فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  0
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: قارچ fungi

 1. #1
  همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  شماره عضویت
  453
  میانگین پست در روز
  0.14
  تعداد ارسال ها
  394

  قارچ fungi  نام علمی: agaricus bisporus
  قارچ

  قارچ ، میوه ای از تیره ی رویندگان قارچی است مشابه سیبی بر یکی درخت. بیشتر قارچ ها، به دلیل تشکیل کولونی به جذب مواد مغذی از چوب ، برگهای فرو افتاده و ترکیبات موجود در خاک و غیره ، قابل مشاهده نیستند. به عنوان یک مجموعه ، قارچ ها می توانند بر سطح هر منبعی که دارای کربن باشد، به شکل لایه ای رشد کنند. یک گیاه قارچی از تارهای شاخه شاخه ولوله ای شکل متعددی تشکیل شده است که Hyphae نام دارند. مجموعه Hyphaeها رامیسیلیوم می نامند. بسیاری از گیاهان قارچی ، که برخی از قارچ ها را نیز شامل می شود،Soprophyte (پوده زی ) هستند و غذای خود را با تشکیل کولونی بر ترکیبات ارگانیک مرده بدست می آورند. اگر یک میسیلیوم پژمرده شود، همچنان انرژی کافی را برای باز تولید خود داراخواهد بود. هنگامی که ترکیبات دما، رطوبت نسبی ، میزان دی اکسید کربن و...همگی مناسب باشند، گیاهان قارچی ساختار پیشرفته ای را سازمان می دهند که همان قارچ آشناست قارچ ها،میلیون ها هاگ را می پراکنند که عملی مشابه دانه ی گیاهان دارند. شماری از این قارچ های پوده زی ، برای قارچ های قابل خوردنی که به عمل می آورند، کشت می شوند.
  برخی از این قارچ ها انگل هستند و بر گیاهان ، جانوران و یا سایر قارچ ها می زیند. برخی انگل ها، بیماری زا و مضرند و برخی نیز سودمند مشارکت دو طرفه ی قارچی که در ریشه ی گیاهی زندگی می کند (گیاهی که مواد قندی قارچ را تلقین می کند) با آن گیاه (که ترکیبات معدنی را ازقارچ دریافت می کند)، را Mycorrhiza می نامند. بسیاری از قارچ ها، در رابطه ای Mycorrhiza با درختان به سر می برند. و درست به همین دلیل است که جنگلها نسبت به جویندگان قارچ بسیارسخاوتمند از: برخی از قارچ ها، مانند پودکینی ، ماتسوتا که و چانتلوز، جزو قارچ های میکور میزان هستند و به هیچ وجه قابل کشت نیستند. مگر آنکه خود آن درختان نیز کشت شوند. این قارچ ها،گاهی اوقات در فروشگاهها یافت می شوند؛ وانگهی همگی آنها از جنگل جمع آوری شده اند.  از چه سطوح کشتی برای رشد قارچ استفاده می شود؟
  اگر چه قارچ های دکمه ای عادی ، بر لایه ای از کود نباتی می رویند، بشیتر قارچ های مرغوب ، برسطحی از خک اره که به آن مواد مغذی دیگری افزوده شده است . رشد داده می شوند. بیساری ازانواع چوب مناسبند، اما در این میان ، توسکا و بلوط بهترین ها هستند. سدر و ماهوت در برابرعسل تشکیل کلنی توسط گیاهان قارچی مقاومند و نباید مورد استفاده قرار گیرند. صنوبر نیز ازآنجا که قارچ کاشته شده توسط صمغ درخت خنثی می شود، نامناسب است . درشتی دانه های خاک اره باید به اندازه ی دندانه های اره های معمولی باشد.
  تراشه های بزرگتر نیز می توانند اضافه شوند. خاک اره را باید در دمای ْF250 در فشاری درحدود 15 پاوند بر اینچ مربع استریلیزه کرد. این عمل را می توان در یک دیگ و یا یک مخزن گرمایی ـ فشاری انجام داد. دستورالعمل معمول برای تهیه خاک اره ی مغزی شده عبارت است از:
  76% خاک اره ، 12% اوزن ، 12% سبوس و بعلاوه 65% رطوبت . در نظر داشته باشید که دستورالعمل ها همیشه مبتنی بر وزن عوامل مذکور در حالت خشک (وزن خشک ) هستند، چراکه گنجایش رطوبت این عوامل (عناصر)، تغییر می کند. ظرف صنعتی استاندارد برای رشد دادن قارچ خوردنی مرغو در خاک اره یک ظرف پلاستیکی مقاوم در برابر گرماست که یک صفحه ی فیلهی به آن متصل شده است ؛ این* *****، اجازه ی مبادله ی گاز را می دهد اما از ورودمیکروارگانیسم های آلوده کننده جلوگیری می کند.

  قارچ ها چگونه رشد داده می شوند؟
  راههای بسیاری برای رشد دادن قارچ ها وجود دارد؛ اما تولید همیشه در سه مرحله اصلی انجام می شود. بذرپاشی ، کاشت در زمین ، تبدیل به میوه به بار آمدن بذرها، تشکیل کامل کلنی برروی سطحی مناسب است که با تلقیح آن سطح ادامه می یابد؛ این عمل را بذرپاشی می گویند گام دوم ، کاشت ، مرحله ی رشدی است که در آن Pinhead (کلاهک ها) تشکیل می شوند. کلاهک هاجوانه های کوچک میسیلیوم هستند که در انتهای تکامل خود، تبدیل به قارچ ها می شوند. تمام گونه های قارچ ها، برای کاشت نیازمند مجموعه ای (set) از شرایط زیست محیطی ای هستند که میان شرایط برای رشد بهینه ی میسیلیان ، تفاوت می کند. اگر چه نه همه ی آنها، اما بیشتر افرادقارچ ها را در دمای پایین تر از حالت تشکیل کولونی بر سطح خاک ، کشت می کنند. آخرین مرحله ،تبدیل به میوه ، تکامل کلاهک ها به قارچ های بالغ است .
  گام اول : بذرپاشی ، پس از اینکه سطح خاک مخصوص کشت آماده گردید و در ظرف پلاستیکی یا هر مخزن دیگری استریلیزه شد، دان هها بدان اضافه می شوند. دانه ها، بر سطح استریلزه می رویند بوسیله ی دستگاه پرورش دهنده ی تولید می شوند و یا از گلخانه های پرورش قارچ بدست می یند. درصد خلوص بذر بسیار حیاتی است . در بسیاری از قارچ های مرغوب ،بذر به نسبت 205% یا بیشتر وزن خشک سطح خاک بدان اضافه می شود. پس از اینکه ظرف پلاستیکی با دقت مسدود شد، با تکان دادن ظرف بذر را بر سطح خاک اره پخش می کنند.سیستم به اندازه ی قارچ ، سطح خاک به طور کامل به مدت 2 تا 6 هفته توسط میسیلیوم پوشانیده می شود. دمای محیط در زمان پخش بذر باید حدود 70 ـ 75 فارنهایت باشد.


  گام دوم : کاشت در زمین : برای شکل دادن فرم قارچ ها، دمای محیط برای 2 راز تا 2 هفته کاهش داده می شود، میزان CO2 با وارد کردن هوای تازه کاهش داده می شود و بر محیط نور تابانیده می شود. اغلب ، ظروف پلاستیکی باز هستند و به اطاقک رشد منتقل می شوند.

  گام سوم : تولید میوه : ظرف پلاستیکی که اینک دانه ها در آن در حال رشدان ، در اطاقک رشد،در دمایی پایین (63 فارنهایت برای بیشتر قارچ ها، دمای میانگین مناسبی است ) و نیز رطوبت نسبی بالا 85 - 95%) قرار داده می شود. اگر چه ، قارچ دکمه ای سفید معمولی نیازی به تامین تابش نور ندارد، تمامی اشکال دیگر قارچ ها که در این جا مورد بررسی قرار می گیرند، برای رشددرست نیاز به نور دارند. برای بیشتر قارچ های مرغوب ، ظرف پلاستیکی را می توان پس از فرآیندبذرپاشی ، از رویه ی خاک اره جدا کرد. در تولید قارچ های OysterLions mane, سوراخهایی در ظرف پلاستیکیی بوجود می آورند و قارچ ها اجازه می یابند تا از میان این سوراخها رشد کنند.در تولید قارچ shiitake، ظرف پلاستیکی ، معمولاً به طور کامل برداشته می شود چرا که این نوع قارچ ، پوسته ای سخت بر سطح خاک اره می سازد.


  آیا تجهیزات ویژه ای برای رشد دادن قارچ لازم است ؟
  اگر چ ، فرآیند بذرپاشی در هر اطاق پاکیزه ای با دمایی کنترل شده و هوایی تازه قابل انجام است ، اما تکنیک های استریل برای کشت موفقیت آمیز بسیاری از قارچ ها، مطلقاً ضروری است .بیشتر روش ها شامل : یک سکوی آزمایشگاهی پاکیزه، (ضد عفونی شده توسط 35% لیسول ،10% سفید کننده یا 70% اتیل الکل ). دستان شسته شده (شسته شده توسط صابون و ریختن الکل )؛ لباس های تمیز؛ و هوای پاکیزه با این که *****های HEPA کاملاً در محیط* کاری شماضروری نیستند، (ذرات با اندازه ی ـ 0.3 میکرون با 99% بازده از محیط زدوده می شوند و تنها 1ذره از 10.000 ذره در آن اندازه ، از ----- عبور می کند) بسیاری از پرورش دهندگان قارچ ، دست کم یک عدد از این* *****ها را مورد استفاده قرار می دهند. توجه کنید که هوای پاکیزه بدون* *****،حاوی 200.000 ذره ی غبار در هر فوت مکعب است و در مناطق شهری این میزان ، به 10 برابرافزایش می یابد.
  اطاقک رشد نیازمند شرایطی ویژهاست . بعلاوه وسایل خنک کننده ( 65 تا 63 فارنهایت )رطوبت می بایست در حدود 95% (یا حتی در برخی شرایط ؛ بیشتر) حفظ شود و نیز وسایلی برای به حرکت درآوردن هوای راکد حرکت شدید هوا، حتی در محیطی با رطوبت بالا، باعث خشک شدن سطح زیر کشت می شود و می تواند به کلاهک های حساس ، آسیب رساند. بوجودآوردن محیطی بسیار مرطوب برای پرورش قارچ نیز شاید عامل محدودیت پرورش خانگی این محصول باشد. آکواریوم ها، چادرهای پلاستیکی ، یخدان ها و با منفذهای سلوفوی و...مخزن های مفید رطوبتی هستند که برای پرورش قارچ مورد استفاده قرار می گیرند. یک راه برای مرطوب کردن یک مخزن این است که جریانی از هوا را (توسط یک پمپ هوای آکواریوم ساخته شده از سنگ متخلخل بر سطحی از آب نسبتاً گرم و زائده شود رطوبت زاهای گوناگونی توسط پرورش دهندگان خانگی قارچ مورد استفاده قرار می گیرد.
  ویرایش توسط Mr.wish : 4th September 2010 در ساعت 01:42 PM

 2. #2
  همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  شماره عضویت
  453
  میانگین پست در روز
  0.14
  تعداد ارسال ها
  394
  قارچ Agrocybe Aegerita Black Poplar
  این قارچ نسبتاً در شرایط آسانی رشد می کند اما محصول آن عموماً کم است از آنجا که کلاهک ها نسبت به خشکی بسیار حساسند، لایه ای از کود مرطوب خزه پوسته ی خرد شده ی صدف (به نسبت حجمی به ترتیب 9 به 1 ) بر روی هر ردیف ریخته می شود: این امر می تواند باعث افزایش محصول شود.
  ویرایش توسط Mr.wish : 4th September 2010 در ساعت 02:08 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ