انتخاب یک قفس مناسب برای همستر

انتخاب یک قفس برای همستر یکی از کارهای مهمی است که میتواند برای همستر شادی بیافریند . البته به یاد داشته باشید قفسی برای همستر این شادی را به وجود میاورد که همه امکانات مورد نیاز همستر را داشته باشد ،تمیز و امن باشد برای اینکه همستر نهایت شادی و استفاده را از قفس خود ببرد و شما از بازی حیواناتن نهایت لذت را ببرید .


یک قفس مناسب برای همستر باید به اندازه کافی فضا و جا داشته باشد تا همستر بتواند کارهایش را به راحتی انجام دهد . یک قفس همستر نباید ارتفاعش کمتر از 10 سانتی متر و فضایش 19.19 باشد . البته باید اندازه قفس را با توجه به نوع همستر خود انتخاب کنید .


. همستر های سوری خانواده بزرگی هستند و تنوع زیادی دارند اما انها به صورت انفرادی زندگی میکنند و قلمرو طلب هستند و در صورت نگهداری 2 عدد باهم شاهد دعوای انها و زخمی شدنشان میشوید . همستر های سوری نیاز به فضای کافی ،ظرف اب و غذا ،محل خواب ،بستر مناسب ،چرخ و فلک باشد محل خواب همستر باید در خلوت باشد چون همستر دوست دارد در خلوت بخوابد .


همستر همستر سوری رنگها و نوع های مختلفی دارند و شما میتوانید به راحتی انتخاب کنید .همستر های کوتوله بر خلاف اسمشان نیاز به قفسی بزرگتر از همستر های سوری دارند و ترجیح میدهند به صورت گروهی زندگی کنند . به هیچ وجه برایشان قفس های فلزی تهیه نکنید چون با فشار اوردن بر میله ها انها را خم میکنند و از لای انها در میروند و فرار میکنند .انها عاشق فعالیت و تمرین هستند و همیشه دوست دارند با وسایل قفسشان بازی کنند . در صورتی که همستر روبو روفسکی تهیه کردید از بزرگ بودن قفسش مطمئن شوید یکقفس حداقل بایذ 24در 12 باشد و کنار از این برایشان کوچک است . هیچ وقت برای این نوع همستر قفس فلزی نخرید قفس های پلاستیکی و شیشه ای برایشان بسیار مناسب است .تمیز نگه داشتن قفس یکی دیگر از مواردی است که هنگام خرید باید به ان توجه بسیاری کنید . قفس های پلاستیکی تونل دار تهویه مناسبی برای همستر ندارند ولی جای جالبی برای زندگی انها است قفس های فلزی مناسب ترین تهویه را دارا میباشند و به همستر اجازه بازی و تفریح کافی را میدهند .اکواریم یکی از فضا های مناسب است ولی تهویه و فضای مکناسبی برای بازی همسترندارد و فقط برای صاحب همستر خوب است ایمن بودن قفس در اینده برای همستر بسیار مهم است . اگر شما اکواریم یا قفس پلاستیکی را انتخاب میکنید ممکن است در اینده با مشکل تهویه مواجه شوید .
پایان

about.com


مترجم :پارنیا خ