فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  13
لایک لایک:  12
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
 1. #1
  کاربرفعال

  تخصص
  مدیر بازرگانی
  محل سکونت
  اصفهان
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  28
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  50

  مباحث بنیادی نور

  فروش آنلاین انواع نمک ریف
  فروش آنلاین آب طبیعی دریا
  فروش آنلاین محصولات دارویی API
  در رابطه با نور نوع نور و شدت و... بسیار در مباحث مختلف بحث شده است به علت اینکه از پراکندگی مطالب جلوگیری شود بهتر دیدیم که در مبحثی جدا به بررسی نور پرداخته و مبحث نور در آکواریوم های آب شور را از این بحث جدا کنیم لذا در این بحث ما اختصاصا به بررسی نور ماهیت آن و تعاریف آن خواهیم پرداخت و به طور کلی هر بحثی را که در رابطه با نور و ماهیت و مباحث اصولی آن مطرح می باشد در اینجا خواهیم آورد و پست ها و بحث هایی را که در رابطه با استفاده از نور و انواع نور در آکواریوم های آبهای شور می باشد را در بخش مجزا از این قسمت خواهیم داشت .

 2. #2
  کاربرفعال

  تخصص
  مدیر بازرگانی
  محل سکونت
  اصفهان
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  28
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  50

  تعریف نور

  نور دارای تعریف دقیقی نیست، جسم شناخته شده یا مدل مشخص که شبیه آن باشد وجود ندارد. ولی لازم نیست فهم هر چیز بر شباهت مبتنی باشد. نظریه الکترومغناطیسی و نظریه کوانتومی با هم ایجاد یک نظریه نامتناقض و بدون ابهام میکنند که تمام پدیدههای نوری را توجیه می کنند.

  نظریه ماکسول درباره انتشار نور بحث می کند در حالیکه نظریه کوانتومی بر هم کنش نور و ماده یا جذب و نشر آن را شرح می دهد ازآمیختن این دو نظریه ،نظریه جامعی که الکترودینامیک کوانتومی نام دارد،شکل می گیرد. چون نظریه های الکترو مغناطیسی و کوانتومی علاوه بر پدیده های مربوط به تابش بسیاری از پدیده های دیگر را نیز تشریح می کنند منصفانه می توان فرض کرد که مشاهدات تجربی امروز را لااقل در قالب ریاضی جوابگو است. سرشت نور کاملاً شناخته شده است اما باز هم این پرسش هست که واقعیت نور چیست.

  گستره طول موجی نور

  نور گستره طول موجی وسیعی دارد . ناحیه نور مرئی از حدود ۴۰۰ نانومتر (آبی) تا ۷۰۰ نانومتر (قرمز) است که در وسط آن طول موج ۵۵۵ نانومتر (نور زرد) که چشم انسان بیشترین حساسیت را نسبت به آن دارد یک ناحیه پیوسته که ناحیه مرئی را در بر می گیرد و تا فروسرخ دور گسترش می یابد. خواص نور و نحوه تولید سرعت نور در محیط های مختلف متفاوت است که بیشترین آن در خلاء و یا بطور تقریبی در هوا است در داخل ماده به پارامترهای متفاوتی بر حسب حالت و خواص الکترومغناطیسی ماده وابسته است. به وسیله کاواک جسم سیاه می توان تمام ناحیه طول موجی نور را تولید نمود. در طبیعت در طول موج*های مختلف مشاهده شده امّا مشهورترین آن نور سفید است که یک نور مرکبی از سایر طول موج هاست. تک طول موج ها آن را به وسیله لامپ های تخلیه الکتریکی که معرف طیف*های اتمی موادی هستند که داخلشان تعبیه شده می*توان تولید کرد.
  ویرایش توسط احسان مرادیان نژاد : 19th May 2010 در ساعت 11:33 AM

 3. #3
  کاربرفعال

  تخصص
  مدیر بازرگانی
  محل سکونت
  اصفهان
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  28
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  50

  ماهیت های متفاوت نور

  ماهیت ذره ای

  ایزاک نیوتن در کتاب خود در رساله ای درباره نور نوشت: پرتوهای نور ذرات کوچکی هستند که از یک جسم نورانی نشر می شوند. احتمالاً نیوتن نور را به این دلیل بصورت ذره در نظر گرفت که در محیط های همگن به نظر می رسد در امتداد خط مستقیم منتشر می شوند که این امر را قانون می نامند و یکی از مثالهای خوب برای توضیح آن بوجود آمدن سایه است.
  ماهیت موجی

  هم زمان با نیوتن، کریستیان هویگنس (Christiaan Huygens) (۱۶۹۵-۱۶۲۹)طرفدار توضیح دیگری بود که در آن حرکت نور به صورت موجی است و از چشمه های نوری به تمام جهات پخش می شود به خاطر داشته باشید که هویگنس با به کاربردن امواج اصلی و موجک های ثانوی قوانین بازتاب و شکست را تشریح کرد. حقایق دیگری که با تصور موجی بودن نور توجیه می شوند پدیده های تداخلی اند مانند به وجود آمدن فریزهای روشن و تاریک در اثر بازتاب نور از لایه های نازک و یا پراش نور در اطراف مانع.

  ماهیت الکترومغناطیس

  بیشتر به خاطر نبوغ جیمز کلارک ماکسول (James Clerk Maxwell) (۱۸۷۹-۱۸۳۱) است که ما امروزه می دانیم نور نوعی انرژی الکترومغناطیسی است که معمولاً به عنوان امواج الکترومغناطیسی توصیف می شود. گسترده کامل امواج الکتروو مغناطیسی شامل: موج رادیویی، تابش فروسرخ نور مرئی از قرمز تا بنفش، تابش فرابنفش، پرتو ایکس و پرتو گاما می باشد.

  ماهیت کوانتومی نور

  طبق نظریه مکانیک کوانتومی نور، که در دو دهه اول سده بیستم به وسیله پلانک و آلبرت انیشتین و بور برای اولین بار پیشنهاد شد، انرژی الکترو مغناطیسی کوانتیده است، یعنی جذب یا نشر انرژی میدان الکترو مغناطیسی به مقدارهای گسسته ای به نام «فوتون» انجام میگیرد. E=hν که در آن ν بسامد وEانرژی است
  ویرایش توسط احسان مرادیان نژاد : 19th May 2010 در ساعت 11:41 AM

 4. #4
  کاربرفعال

  تخصص
  مدیر بازرگانی
  محل سکونت
  اصفهان
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  28
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  50

  طول موج

  طول موج به فاصله بین دو قله متوالی موج (یا بین هر دو نقطه تکراری موج که شکل یکسان دارند) گفته می شود و آن را با λ نشان می دهند. برای دو موجی که دارای سرعت یکسان باشند، موجی که دارای فرکانس بالاتری است طول موج کوتاه*تر دارد و موجی که فرکانس پایین تری دارد، طول موج بلندتری دارد.[۱]
  [ویرایش] طول موج در موج الکترومغناطیسی

  در موج الکترومغناطیسی طول موج مشخص کننده رنگ موج است. با تعیین رنگ، انرژی و طول موج می توان یک موج را نسبت به دیگر موج ها سنجید. به عنوان مثال طول موج های کوتاه در طیف مرئی در ناحیه بین آبی و فوق بنفش قرار می گیرد در حالیکه رنگ قرمز دارای طول موج های بلندتری می باشد. فاصله بین این قله های موج آن چنان کوچک است که واحد آن را نانومتر (ده به توان منفی نه) یا میکرون (ده به توان منفی شش) قرار داده اند. تابش الکترومغناطیسی طیف طولانی از طول موج های بلند رادیویی تا طول موج های کوتاه پرتو ایکس را شامل می شود. چون شکل موج با سرعت ثابت c پیش می رود، فاصله یک طول موج را در زمان یک دوره تناوب طی می کند.
  ویرایش توسط احسان مرادیان نژاد : 19th May 2010 در ساعت 11:49 AM

 5. #5
  کاربرفعال

  تخصص
  مدیر بازرگانی
  محل سکونت
  اصفهان
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  28
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  50
  نور صورتی از تشعشعات الکترومغناطیس است. نور یک انرژی درخشنده است که توسط ماده در دمای بالا، هنگامیکه به صورت الکتریکی تحریک شده یا تحت واکنشهای شیمیایی و فیزیکی قرار گرفته است ، منتشر می شود.
  در دوره ای سعی فیزیکدانان بر اثبات نور به صورت باریکه ای از ذرات و در دوره ای دیگر به صورت موج بوده است. امروزه اثبات شده است که نور ماهیت ذره ای-موجی دارد و این خواص را در آزمایشهایی از خود نشان می دهد.
  همانطور که در تصویر مشخص است ، موج منتشر شده دارای مشخصات زیر است:

  - دامنه (amplitude) که تیرگی و روشنی نور را باعث می شود.
  - طول موج (wavelength) که تعیین کننده ی رنگ نور است.
  - زاویه نوسان که قطبش نام دارد.
  در تئوری کوانتوم ، تشعشعات الکترومغناطیس از ذراتی به نام فوتون تشکیل شده اند که به صورت بسته های انرژی ، با سرعت نور در حرکتند. در نگرش ذره ای به نور، تعداد فوتونها تعیین کننده ی تیرگی و روشنی ، انرژی هر فوتون تعیین کننده ی رنگ ، 4 پارامتر (X,Y,Z,T) نشان دهنده ی قطبش می باشند.
  در این تئوری ، انرژی یک فوتون برابر hf می باشد که h ثابت پلانک و f فرکانس یا بسامد ( تعداد طول موج در واحد زمان) است.

 6. #6
  کاربرفعال

  تخصص
  مدیر بازرگانی
  محل سکونت
  اصفهان
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  28
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  50

  نور خورشید  این نور به نظر ما سفید رنگ است در حالیکه اینطور نیست و در واقع هیچ طول موجی مربوط به رنگ سفید وجود ندارد. نور خورشید ترکیبی از امواج نوری در فرکانسهای مختلف است که قسمتی از آن را طول موجهای نور مرئی که چشم و مغز انسان توانایی تفسیر آنها را دارد تشکیل می دهد.
  طیف منتشر شده از خورشید همان طیفی است که قبلاً تحت نام "تابش جسم سیاه" به آن اشاره شد. این نوع نور وابسته به دما، رنگهای متفاوت متصاعد می کند که در فرکانسهای بالاتر ، به سمت آبی و پایین تر ، به سمت قرمز متمایل است.
  نور خورشید در محدوده ی طیف آبی – سبز قرار دارد. با وجود اینکه این طول موجها تماماً در محدوده ی طول موجهای مرئی قرار دارند، ولی به دلیل دامنه و فاصله اشان با ما این امواج روشنتر از حد معمول می باشند به همین علت مغز ما سیگنال رنگها را ترکیب کرده، این ترکیب را به رنگ سفید مشاهده می کنیم که اثری از دیگر رنگها در آن نیست. ستاره های دیگر که از خورشید گرمتر یا سردتر هستند با رنگهای دیگر (به ترتیب آبی تر و قرمز تر ) دیده خواهند شد. پس نتیجه می گیریم هر چقدر دما بالاتر رود ، طول موج به سمت رنگ آبی میل خواهد کرد که خلاف تصور عامیانه است.
  تکنولوژی به کار رفته در تلویزیونها و صفحه نمایش کامپیوترها نیز عملکردی شبیه خورشید دارد و توانایی ترکیب چند نور و ایجاد رنگهای جدید و متفاوت را داراست . اگر با ذره بین به سطح یک تلویزیون نگاه کنید ، نقاط کوچک به رنگهای قرمز ، سبز و آبی را مشاهده خواهید کرد که توسط آنها تعداد بسیار زیادی رنگ تولید می شود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ