اسم معمول: Whorled Pennywort (قدح مریم مارپیچی)
اسم لاتین: Hydrocotyle Verticillata

این گیاه فوق العاده زیبا و مقاوم متعلق به آمریکا (آمریکای شمالی) می باشد و متعلق به خانواده Apiaceae می باشد.
این گیاه به نور خیلی بالایی نیاز دارد و در محدوده نور زیاد – خیلی زیاد رشد مناسبی دارد. بعلاوه به Co2 با سطح متوسط تا زیاد هم نیاز دارد.
سرعت رشد این گیاه کند است و شما این گیاه رو حتما می بایست در جلوی تانک و در نقطه نورگیری بکارید در غیر این صورن بسرعت از بین می رود.
این گیاه سطح نگهداری مشکلی دارد و دارای سطح نگهداری سخت تا خیلی سخت می باشد و برای افراد تازه کار به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.
دمای قابل تحمل این گیاه 10-26 درجه سانتی گراد پیشنهاد می شود (منبع Tropica)البته تو بعضی از منابع و فرم ها خارجی 10 -25 درجه سانتی گراد پیشنهاد شده است.
محدوده PH این گیاه 5 - 8 است و سختی (GH)قابل تحمل این گیاه 1-13 dh (آب نرم) می باشد.
رشد مطلوب این گیاه زیبا در شرایط نور زیاد و آب نرم و شرایط اسیدی پدیدی می آید. این گیاه را می توان بصورت شناور هم استفاده کرد، گیاه Hydrocotyle Verticillata را می توان برای پوشش دادن مناطق جلوی پوند (برکه) هم استفاده کرد. بعلاوه از این گیاه می توان همانند گیاهان منزل (تراریوم) در خاک مرطوب نیز نگهداری کرد. (منبع Tropica)
تکثیر این گیاه از روش ریشه های رونده صورت می پذیرد.

عکس های ذیل مربوط به این گیاه زیبا می باشد (منبع عکس ها گوگل)
کاشت این گیاه در خاک مرطوبدر صورت فراهم کردن شرایط ایده آل برای این گیاه، این گیاه زیبا در طول سال اقدام به گل دهی می نماید.


گردآوری و ترجمه توسط :K.Moradifar (لطفا در صورت کپی برداری و استفاده از این مطالب در سایتهای دیگر، نام مترجم و شخص گردآوری کننده و نام سایت نیز آورده شود)

منابع:

http://www.plantedtank.net/forums/my...ticillata.html
http://192.38.244.204/productcard_1_...039&mode=close
http://www.aquaticcommunity.com/tr/H...rticillata.php
http://www.aquaticplantcentral.com/f...&spec=Apiaceae