه هستند و وسایل بازی هم ندارند، بیشتر عصبانی و تهاجمی می شوند.
  اگر گربه هنگام بازی کردن اقدام به چنگ زدن کند معمولا آسیب نمی رساند.
  هنگامی که گربه به پشت خوابیده باشد احساس آسیب پذیری کرده و بیشتر تهاجمی می شود.


  ولگردی

  گربه های نر و گربه هایی که بد نگهداری می شوند به ولگردی علاقه مند می شوند. با صدا زدن مرتب آن ها هنگام غذا دادن و فراهم کردن وسایل بازی در منزل باید با این عادت مبارزه کرد.

  جویدن گیاهان خانگی

  اگر گربه شما برگ گلدان ها را مرتب می جود، می توان در چند مرحله روی آن آبلیموی رقیق اسپری کرد. بیشتر گربه ها مزه ی آن را دوست ندارند.

  تنبیه کردن

  نظم را باید از بچگی به گربه یاد داد. نباید برای تنبیه آن کاری کرد که گربه احساس درد کند. یک روش مناسب، اسپری کردن آب با یک آب پاش یا سرنگ است.

  تولید مثل

  گربه ی ماده سالی دو بار می تواند زایمان کند. حالت فحلی او در هر فصل چندین بار تکرار شده تا جف گیری انجام شود در زمان فحلی گربه ی ماده بیقراری زیادی از خود نشان داده و پر سر و صدا می شود.
  گربه ی حامله تا هفته پنجم نیاز به توجه بیشتر ندارد و تنها حمل و نقل آن باید با احتیاط باشد. در 4 هفته پایانی اشتهای آن زیاد شده و نیاز به غذای بیشتری پیدا می کند.
  در 2 هفته ی پایانی رشد جنین ها سریع بوده و باید به مادر شیر و غذای کافی به هر میزان که می خواهد داده شود. خوراندن مکمل های غذایی و ترکیبات ویتامینه نیز در این زمان سودمند خواهد بود.
  برای زایمان گربه ی ماده باید یک جعبه ی مناسب آماده کرد و در مکانی نسبتا تاریک قرار داد زیرا نوزادان به نور زیاد حساس می باشند. ( حتی قبل از بازشدن پلک ها ) . نوزادان هر کدان با جفت جداگانه به دنیا می آیند. گربه ی ماده بچه ها را به تنهایی بزرگ کرده و آن ها را در برابر گربه نر نیز حفظ می کند.

  بیماری های مشترک

  مهم ترین بیماری هایی که از گربه ممکن است به انسان سرایت کند عبارت است از: هاری، توکسوپلاسموز، عفونت های قارچی و انگلی. باید توجه داشت که همه ی این ها قابل پیشگیری می باشند.
  هاری به وسیله ی واکسیناسیون منظم گربه و بیماری های انگلی با تجویز منظم دارو های ضد انگلی قابل پیشگیری هستند.
  جهت پیشگیری از توکسوپلاسموز، گربه نباید دسترسی به غذای خام داشته باشد و یا اجازه ی شکار داشته باشد. در ضمن با گربه های ولگرد هم در تماس نباشد.
  منبع: ماهنامه نسخه ، شماره 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ