سری اول

فنچ نیز از دسته پرنده ها مانند قناریست که برای افرادی که علاقمند به دیدن پرندگان هستن و دنبال پرنده خانگی که به آنها وابسته نشده و به رسیدگی و توجه ویژه ای نیاز ندارن مورد بسیار مناسبی است.

قفس و جفت گیری:

از دیدن فنچ ها در قفسهای کوچک بیزارم امیدوارم روزی همه مردم به فرهنگی برسن و قفس بزرگ برای پرواز آزادانه فنچ ها مهیا کنند.قفس بزرگ تهیه کنید و قفس را در جایی که گیاها در اونجا هست بزارین تا لذت ببرن.

قفسی که اجازه پرواز به پرنده دهد فراهم کنین و اسباب بازیهای مناسب را فراموش نکنین همچنین نشیمنگاه از چوبهای طبیعی و حتی استفاده از برخی گیاهان.

من همیشه حداقل 2 فنچ می خرم هیچ چیز غم انگیز تر از دیدن فنچ و قناری تنها نیست چون این پرندگان بطور طبیعی اجتماعی هستن.

اگر تا حلا تجربه نگهداری از پرندگان را نداشتین پیشنهاد می کنم از زبرا فنچ وSociety finch شروع کنین آنها بی اندازه زیبا هستن قیمت ارزانی دارن و نگهداری از آنها بسیار ساده می باشد.


Society finch


برخی گونه از فنچ ها سریعا جفت گیری می کنن و تکثیر می کنن و این روند ادامه می یابد و می بینین تعداد زیادی فنچ در قفس می بینین.و این دلیل ارزان بودن این پرنده است.

اگر تمایل به داشتن جوجه بیشتر ندارین توصیه های زیر را عملی کنید:


تخم باید گرم باشد تخمها را از قفس در بیارین و تکان دهین و دوباره سر جاش بزارین.
تکان دادن تخمها را همیشه انجام ندهید سایر زمانهای لانه را خارج کنین این کار زمانی درست است که تعداد تخمها زیاد است. اگر مدام تخمها را تکان دهید پرنده ماده مدام رو تخمها می نشیند و دچار کمبود کلسیم و مینرال و گیر کردن تخم در شکم و حتی مرگ می شود.

هرگز زمانی که پرنده رو تخم نشسته و یا زمانیکه دیگر جوجه ای سر از تخم در آورده تخمها را تکان ندهید و به جوجه پرنده دست نزنید.

فنچ و قناری بر خلاف طوطی سانان از قبول کردن غذاهای جدید استقبال می کنن. و مشکلی در دادن غذاهای جدید ندارین. از خوردن میوه های تازه و سبزیجات بسیار لذت می برن.

لیست گیاهان مناسب در آینده ذکر می شود تا تهیه کنین و در اختیار پرنده قرار دهین.


زبرا فنچ


ترجمه:شهرزاد

www.avianweb.com

ادامه دارد....

سری بعد رژیم غذایی