فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  1,180
لایک لایک:  1,118
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 65 از 65 نخستنخست ... 1555636465
نمایش نتایج: از 641 به 645 از 645
    کاربر تازه وارد

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    23256
    میانگین پست در روز
    0.40
    تعداد ارسال ها
    5
    با عرض سلام و خسته نباشید به کاربران و مدیران محترم سایت
    دوستان من جدیدا به عرصه آکواریوم گیاهی وارد شدم.میخام برای سیستم نور رسانی از مهتابی های T5 استفاده کنم,طول و ارتفاع تانکمم هست 60در60.
    این 2مدل رو تازه خریداری کردم:

یه مدل دیگه هم داشت مهتابی T5 آکوا بلو کورال همین شرکت که نسبت ترکیب نوریش از 100 به این شکل بود که 70نور سفید و 30 نور آبی هست و 6000و22000هزار کلوینه که طیف نورش به طور متوسط 15000 درجه کلوینه.این مدل رو نمیدونم به کارم میومد یا نه,برای همین صبر کردم تا بپرسم ببینم مناسب هست؟
    من برای این سایز تانکم از چند مهتابی T5 و چه رنگ و نوعی باید استفاده کنم؟
    کاربر ثابت

تخصص
    Linux Administrator
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    2.08
    تعداد ارسال ها
    5,801
    بیشتر شبیه به تبلیغ این سیستم نور هست پست شما تا سوال!

مهتابی های T5 مخصوصا انواع High Output یا همون HO که شما مشخص کردید لومن خیلی بالایی دارند و برای رشد گیاه بسیار مناسبند. در واقع معمولا هر مهتابی T5 HO با کلوین ۶۵۰۰ , طول ۱۲۰ سانتی متر حد اقل ۵۰۰۰ لومن خروجی نورش هست و در کلوین های پایین تر مثل ۴۰۰۰ یا ۳۰۰۰ یا ۲۷۰۰ خروجی نور حتی به ۸۰۰۰ لومن هم میرسه که میتونه نفوذ نور به کف تانک گیاهی رو به مراتب بیشتر کنه که خودش یک نکته مثبت محسوب میشه.... اما اینکه شما میفرمایید نور ۶۵۰۰ کلوین ضد جلبکه بسیار اشتباهه. در واقع کاملا جلبک سازه!!! نور ۶۵۰۰ کلوین یعنی درجه حرارت نوری شبیه به نور سفید/آبی روز در آسمان! به عبارتی اگرچه Full Spectrum نیست ولی تقریبا بیشتر اسپکتروم نوری که به عنوان Daylight میشناسیم رو شامل میشه. دلیل اینکه نور های مربوط به گیاهان صورتی-قرمز-زرد و با طیفی از این قبیل هست همینه که میان فقط اون طیف نوری که مورد نیاز گیاه هست رو انتخاب میکنند....مثلا اگر اشتباه نکنم طیف نور سبز رو حذف میکنند چون واسه بیشتر گیاها ارزشی نداره ولی مثلا ممکنه تو رشد جلبک و ... دخیل باشه!

مخلص کلام اینکه نور هایی با درجه حرارت یا همون کلوین پایین تر که معمولا نه مثل نور مهتابی آبی، بلکه مثل لامپ های قدیمی نوری زرد ساطع میکنند برای کنترل جلبک در محیط آکواریوم بهتر هستند. طیف نوری که در بازار خیلی رایج هست و در تمام مغازه های الکترونیکی و ... پیدا میشه یکی ۶۵۰۰ کلوینه که باید سایر راه های کنترل جلبک رو حسابی در نظر بگیرید وگرنه این نور بهترین نور برای رشد هر نوع گیاهی (در مرحله گیاهیی و نه گل دهی و شکوفه دادن و ...) محسوب میشه. جلبک هم اگرچه به عنوان گیاه طبقه بندی نشده ولی فتوسنتز میکنه! و فقط به دلیل نداشتن ریشه و ساقه و برگ گیاه محسوب نشده! مورد بعدی ۵۵۰۰ کلوین هست که گاها به همون اسم Dayligth فروش میره و تقریبا شبیه به همون ۶۵۰۰ کلوین هست. آبی کمتر و سفید بیشتری توش دیده میشه! که بازم اگر هدف کنترل جلبک هست انتخاب خوبی نیست. ۲۷۰۰ کلوین بهترین نور ارزان و رایج برای هدف شماست!! اشکالش اینه که بیش از حد گرمه و به زردی یا نارنجی میزنه و ممکنه زیبا به نظر نرسه. و به جز این، انتخاب دیگر خرید مهتابی های مخصوص آکواریوم گیاهی هست که فقط اون اسپکتروم مورد نیاز گیاه رو توش داره و بنا بر این نه نورش آبی هست و نه زرد! بلکه اغلب به صورتی میزنه.

تیوب مهتابی که ۲۲ هزار کلوین باشه درجه حرارت نورش تا بحال ندیدم و جایی هم نشنیدم. لطفا مشخصات و مدل لامت رو اینجا بزارید ببینیم چیه!

موفق باشید
    منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو میرود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب.

به سوالاتی که در پیام خصوصی پرسیده میشه پاسخی نمیدم، در تاپیک ها بپرسید و لینکش رو برام ارسال کنید!

کاربر تازه وارد

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    23256
    میانگین پست در روز
    0.40
    تعداد ارسال ها
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    بیشتر شبیه به تبلیغ این سیستم نور هست پست شما تا سوال!

مهتابی های T5 مخصوصا انواع High Output یا همون HO که شما مشخص کردید لومن خیلی بالایی دارند و برای رشد گیاه بسیار مناسبند. در واقع معمولا هر مهتابی T5 HO با کلوین ۶۵۰۰ , طول ۱۲۰ سانتی متر حد اقل ۵۰۰۰ لومن خروجی نورش هست و در کلوین های پایین تر مثل ۴۰۰۰ یا ۳۰۰۰ یا ۲۷۰۰ خروجی نور حتی به ۸۰۰۰ لومن هم میرسه که میتونه نفوذ نور به کف تانک گیاهی رو به مراتب بیشتر کنه که خودش یک نکته مثبت محسوب میشه.... اما اینکه شما میفرمایید نور ۶۵۰۰ کلوین ضد جلبکه بسیار اشتباهه. در واقع کاملا جلبک سازه!!! نور ۶۵۰۰ کلوین یعنی درجه حرارت نوری شبیه به نور سفید/آبی روز در آسمان! به عبارتی اگرچه Full Spectrum نیست ولی تقریبا بیشتر اسپکتروم نوری که به عنوان Daylight میشناسیم رو شامل میشه. دلیل اینکه نور های مربوط به گیاهان صورتی-قرمز-زرد و با طیفی از این قبیل هست همینه که میان فقط اون طیف نوری که مورد نیاز گیاه هست رو انتخاب میکنند....مثلا اگر اشتباه نکنم طیف نور سبز رو حذف میکنند چون واسه بیشتر گیاها ارزشی نداره ولی مثلا ممکنه تو رشد جلبک و ... دخیل باشه!

مخلص کلام اینکه نور هایی با درجه حرارت یا همون کلوین پایین تر که معمولا نه مثل نور مهتابی آبی، بلکه مثل لامپ های قدیمی نوری زرد ساطع میکنند برای کنترل جلبک در محیط آکواریوم بهتر هستند. طیف نوری که در بازار خیلی رایج هست و در تمام مغازه های الکترونیکی و ... پیدا میشه یکی ۶۵۰۰ کلوینه که باید سایر راه های کنترل جلبک رو حسابی در نظر بگیرید وگرنه این نور بهترین نور برای رشد هر نوع گیاهی (در مرحله گیاهیی و نه گل دهی و شکوفه دادن و ...) محسوب میشه. جلبک هم اگرچه به عنوان گیاه طبقه بندی نشده ولی فتوسنتز میکنه! و فقط به دلیل نداشتن ریشه و ساقه و برگ گیاه محسوب نشده! مورد بعدی ۵۵۰۰ کلوین هست که گاها به همون اسم Dayligth فروش میره و تقریبا شبیه به همون ۶۵۰۰ کلوین هست. آبی کمتر و سفید بیشتری توش دیده میشه! که بازم اگر هدف کنترل جلبک هست انتخاب خوبی نیست. ۲۷۰۰ کلوین بهترین نور ارزان و رایج برای هدف شماست!! اشکالش اینه که بیش از حد گرمه و به زردی یا نارنجی میزنه و ممکنه زیبا به نظر نرسه. و به جز این، انتخاب دیگر خرید مهتابی های مخصوص آکواریوم گیاهی هست که فقط اون اسپکتروم مورد نیاز گیاه رو توش داره و بنا بر این نه نورش آبی هست و نه زرد! بلکه اغلب به صورتی میزنه.

تیوب مهتابی که ۲۲ هزار کلوین باشه درجه حرارت نورش تا بحال ندیدم و جایی هم نشنیدم. لطفا مشخصات و مدل لامت رو اینجا بزارید ببینیم چیه!

موفق باشید
    سلام آقا بابک خیلی ممنون از پاسختون,من خیلی وقت پیش عضو سایت بودم(mohammad zz) منتهی رمز کاربریمو یادم رفته بود مجبور شدم یک اکانت دیگه بسازم,بگذریم. ..
    من اون مهتابی ها رو چون از اون سایت خریداری کرده بودم گفتم توضیحات خودشو بذارم تا بیشتر راهنماییم کنید(تا جاییم که تونستم کات کردم که تبلیغ نباشه)
    اول میخاستم ال ای دی کارکنم ولی یه سریا گفتن تولید جلبک زیاد میشه یا چون فوکوس نور بالایی داره ممکنه برای یه سری گیاها خوب نباشه و از این جور صحبتا...که بعد رفتم سراغ مهتابی و با مدل T5 آشنا شدم و دیدم کاراییش بهتره,تو توضیحاتی هم که مطالعه کردم اشاره شده بود که مانع به وجود امدن جلبک میشه!حالا این موضوع رو باید بعد راه اندازی تانکم پی ببرم
    اون مهتابی بلو کورال هم که اشاره کردم توضیحاتش به این صورته:

این مدل رو هنوز خریداری نکردم.آیا مناسبه برای تانک من؟کنار او 2تا مدلی که الان دارم؟

کاربر تازه وارد

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    23256
    میانگین پست در روز
    0.40
    تعداد ارسال ها
    5
    یه سوال دیگه,از این محصول برای مهتابی ها استفاده کنم مناسبه؟

بالاست الکتریکی وسیله ای است که جایگزین استارتر و ترانس های مهتابی می شود و به راحتی می توان با هر بالاست 2 مهتابی را روشن نمود . بالاست یا ترانس الکتریکی نیاز به استارتر را از بین برده و می توان برای روشن نمودن انواع مهتابی های آکواریومی از آنها استفاده نمود

ویژگی های محصول :

- بالاست الکترونیکی جایگزین مناسبی به جای ترانس و استارترهای معمولی
    - مخصوص روشن نمودن لامپ های آکواریوم ( انواع کلوین دار و اکتنیک )
    - سبک و با کاربری آسان
    - کاهش تولید دما در بالاست نسبت به ترانس
    - دارای انواع ایرانی و خارجی

دارای انواع :
    2 در 40 وات ( دو مهتابی تا 40 وات را روشن می کند )
    2 در 55 وات ( دو مهتابی تا 54 و یا 55 وات را روشن می کند )
    2 در 80 وات ( دو مهتابی تا 80 وات را روشن می کند )

کاربر تازه وارد

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    23256
    میانگین پست در روز
    0.40
    تعداد ارسال ها
    5
    کسی نیست جواب بده!یه هفنه گذشت از سوالام

صفحه 65 از 65 نخستنخست ... 1555636465

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)