نام:لاکپشت اسنپینگ_Alligator Snapping Turtle_لاکپشت بزرگ خوراک

نام علمی:Chelydra serpentina

سایز نهایی:رشد انها بین 20 سانتی متر تا 60 سانتی متر است.(بستگی به تغذیه و فظا دارد)

مشخصات:پوست این لاکپشت سخت است.تورم در هر پلاک و فلس روی لاک مشاهده میشود.در دوران قبل از بلوغ لاک ممکن است به صورت تیغ مانند باشد.به این منظور که برامدگی فلس های ان بیشتر است.
_رنگ لاک به صورت قهوه ای مایل به سبز لجنی است که با سایز گرفتن به سمت سیاه مایل میشود.
_در بزرگ سالی بر روی پوست سر و دست و پا نقاط و خال های زرد دیده میشود.

تغذیه:لاک پشت اسنپینگ هر چیزی را که بتواند میخورد.این نوع به هیچ عنوان بد غذا نیست.به گوشت علاقه ی زیادی دارد.غذای این لاکپشت در رودخانه ها مرغابی ها و غاز ها و ماهیان رودخانه ای است.در خشکی گوشت هر حیوان مرده ای را میخورد.همچنین پستانداران کوچک و بعضی از خزندگان میتوانند رژیم غذایی ان را تشکیل دهند.ارواره ی این لاکپشت به حدی قوی است که میتواند استخوان های ظریف و نرم را خرد کند.حتی گاهی برای پاکسازی منطقه هایی که در ان حیوانات مرده وجود دارد به کار میرود.

تولید مثل:جفت گیری این نوع لاکپشت از ابتدای اوریل تا اواسط ماه نوامبر میباشد.لاکپشت ماده تخم های خود را که تعداد انها میتواند به 80 عدد برسد را در لانه ی شنی که توسط خود او ساخته میشود قرار میدهد.تخم ها بین 9 تا 18 هفته در لانه ی شنی میماندد.
_همچنشن لاکپشت ماده توانایی ذخیره سازی اسپرم جنس نر را دارد.بنابراین میتواند برای چندین سال بدون همسر به تخم گذاری ادامه دهد.

زیستگاه:مناطق جلگه ای همراه با باتلاق های پر عمق.علفزار ها و دریاچه های کوچک و بدون موج.این لاک پشت فقط در اب های شیرین و لب شور زندگی میکند.

خواستگاه
:مناطق شمالی امریکای جنوبی_امریکای مرکزی

نکته:این لاک پشت ها در خورش های سوپ لاک پشت مورد استفاده دارند.
_لاکپشت اسنپینگ را میتوان در تراریوم های بزرگ با دمای اب 18 تا 25 و دمای تراریوم 20 تا 30 درجه نگه داری کرد.
_طول عمر این لاکپشت بیش از 40 سال است.