فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  16
لایک لایک:  15
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
 1. #1
  کاربر عالی

  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  4
  میانگین پست در روز
  0.17
  تعداد ارسال ها
  491

  ژرمن شپرد-شفر هوند-شين لو-سگ چوپان ژرمن-سگ گله آلماني/German shepherd


  توضیحات : ژرمن شیپرد در تمام ایام به دلیل رفتار و ساختار بدنی ممتازش در بین سایر نژادها مورد انتخاب قرار گرفته است و حتی ویژگی های دفاعی و تربیت های اختصاصی آن نیز به معرض قضاوت گذارده می شود. مهمترین ویژگی در این نژاد رفتارهای اشرافی ، شهامت و توانایی آموختن رفتارها و فعالیتهای اختصاصی است. اولین ویژگی یک ژرمن شیپرد خوب ، قدرت ، چالاکی ، عضلات مناسب و هوشیاری است. رنگ در سگهای ژرمن شیپرد متفاوت است و تقریباً اکثر رنگها قابل قبول هستند. با این وجود رنگهای خیلی کم رنگ و یا سفید یک دست قابل قبول نمی باشد.

  خلق و خو : اغلب بعنوان سگ کار از آن استفده می شود. ژرمن شیپرد سگی باهوش ، نترس ، مشتاق ، شجاع ، شاداب و بیقرار برای آموختن است. به شجاعت و وفاداری شهرت دارد. سگی است جدی و به نظرمی رسد مقداری از هوش خود را از انسان به ارث برده است! استعداد بسیار خوبی در آموختن دارد. آنها خیلی دوست دارند که همیشه نزدیک اعضای خانواده باشند و بلعکس از غریبه ها دوری می جویند. ژرمن شیپرد سگ اجتماع دوستی است و نباید او را برای مدت طولانی تنها گذاشت. تنها زمانی پارس می کند که لازم باشد. شمه قوی در محافظت ونگهبانی دارد و بهتر است که از سنین پایین به آن آموزشهای اختصاصی داده شود. با حیوانات دیگر کنار می آید و با کودکان بسیار مهربان است. به راحتی می توان آنه را برای اهداف گوناگون اعم از سگ گله ، سگ نگهبان ، سگ پلیس ، راهنمای نابینایان ، ناجی و سگ ارتش تعلیم داد

  وزن و ارتفاع : وزن در نرها: (30-40) ک.گ ، در ماده ها: (30-40) ک.گ

  ارتفاع در نرها: (60-65) س.م ، در ماده ها: (55-60) س.م

  مشکلات سلامتی : مشکلات کپل ( باسن) و آرنج در آنها شایع است بنابراین قبل خرید توله سگ از سلامت والدین نسبت به این بیماری اطمینان حاصل نمایید. بیماریهای خونی ، مشکلات هضم غذا ، صرع ، اگزما و کوتاه ماندن اندام قابل ذکر می باشد.

  شرایط نگهداری : برای زندگی در آپارتمان مناسب است به شرطی که به آن اجازه فعالیت بدنی روزانه داده شود. در داخل خانه آرام است اما یک حیاط بزرگ برای زندگیش مناسب خواهد بود.

  فعالیت بدنی : فعالیت و جست و خیز رادوست دارد. گاهی اوقات به تعلیم و آموزش علاقه نشان می دهد و از کشتی گرفتن و مبارزه لذت می برد.

  طول عمر : حدود 13 سال.

  آراستن: ریزش مو در این نژاد خصوصاً در فصل ریزش مو زیاد می باشد. شانه کردن روزانه مناسب است. نباید آنها را زیاد استحمام کرد. شستشوی دو بار در سال کافی است تا از خشک شدن و از بین رفتن روغن طبیعی پوست جلوگیری شود.

  تاریخچه : در بین سگهای قدیمی گله و مزارع و همچنین از جمله ملازمان و همراهان انسان طی قرون گذشته این نژاد توسعه بسیار زیادی یافته است. ژرمن شیپرد توانست از سال 1914 از آلمان به بسیاری از نقاط جهان انتقال یلبد.


  برگرفته از شركت اطلس دام
  ویرایش توسط hsoonheb : 13th December 2011 در ساعت 09:29 PM

 2. #2
  کاربر اخراج شده

  تاریخ عضویت
  Jul 2010
  شماره عضویت
  786
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  47
  ژرمن شیپرد (german shepherd)
  دربین سگهای قدیمی گله ومزارع وهمچنین ازجمله ملازمان وهمراهان انسان طی قرن های گذشته سگهای ژرمن شیپرد توسعه بسیارزیادی یافته اند. این نژاد توانست که ازسال 1914 ازآلمان به بسیاری ازنقاط جهان انتقال یابد وبا ایجاد کلوبهای مختلف درسراسرجهان درنگهداری ازآن اهتمام زیادی ورزیده گردد.
  ژرمن شیپرد درتمام ایام به دلیل رفتاروساختاربدنی ممتازش دربین سایرنژادها مورد انتخاب قرارگرفته است وحتی ویژگیهای دفاعی وتربیت های اختصاصی آن نیزبه معرض قضاوت گذارده می شود. اولین وشاید مهمترین ویژگی درسگهای ژرمن شیپرد رفتارهای اشرافی وشهامت وتوانائی آموختن رفتارها وفعالیت های اختصاصی است. رفتارهای این سگ حاکی ازثبات. وقارو عدم تحرک پذیری وکنترل مناسب براعصاب است. به دلیل فعالیت گله بانی ازتفنگ وتهاجم ترسی ندارد وباوقارلازم مسئولیت نگهبانی اعم ازنگهبانی ازحیوان یا انسان را به خوبی انجام می دهد. عملکرد آن به عنوان یک سگ پلیس وبهره گیری ازشامه قوی تربیت آن را دراین راستا میسرساخته است. درهدایت وراهنمائی افراد نابینا این سگ هوشیاری وقدرت تمیزخود را به همراه کیفیت مشاهدات وصبروبردباری به معرض قضاوت می گذارد. همین اعمال وکرداراست که سگهای ژرمن شیپرد را درسراسرجهان مطرح کرده وازآن به عنوان یک سگ خانگی. سگ محافظ وحتی یک دوست مراقبت ونگهداری به عمل آید. ژرمن شیپرد یک جنگجوی پرسروصدا نیست. بلکه سگ بی باکی است که درصورت نیازبه یک سگ مهاجم هشداردهنده وتنبیه کننده مبدل می شود. ارتباط این سگ با انسان سطحی نیست. بلکه دوستی آن به نحوی است که با ایجاد آن تا پایان عمرباقی خواهد ماند. ازجنبه بدنی سگهای ژرمن شیپرد به حدی توانایی رسیده اند که قادربه انجام هرکاری هستند. این سگ عموما دارای جثه متوسطی است ووزن آن درحدی است که به خوبی می تواند عملکرد گله بانی یا سگ پلیس را انجام دهد. اساسا ساختاربدنی دراین سگ به نحوی اصلاح شده است که قدرت خاصیت ازتجاعی وطول گام ها را افزایش می دهد. بهترین ژرمن شیپرد سگی است که بتواند حداکثرمسافات را با حداقل انرژی بدود.تعادل وهماهنگی گامها به گونه ای است که به نظرمی رسد سگ بدون هیچ تلاش مشهودی به سمت جلوسرمی خورد. دربررسی حالات این سگ گویی نیرومندی ونجابت. قدرت وچالاکی به صورت توام وجود دارد.
  مشخصات استاندارد ژرمن شیپرد
  ظاهرعمومی : اولین ویژگی درمورد یک سگ ژرمن شیپرد خوب قدرت. چالاکی. عضلات مناسب وهوشیاری است. دستها وپاها درتعادل وهماهنگی با یکدیگرند. طول بدن بیشترازبلندی آن است. بدن عمیق بوده وزوایای آن بیشتربه منحنی شباهت دارند. ویژگی های ثانویه جنسی دراین نژاد بسیارچشمگیروبارزهستند.
  سر: قوی وبدون زوایای نامناسب است. اندازه آن درتناسب با سایراعضاء بدن می باشد. درسگهای نراین نژاد سربه طرزمشخص مردانه است. چشمها دارای اندازه متوسط بادامی شکل که برجسته نبوده وبه طرزمختصری مورب قرارمی گیرد. رنگ چشمها تیره است. گوشها درتناسب با اندازه سربوده وبه سمت جلو بازمی شود ودرموقع توجه حالت افراشته پیدا می کند. بهترین وضعیت گوش حالتی است که درمشاهده ازروبرو خطوط مرکزی گوشها موازی با یکدیگروعمود برسطح زمین باشند.( سگهایی که دارای گوشهای آویزان ویا بریده شده هستند ارزش نمایشگاهی خود را ازدست می دهند) پوزه طویل وقوی است وخط بالائی آن با خط بالائی جمجه موازی می باشد. بین سیاه رنگ است.
  گردن :قوی وعضلانی ونسبتا طویل می باشد. اندازه آن درتناسب با سربوده وفاقد چین خوردگی های سست پوستی است. درموقع توجه یا تحریک سررا بالاوگردن را افراشته نگه می دارد. جدوگاه مرتفع ترازسایرنقاط است وبه سمت عقب شیب دارد. پشت قوی ونسبتا کوتاه است. ساختارکلی بدن به آن جلوه ای عمیق ویکدست می بخشد. جلوجناغ برآمده است. سینه عمیق است وهیچگاه باریک نمی باشد. مسیرخط شکم به طرزمتوسطی به سمت کمربالا می رود. کمرچنانچه ازبالا مورد مشاهده قرارگیرد پهن وقوی است. فاصله مابین دنده آخروجلوی ران (درنمای جانبی) چندان مطلوب نیست. کفل طویل وبه تدریج شیب دارمی گردد. دم پرپشت وطول آن تا پشت زانو ادامه می یابد. دم به طورمناسبی با کفل ممزوج می شود وحالتی روبه پائین دارد. درحالت استراحت دم درحالت آویزان ووضعیتی کمی منحنی دارد.( شبیه به شمشیر) درزمان تحریک یا درموقع حرکت حالت انحنا ازبین رفته ودم افراشته می گردد. دمهای فرخورده ازارزش حیوان می کاهد.
  دستها : ستیغ کتف طویل وزاویه ای مورب دارد. بازوبه صورت عمودی با کتف مفصل می شود. کتف وبازو به خوبی عضلانی هستند. ازهرسمتی که حیوان مورد مشاهده قرارگیرد دستها عمودی قرارمی گیرند وسطح مقطع استخوانها بیشترتخم مرغی شکل است تا گرد.
  پاها : رانها پهن وازعضلات مناسبی برخوردارمی باشند. استخوان ران با ستیغ کتف موازی است واین درحالی است که استخوانهای ساق پا نیزبا بازو موازی قرارمی گیرند.
  پنجه ها : کوتاه ومتراکم وانگشتان منحنی هستند. بالشتک کف پنجه ضخیم ومستحکم است. ناخنها کوتاه وسیاه رنگ می باشند.
  پوشش خارجی : یک سگ مناسب دارای پوشش خارجی مضاعف با طول متوسط می باشد. لایه خارجی درحد امکان متراکم است. این موها خشن بوده وکاملا درروی بدن قرارمی گیرند. گاهی اوقات نیزموهایی که کمی شبیه پشم هستند نیزدیده می شود. قسمت داخلی گوشها. جلوی صورت. اندامهای حرکتی وپنجه ها به وسیله موهای کوتاهی پوشیده می شوند. درحالیکه گردن دارای موهایی بلندترو ضخیم ترمی باشد. به همین ترتیب قسمت تحتانی اندامهای حرکتی نیزواجد موهای بلندی هستند.
  رنگ : رنگ درسگهای ژرمن شیپرد متفاوت است وتقریبا اکثررنگها قابل قبول هستند. با این وجود رنگهای خیلی کم رنگ وپریده ویا سفید یک دست قابل قبول نمی باشد.
  اندازه : مناسب ترین ارتفاع درمورد سگهای نردربالاترین قسمت شانه 60 الی 65 سانتیمتر ودرسگهای ماده 55 الی 60 سانتی مترمی باشد. طول بدن ژرمن شیپرد بیش ازارتفاع آن است واین نسبت دربهترین حالت 5/8 الی 10 سانتی مترمی باشد
  گفته شده كه ژرمن شپهرد يا بقول فرانسوي ها آلساتين بازمانده گرگ هاي عصر برنز است. نژاد امروزي آن بيش از هر سگ ديگري، در دنيا شناخته شده است.
  پوشش: طول موهاي بدن متوسط، موها مستقيم و راست ايستاده، ضخيم و متراكم بهمراه لايه زيرين خشن و ضخيم است.
  رنگ: سياه يكدست، پشت سياه بهمراه طلايي تا خاكستري روشن، خاكستري بهمراه لكه هاي قهوه اي رنگ
  خصوصيات ظاهري: سر قوي، چشمها و گوشها با اندازه متوسط، گردن نسبتاً بلند، لبه هاي كتف بلند، پشت صاف، اندامهاي عضلاني و قوي و دم بلند
  اندازه: نر: قد: inc 26-24 وزن: 95- 75 پوند
  ماده: قد: inc 24-22 وزن: 95-75 پوند
  نگهداري: به برس كشيدن روزانه نياز دارد، تمرين و تحرك بدني بسيار زياد و بيش از همه نياز به كاري براي انجام دادن دارد.
  خصوصيات رفتاري: بي نهايت دقيق و كنجكاو، فرمانبردار، بخوبي به عنوان سگ تربيت نيست، و راهنمايي خوببراي نابينايان

  این نژاد ازسال 1914 ازآلمان به بسیاری ازکشورها انتقال یافته ودرسالهای اخیردرکشورمان نیزبه آن بعنوان یک سگ نگهبان بسیار باهوش توجه زیادی شده است. این نژاد بسیارچالاک ودارای عضلات واستخوان بندی قوی می باشد. طول بدن ژرمن شیپرد ازارتفاع آن بیشتراست. اعضای تناسلی کاملا واضح وقابل رویت است. گوشها درقاعده پهن بوده ودرانتها به زاویه تندی ختم شده وبه سمت جلو بازمی شوند. این نژاد چشمهای بادامی شکل دارد. دم دارای موی بسیارپرپشتی است. سگهای نردارای ارتفاع 60 تا 65 سانتیمتروماده ها بین 55 تا 60 سانتیمترهستند. درمورد رفتارسگ باید گفت وی اساسا حیوان باهوشی بوده واستعداد بارزی درآموختن رفتارها وفعالیت های اجتماعی دارد. ژرمن شیپرد کنترل کامل برروی اعصاب خود دارد بسیارباوقار. اشرافی. منطقی ومهربان است. وی باحیوانات دیگرمیانه خوبی داشته وبا کودکان نیزمهربان وخوش برخورد است. این سگ بعلت داشتن شامه بسیارقوی وعملکرد بالایی را بعنوان نیروی پلیس ایفا می کند وبدلیل هوش سرشاروداشتن رابطه عمیق وعاطفی با صاحب خود وبالاخره ظرفیت بالای زندگی اجتماعی یکی ازبهترین سگها درراهنمایی وهدایت افراد نابینا می باشد. دوستی ژرمن شیپرد با انسان مادام العمراست.
  ژِِرمَن شیپِرد

  توضیحات
  ژرمن شیپرد در تمام ایام به دلیل رفتار و ساختار بدنی ممتازش در بین سایر نژادها مورد انتخاب قرار گرفته است و حتی ویژگی های دفاعی و تربیت های اختصاصی آن نیز به معرض قضاوت گذارده می شود. مهمترین ویژگی در این نژاد رفتارهای اشرافی ، شهامت و توانایی آموختن رفتارها و فعالیتهای اختصاصی است. اولین ویژگی یک ژرمن شیپرد خوب ، قدرت ، چالاکی ، عضلات مناسب و هوشیاری است. رنگ در سگهای ژرمن شیپرد متفاوت است و تقریباً اکثر رنگها قابل قبول هستند. با این وجود رنگهای خیلی کم رنگ و یا سفید یک دست قابل قبول نمی باشد.


  خلق وخو
  اغلب بعنوان سگ کار از آن استفده می شود. ژرمن شیپرد سگی باهوش ، نترس ، مشتاق ، شجاع ، شاداب و بیقرار برای آموختن است. به شجاعت و وفاداری شهرت دارد. سگی است جدی و به نظرمی رسد مقداری از هوش خود را از انسان به ارث برده است! استعداد بسیار خوبی در آموختن دارد. آنها خیلی دوست دارند که همیشه نزدیک اعضای خانواده باشند و بلعکس از غریبه ها دوری می جویند. ژرمن شیپرد سگ اجتماع دوستی است و نباید او را برای مدت طولانی تنها گذاشت. تنها زمانی پارس می کند که لازم باشد. شمه قوی در محافظت ونگهبانی دارد و بهتر است که از سنین پایین به آن آموزشهای اختصاصی داده شود. با حیوانات دیگر کنار می آید و با کودکان بسیار مهربان است. به راحتی می توان آنه را برای اهداف گوناگون اعم از سگ گله ، سگ نگهبان ، سگ پلیس ، راهنمای نابینایان ، ناجی و سگ ارتش تعلیم داد.


  وزن ، ارتفاع
  وزن در نرها: (30-40) ک.گ ، در ماده ها: (30-40) ک.گ

  ارتفاع در نرها: (60-65) س.م ، در ماده ها: (55-60) س.م


  مشکلات سلامتی
  مشکلات کپل ( باسن) و آرنج در آنها شایع است بنابراین قبل خرید توله سگ از سلامت والدین نسبت به این بیماری اطمینان حاصل نمایید. بیماریهای خونی ، مشکلات هضم غذا ، صرع ، اگزما و کوتاه ماندن اندام قابل ذکر می باشد.


  شرایط نگهداری برای زندگی در آپارتمان مناسب است به شرطی که به آن اجازه فعالیت بدنی روزانه داده شود. در داخل خانه آرام است اما یک حیاط بزرگ برای زندگیش مناسب خواهد بود.


  فعالیت بدنی
  فعالیت و جست و خیز رادوست دارد. گاهی اوقات به تعلیم و آموزش علاقه نشان می دهد و از کشتی گرفتن و مبارزه لذت می برد.


  طول عمر
  حدود 13 سال.


  آراستن
  ریزش مو در این نژاد خصوصاً در فصل ریزش مو زیاد می باشد. شانه کردن روزانه مناسب است. نباید آنها را زیاد استحمام کرد. شستشوی دو بار در سال کافی است تا از خشک شدن و از بین رفتن روغن طبیعی پوست جلوگیری شود.  گروه
  سگهای کاری - چند منظوره  منبع:تالارنیک صالحی

 3. #3
  کاربر اخراج شده

  تاریخ عضویت
  Jul 2010
  شماره عضویت
  786
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  47
  این تصویر از کنار یک ژرمن کاری (working line) در بالا و بعد یک ژرمن پا خرگوشی (Show line)

  این تصویر از روبروی یک ژرمن کاری (working line) در بالا و بعد یک ژرمن پا خرگوشی (Show line) در پایین.

  این هم تصویر دویدن یک ژرمن کاری (working line) در بالا و بعد یک ژرمن پا خرگوشی (Show line) در پایین.

  با گذشت زمان رنگ هایی که در ژرمن نمایشی حق زاد و ولد داشتند محدود شدند به رنگ یک دست، زین اسبی و پتویی و فقط این رنگ ها در مسابقات شرکت داده شدند. در مورد ژرمن کاری رنگ اهمیت نداشت و کارایی شاخص انتخاب برای تکثیر بود.
  اسم انگلیسی ژرمن شیب دار Showline است به معنی نمایشی. در هیچ دسته بندی رسمی ژرمن رو جزء سگ های سرعتی قرار ندادند و ژرمن جزء سگهای گله و یا سگ های کاری قرار دارد.
  منبع کتاب The German Shepherd Today است. این کتاب کامل ترین مرجع در مورد سگ های ژرمن حساب می شه. ضمناً این سایت رو هم ببینید. Quality Breeders of Large German Shepherds
  نقل از سایت انجمن تحقیقات سگ ایرانی

 4. #4
  کاربر اخراج شده

  تاریخ عضویت
  Jul 2010
  شماره عضویت
  786
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  47
  اولین ژرمن شپرد ثبت شده در دنیا. به این عکس توجه کنید و تفاوت کلی آنرا با ژرمن های امروزی ببینید.

  منبع:انجمن تحقیقات سگ ایرانی

 5. #5
  کاربر اخراج شده

  تاریخ عضویت
  Jul 2010
  شماره عضویت
  786
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  47
  سایت ژرمن سفید: http://www.whiteshepherdworld.info/

 6. #6
  کاربر اخراج شده

  تاریخ عضویت
  Jul 2010
  شماره عضویت
  786
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  47
  استاندارد جهانی ژرمن شیفرد
  German Shepherd Standard
  FCI-Standard N° 166 / 07. 08. 1996 / GB
  GERMAN SHEPHERD DOG
  (Deutscher Schäferhund)
  ORIGIN : Germany.

  DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 23. 03. 1991.

  UTILIZATION : Versatile Utility, Herding, Guard and Service Dog.

  CLASSIFICATION F.C.I. : Group 1 Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Mountain and Cattle Dogs).
  Section 1 Sheepdogs.
  With working trial.

  BRIEF HISTORICAL SUMMARY : According to official resolution, the Association for German Shepherd Dogs (Verein für Deutsche Schäferhunde) with seat in Augsburg, as a member of the German Kennel Club (Verband für das Deutsche Hundewesen e.V., VDH) and as founding association of the breed, is responsible for the standard of the German Shepherd Dog. This standard was originally drawn up at the first membership meeting of the Association in Frankfurt/Main, on the 20th September 1899, based on proposals made by A. Meyer and von Stephanitz. Amendments were made to the standard during the 6th membership meeting on the 28th July 1901, during the 23rd membership meeting in Cologne/Rhine on the 17th September 1909, at the Board of Directors and Advisory Committee meeting in Wiesbaden, Germany, on the 5th September 1930, and at the Board of Directors and Breed Committee meeting on the 25th March 1961. The standard was revised and adopted by the World Union of German Shepherd Dogs (Weltunion für Deutsche Schäferhunde, WUSV) on the 30th August 1976 and reviewed and catalogued following a resolution of the Board of Directors and Advisory Committee on the 23rd and 24th March 1991.
  The German Shepherd Dog, whose planned breeding was begun in the year 1899 after the founding of the Association for German Shepherd Dogs, was originally developed on breeding from then available Central and South German herding dogs with the final aim to create a dog highly suitable for the most demanding utility work. To achieve this aim, the breed standard of the German Shepherd Dog was developed, emphasizing correct physical structure and particularly a sound temperament and good character.

  GENERAL APPEARANCE : The German Shepherd Dog is of medium size, slightly elongated, strong and well muscled, with dry bone and of firm overall structure.

  BEHAVIOUR / TEMPERAMENT : The German Shepherd Dog must be even tempered, well balanced (with strong nerves), self assured, totally at ease (except when provoked) and good natured, as well as attentive and easy to train. He must possess courage, combativity and toughness in order to be suitable as a companion, guard, service, Herding-dog and « Schutzhund ».

  HEAD : The head is wedge shaped and in proportion to body size (length approximately 40% of height at withers) without being coarse or too elongated. Clean and dry in general appearance, moderately broad between the ears. The forehead seen from the front and side is only slightly rounded and without any or with only a slightly indicated middle furrow.
  The proportion of the cranial region to the facial region is 50 % to 50 %. The width of the cranial region corresponds approximately to the length. Seen from above, the skull is tapering evenly from the ears to the nasal bridge and gradually sloping into the wedge-shaped foreface, with a slanting not too abrupt stop. Upper and lower jaw are strongly developed. Bridge of nose is straight, any indentation or arch is undesirable. Lips tight, firmly fitted and dark in colour.
  Nose : Must be black.
  Teeth : Must be strong and healthy; complete dentition (42 teeth according to the teeth formula).


  The German Shepherd Dog has a scissor bite, i.e. the incisors must fit scissor-like to each other so that the incisors of the upper jaw overlap those of the lower jaw in scissor fashion. Level bite, over-or undershot bite are faults as well as larger spaces between the teeth (gaps). Equally faulty is straight alignment of the incisors. The jaw bones must be strongly developed so that the teeth are strongly embedded in the dental arch.
  Eyes : Of medium size, almond shaped, set slightly slanting, not protruding. The eye colour should be as dark as possible. Light piercing eyes are undesirable since it affects the dog’s expression.
  Ears : The German Shepherd Dog has erect ears of medium size which are carried upright, pointing in the same parallel direction (not inwardly constricted). They taper to a point and the auricle is open toward the front. Semi-drop ears or hanging ears are faulty. Ears carried laid back in movement or in repose are not faulty.

  NECK : The neck should be strong, well muscled and not throaty (no dewlap). Its angulation towards the body (horizontally) is approximately 45°.

  BODY : The upper line runs, without any visible break, from the set-on of the neck over the well defined withers and over the back very slightly sloping to the horizontal line, onto the gradually slanting rump. The back is firm, strong and well muscled. The loin is broad, strongly developed and well muscled. The rump should be long, sloping slightly (about 23° to the horizontal) and, without any break in the topline, merge with the tail set-on.

  CHEST : Moderately broad, lower chest as long as possible and well developed. Depth of chest should be 45 to 48% of the height at withers. Ribs should have moderate spring. Ribs which are barrel-shaped or too flat are faulty.

  TAIL : Reaches at least to the hock joint, yet not further than the middle of the metatarsus. It has slightly longer hair on its underside and is carried hanging in a gentle curve. When the dog is excited or in motion, the tail is raised and carried higher, but not above the horizontal line. Corrective surgery is forbidden.

  LIMBS

  FOREQUARTERS : Seen from all sides, the forelegs are straight and, seen from the front, absolutely parallel. Shoulder blade and upper arm are equal in length, well muscled and firmly attached to the body. The angle between the shoulder-blade and the upper arm is ideally 90°, but generally up to 110°.
  The elbows must turn neither in nor out, while in repose or moving. Viewed from all sides, the forearms are straight and absolutely parallel to each other, dry and firmly muscled. The pastern has a length of approximately 1/3 of the forearm; the angle between them is 20° to 22°. A weak pastern (angle more than 22°) or a steep pastern (angle less than 20°) affect the dog’s working suitability, especially his endurance.
  Forefeet : Rounded, tight with toes well arched; pads firm, but not brittle; nails strong and dark in colour.

  HINDQUARTERS : The hindlegs are placed slightly backwards; seen from the rear, they are parallel to each other. Upper and lower thigh are approximately of equal length and form an angle of about 120°. The thighs are strong and well muscled. The hock joints are strong and firm. The metatarsus stands vertically under the hock joint.
  Hind feet : Compact, slightly arched; the pads are hard and dark in colour; the nails are strong, arched and also dark in colour.

  GAIT / MOVEMENT : The German Shepherd Dog is a trotting dog. The limbs must be so coordinated in length and angulation that, without noticeable alteration of the topline, the rear legs can propel to the body while the forelegs extend to an equal distance. Any tendency to overangulation of the hindquarters reduces the firmness and endurance, and consequently the working ability. Correct body proportions and angulations result in a flat over the ground, far reaching, ground covering gait giving the impression of an effortless propulsion. The head pushed forward and the tail slightly raised result in an even, effortless trot showing a gently curved, uninterrupted upper line from the tips of the ears, over neck and back to the tip of the tail.

  SKIN : The skin is (loosely) fitting, but without any folds.

  COAT

  MAKE UP OF THE COAT : The correct coat for the German Shepherd Dog is double coat (Stockhaar) with outercoat and undercoat. The outercoat should be as dense as possible, straight, harsh and lying close to the body. On the head, inside ears, on the front side of the legs and on feet and toes, the hair is short; it is slightly longer and more dense on the neck. On the rear side of the legs, the hair is longer extending to the pasterns and the hocks. It forms moderate « trousers » at the rear of the thighs.

  COLOUR : Black with reddish-brown, brown, yellow to light grey markings. Solid black or solid grey. Greys with darker shading show a black saddle and mask. Unobtrusive, small white marks on chest as well as very light colour on insides permissible, but not desirable. Nose must be black in all colours. Dogs with lack of mask, light to piercing eye colour, as well as with light to withish markings on the chest and the insides, pale nails and red tip of tail are considered to be lacking in pigmentation. The undercoat shows a light greyish tone. The colour white is not accepted.

  SIZE AND WEIGHT :
  Dogs : Height at the withers : 60 to 65 cm.
  Weight : 30 to 40 kg.
  Bitches : Height at the withers : 55 to 60 cm.
  Weight : 22 to 32 kg.
  The length of the body is approximately 10-17 % longer than the height at the withers.

  FAULTS : Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree.  SERIOUS FAULTS :
  - Any departure from the above described breed characteristics which affects the working capability of the dog.
  - Faulty ears : Laterally too low set ears, tipped ears, inward constricted ears. Ears not firm.
  - Severe lack of pigmentation.
  - Severe lack in general firmness.
  - Dental faults : All departures from a scissor bite and the correct teeth formula, if not included in eliminating faults listed below.

  ELIMINATING FAULTS :
  - Aggressive or overly shy.
  - Weak temperament and nerves, biters.
  - Dogs with deformed ears or tail.
  - Dogs with malformations.
  - Dogs with missing teeth as follows :
  1 premolar 3 plus one additional tooth; or
  1 canine, or
  1 premolar 4, or
  1 molar 1 or 2, or
  a total of 3 or more missing teeth.
  - Dogs with faulty jaws, overshot by more than 2 mm, undershot; pincer bite formed by all 12 inscisors.
  - Oversized or undersized dogs by more than 1 cm.
  - Albinos
  - White coat colour (even with dark eyes and nails).
  - Long outercoat (long, soft, not flat lying top coat with undercoat, feathers on ears and legs, bushy « trousers » and bushy tail with plume underneath (Langstockhaar).
  - Long coat (long, soft top coat without undercoat, mostly parted in middle of back, feathers on ears, legs and tail (Langhaar).

  Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.

  N.B. : Male animals should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum.
  __________________


 7. #7
  کاربر ساده

  تخصص
  باغدار- مشاور املاک
  محل سکونت
  یه پام تهران پای دیگرم دماوند
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3200
  میانگین پست در روز
  0.01
  تعداد ارسال ها
  32
  خیلی جالب و کامل بود من میخواستم بهش مواردی و اضافه کنم اما اینقدر کامل بود که مطلبی برای گفتن نموده، متشکرم

 8. #8
  کاربر تازه وارد

  نوع حیوان خانگی
  suger glider
  تاریخ عضویت
  Dec 2010
  شماره عضویت
  3437
  میانگین پست در روز
  0.00
  تعداد ارسال ها
  1
  لینک بعضی از عکس ها کار نمیکنه لطفا رسیدگی کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. دوپای خراسانی
  توسط بابک آژیده در انجمن راسته جوندگان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd October 2012, 12:05 AM
 2. دیسکس لئوپارد سفید یا وایت لئوپارد
  توسط بابک آژیده در انجمن نژاد شناسی و بررسی گونه های دیسکس
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 30th May 2012, 02:49 AM
 3. شايلو شپرد-شايلو شفرهوند-شين لوي شايلو/ Shiloh shepherd
  توسط شاهرخ ایلخانی در انجمن شناخت نژادهای سگ های گارد
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 24th April 2012, 03:35 PM
 4. بابونه German camomilla
  توسط Mr.wish در انجمن گیاهان دارویی و خواص آنها
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 12th October 2010, 12:07 AM
 5. ژرمن شپرد بلژيكي-شفر هوند بلژيكي-شين لو بلژيكي/ belgian shepherd
  توسط شاهرخ ایلخانی در انجمن شناخت نژادهای سگ های گارد
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th August 2010, 02:08 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ