ظروف آب و غذای خرگوش شما چقدر تمیز است؟جواب دادن به این سوال که ظروف خرگوش ما واقعا چقدر تمیز است کار مشکلیست .شما برای حفاظت خروگوش خود از بیماریهای باید بطور جدی اصول بهداشتی ظروف حیوان را رعایت کنین.


قدم اول انتخاب ظرف می باشد جولیا موسلا دامپزشک تاکید می کند از ظورف صفت برای حیوان خود استفاده کنین ظورفی که قابل خراشیدن نیستن مانند ظروف استیل و یا شیشه ای . با خراشیدگی رو سطح ظرف مکان جهت رشد باکتریها آماده می شود. همچنین از ظروف فلزی که آلوده به سرب هستن استفاده نکنین.


ظروف سرامیک مرغوب که مخصوص غذا هستن نیز مورد خوبیست از ظروف سرامیک که برای غذا شاخته نشدن استفاده نکنین چون این ظروف دارای منافذ بازی هستن که برای رشد باکتری ها مکان ایده عالیست.


تمیز کردن مرتب ظروف باید در برنامه روزانه شما باشد ظروف را در آب جوش انداخته و سپس با مواد شوینده قوی بشورین و سپس خشک کنینو توجه داشته باشین ظرف آب بسیار مهم است چون ممکن است ظرف آب به ظاهر تمیز نشان داده شود ولی پر از لجن و ماد لیز در کف ظرف باشد.


رعایت بهداشت کمک می کند تا سلامتی خرگوش شما به مدت طولانی تضمین شود.شما باید باکتری ها را کاملا از بین ببرین.از جمله باکتری های خطرناک سالمونلا می باشد که در صورت عدم رعایت بهداشت سلامت خرگوش را به خطر انداخته و در تمام سطح بدن پخش می شود و اندامهای بدن را آسیب می زند.


برای دور بودن از خطر پیشنهاد می شود هر حیوانی که دارین بطور هفتگی ظروفش را در ماشین ظرفشویی با درجه حرارت بالا شستشو دهید همچنین ظروف اضافه برای حیوان داشته باشین تا تمیز کردن و شستشو راحت تر شود.

همیشه به خرگوش خود غذای تازه دهید گاهی پلت چون غذای خشک است مدتها در ظرف می ماند بهتر است از بودن پلت در ظروف در باز به مدت طولانی خودداری کنین و پلت جدید و تازه جایگزین کنین.
ترجمه:شهرزاد
منبع:
www.smallanimalchannel.com