فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  1
لایک لایک:  1
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: پشه

 1. #1
  کاربر موثر

  تخصص
  it man
  محل سکونت
  غرب تهران
  تاریخ عضویت
  May 2010
  شماره عضویت
  112
  میانگین پست در روز
  0.06
  تعداد ارسال ها
  175

  پشه  پشه

  طبقه بندی علمی

  فرمانرو: جانوران
  شاخه: بندپایان
  زیرشاخه: شش پایان
  رده: حشرات
  زیررده: بالداران
  فُرورده: نوبالان
  بالاراسته: هام دگردیسان
  راسته: دوبالان
  زیرراسته: نخ سرونیان
  فروراسته: پشه شکلان
  بالاخانواده: پشه سانان
  خانواده: پشگان

  پشه ها جزء حشرات بوده و به زیر رده بال داران یا حشرات بال دار تعلق دارند. حشرات بال دار دارای بالند بعضی اوقات بالهای آنها تحلیل رفته و گاهی وجود ندارد و دارای زایده هایی به نام دنباله های شکمی و زاوید تناسلی هستند. پشه ها به راسته دوبالان تعلق داشته و در زیر راسته راست درزان قرار می گیرند. نام های دیگر قدیمی برای پشه در فارسی عبارت است از: موشه، سارخک. سارشک. سپیدپر. دَر. بُدّ و خموش.

  راسته دوبالان

  تعداد رگبالها کم است و بالهای کم است و بالهای پسین تبدیل به دو اندام کوتاه متورم شده است که هالتر نامیده می شود بعضی از آنها بدون بالند، ضمایم دهانی آنها سوراخ کننده و مکنده است عده ای از آنها دارای ضمیمه دهانی اسفنجی می باشند که اغلب تشکیل یک خرطوم می دهد بخشهای مختلف بدن مشخص است شکم دارای 4 تا 9 بند است و لاروهای آنها معمولا بدون پا هستند دگردیسی آنها کامل است و غالبا روز پروازند.

  زیر راسته راست درزان

  لاروها اغلب دارای سر مشخص اند. شفیره ها برهنه می باشند. بالغها از یک شکاف مستقیم که در سطح پشتی شفیره تولید می شود بیرون می آیند.

  باریک شاخکان

  این حشرات دارای شاخکهای بلند می باشند که 6 تا 39 بند دارد.

  پشه ها

  این حشرات باریک و ظریف و خرطوم آنها طویل و در ماده ها سوراخ کننده است. بدن آنها قوز دار است.

  نحوه تغذیه

  نرهای بالغ از شیره گیاهان تغذیه می کنند ولی غذای ماده ها منحصرا از خون جانوران است. روی بدن پرندگان ، پستانداران و انسان می نشیند و از خون آنها تغذیه می کنند.

  آسیب رسانی

  پشه ها حشراتی زیان آورند برخی از آنها امراض شدیدی را منتقل می کنند دارای 1500 گونه اند مانند کولکس که دارای گونه های مختلفی است. کولکس پی پییان که مالاریای پرندگان را منتقل می کند پشه مولد مرض مالاریا ، عامل مرض مالاریا را به انسان منتقل می نماید و پشه معمولی شبها از خون انسان تغذیه می نماید ولی ناقل میکروب نیست. این دو حشره بسیار باهم شبیه اند بدن آنها از فلسها پوشیده شده است شاخکهای آنها بلند است که در نرها شبیه پرمرغ ولی در ماده ها ساده است در خرطوم آنها شش سوزن وجود دارد.
  در پشه معمولی ، تخمهایی که حیوان ماده می گذارد چسبیده بهم است و در سطح آب قرار می گیرد، در صورتی که در پشه مولد مالاریا تخمها پراکنده و جدا از هم در سطح آب قرار می گیرد. لارو پشه معمولی دارای لوله تنفس بلندی است و هنگام تنفس لوله را خارج از سطح آب می گذارد و بدن لارو نسبت به سطح آب مایل است در صورتی که لوله تنفس لارو پشه مولد مالاریا کوتاه و بدن لارو آنها موازی سطح آب است. زایده های دهانی در پشه معمولی کوتاهتر از خرطوم و در پشه مولد مالاریا زایده های حسی دهانی مساوی خرطوم است. هنگام نشستن روی دیوار پشه معمولی موازی سطح قرار می گیرد در صورتی که بدن پشه مولد مالاریا عمود بر سطح دیوار است.

 2. #2
  همکار قدیمی انجمن پرندگان

  تخصص
  Mechanical Engineer
  محل سکونت
  تهران_کرج
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  40
  میانگین پست در روز
  0.17
  تعداد ارسال ها
  488
  دستکاری ژنتیک برای مقاوم شدن پشه در برابر مالاریا

  دانشمندان آمریکایی موفق شده اند با دستکاری ژنتیک، پشه را در مقابل انگل مالاریا مقاوم کنند. پژوهشگران دانشگاه آریزونا در آمریکا توانسته اند ژنی تولید کنند که سبب می شود انگل پشه نتواند در روده و شکم پشه رشد کند. گزارش مربوط به این موفقیت در نشریه PLOS Pathogens چاپ شده است.

  تهیه کنندگان این گزارش می گویند هدف نهایی، وارد کردن پشه های مقاوم در برابر انگل مالاریا به محیط زیست است. در جریان این پروژه، دانشمندان ژن یا مولکولی را که سبب می شود سلول های پشه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تغییر می دهند. برای رشد انگل مالاریا در داخل بدن پشه، وجود این مولکول ضروری است. این دستکاری ژنتیک تمام روند رشد انگل مالاریا را مختل می کند و همچنین از طول عمر پشه می کاهد.

  پرفسور مایکل لایل، که در این تحقیقات شرکت داشته می گوید: "این اولین بار است که ما توانسته ایم رشد انگل مالاریا در داخل بدن پشه را به طور کامل متوقف کنیم."

  گارت لایست، که در بخش "طب مناطق استوایی" دانشگاه لیورپول در بریتانیا کار می کند، این موفقیت را پیشرفت مهمی خوانده است: " آنها این آزمایش ها را بر روی خطرناک ترین نوع پشه مالاریا موسوم به پلاسمودیوم انجام داده اند. این موفقیت گام تازه ای در مسیر کنترل بالقوه بیماری مالاریا از طریق دستکاری ژنتیک است."

  ولی دکتر لایست، خاطر نشان می کند که این آزمایش ها بر روی نوعی از پشه ناقل مالاریا که بیش از همه در آفریقا دیده می شود، صورت نگرفته است.

  در پروژه مورد بحث، علاوه بر دانشگاه آریزونا، پژوهشگرانی از دانشگاه های کالیفرنیا و جورجیا نیز شرکت داشته اند و هزینه آن را انستیتوی ملی بهداشت تامین کرده است.

 3. #3
  همکار قدیمی انجمن پرندگان

  تخصص
  Mechanical Engineer
  محل سکونت
  تهران_کرج
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  40
  میانگین پست در روز
  0.17
  تعداد ارسال ها
  488
  عشق شیمیایی پشه ها!

  پژوهشگران کانادایی با تحقیق بر روی گونه ای از پشه ها دریافتند که این حشرات برای تشخیص و انتخاب شریک زندگی خود تنها یک مولکول شیمیایی تولید می کنند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه تورنتو با آزمایش بر روی پشه "دروسفیلا ملانوگاستر" که به "پشه میوه" (مگس سرکه) نیز معروف است مولکولی را کشف کردند که در جفت گیری و تولید مثل این حشره دخالت دارد. این تحقیقات نشان می دهد که تولید مثل و جفت گیری پشه میوه به حضور این ترکیب هیدروکربوری که "هپتاکوسادین 7،11 " (7,11-hd) نام دارد وابسته است. این ترکیب شیمیایی را جنس ماده این پشه تولید می کند و با آزاد کردن آن جنس را نر را به طرف خود جلب کرده و جفت گیری انجام می شود.

  براساس گزارش نیچر، در سطح بدن پشه میوه 30 نوع مختلف از فرومن ها (ترکیبات معطر آروماتیک) وجود دارند. فرومنها مواد شیمیایی مسئول برقراری ارتباط میان افراد یک گونه هستند. این محققان به منظور دستیابی به این نتایج، گروهی از پشه های تراریخته را ایجاد کردند که در آنها "انوسیتها" حذف شده بودند. انوسیتها سلولهای واقع در روی شکم هستند که برای تولید فرومنهای هیدروکربوری مختصص شده اند.

  به این ترتیب این دانشمندان کشف کردند که پشه های ماده بدون انوسیتها مورد توجه پشه های گونه های دیگر نیز قرار گرفتند. این تحقیقات نشان می دهد که 7,11-hd برای جفت گیری و تولید مثل موانعی ایجاد کرده و موجب می شود که پشه های ماده تنها با نرهای افراد گونه خود جفت گیری کنند. در حقیقت وجود این مولکول برای حفظ گونه پشه میوه و بقای آن ضروری است.

  منبع: دکتر احمد اعطاپور

 4. #4
  همکار قدیمی انجمن پرندگان

  تخصص
  Mechanical Engineer
  محل سکونت
  تهران_کرج
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  40
  میانگین پست در روز
  0.17
  تعداد ارسال ها
  488
  روش*های در امان ماندن از نیش پشه*

  تندرستی هم مفهوم گسترده و فراجسمانی دارد و هم به وسیله عوامل متعدد و گوناگونی تهدید می*شود ، همیشه این سرطان*ها و بیماری*های صعب*العلاج نیستند که انسان را از پا در می*آورند گاهی حتی یک پشه کوچک و موذی نیز می*تواند همین کار را بکند. اگر حتی قدرت این پشه*ها را تا حد مرگ هم در نظر نگیریم آنقدر قدرتمند هستند که نگذارند خواب راحتی در شب داشته باشیم.

  با گرم شدن هوا و باز شدن پنجره*ها این تنها نسیم بهاری نور خورشید نیست که وارد فضای کاری یا خانه*های ما می*شود بلکه به همراه آن پشه*های موذی هم وارد می*شود که با نیش خود نوش ما را برهم می*زنند. شاید این جمله را از قدیمی*ها شنیده باشید که «گوشت شما شیرین است و پشه*ها دوست دارند شما را بیشتر نیش بزنند».!

  دانشمندان با تحقیق روی 400 نوع بو و ماده شیمیایی که در سطح پوست انسان*ها وجود دارد، توانسته*اند برخی از این عوامل را شناسایی کنند. حدود 85 درصد جذابیت برخی انسان*ها برای پشه*ها به عوامل ژنتیک مربوط می*شود. وجود برخی از مواد شیمیایی و ترکیبات روی سطح پوست موجب جذب پشه*ها می*شود که بعضی از افراد مقدار بیشتری از این ترکیبات روی پوست بدنشان دارند.حس بویایی فوق*العاده پشه*ها موجب می*شود که آنها حتی از فاصله 50 متری طعمه*های خود را تشخیص دهند و این قابلیت، بدترین پیامد را برای افرادی دارد که هنگام تنفس دی اکسید کربن بیشتری تولید می*کنند.

  پشه*ها می*توانند بوی دی اکسید کربن را حتی از فاصله بسیار دور تشخیص دهند. هرچه افراد از نظر جثه بزرگ*تر باشند، دی اکسید کربن بیشتری تولید می*کنند، به همین علت پشه*ها بیشتر بزرگسالان را نیش می*زنند تا کودکان را. زنان باردار نیز بیش از حد معمول دی اکسید کربن تولید می*کنند.


  پشه*ها می*توانند بوی دی اکسید کربن را حتی از فاصله بسیار دور تشخیص دهند. هرچه افراد از نظر جثه بزرگ*تر باشند، دی اکسید کربن بیشتری تولید می*کنند، به همین علت پشه*ها بیشتر بزرگسالان را نیش می*زنند تا کودکان را. زنان باردار نیز بیش از حد معمول دی اکسید کربن تولید می*کنند.

  پشه اگرچه بر جسم ما می*نشیند و آن را آزار می*دهد، اما دامنه آن بدون آن*که خود بدانند تا تهدید بهداشت روانی پیش می*رود یعنی علاوه بر خارش و سوزش با اعصاب انسان نیز بازی می*کند و اورا کلافه و عصبی می*سازد. در واقع گزش پشه با تنش عصبی همراه می*شود و آسیبی مضاعف به وی می*رساند بویژه در شب*ها که خواب انسان را بهم می*زنند که آثار روانی آن در طول روز بعد هم امتداد می*یابد.  نکات ایمنی

  برای درمان ماندن از نیش پشه*ها می*توان به راهکارهای زیر اشاره کرد.

  - آب گلدان*ها را یک روز در میان عوض کنید. اجازه ندهید در زیر گلدانیها آب جمع شود.

  - هر شیئی که بیرون از منزل شما قابلیت نگه داشتن آب را داراست، جمع آوری کنید مثل: کارتن*ها، بطری*ها، جعبه، قوطی کنسرو، تایرهای مستعمل و غیره. نشتی*های شیرهای آب را شناسایی کرده و آنها را تعمیر کنید. ظرف غذای حیوانات خانگی را نیز هر روز عوض کنید.

  - گودال*های زمین و حفره*های درختان را با خاک پر کنید.

  - شیروانی*ها را وارسی کنید و از مسدود نبودن آنها اطمینان حاصل کنید.

  - هر جایی که آب جمع می*شود و راکد می*ماند، حذف یا تمیز کنید.

  - روی قایق، سطل، بشکه*ها، مخازن آب، تشتها را کاملا بپوشانید یا آنها را وارونه قرار دهید.

  - آب استخر را یا کاملا تخلیه کنید یا آب آن را با استفاده از کلر و تصفیه*کننده*ها کاملا تمیز نگه دارید.

  - حوضچه*ها را از ماهی پر کنید تا لارو پشه*ها را بخورند.

  - نصب توری بر روی پنجره*ها و درها بسیار موثر است.

  - هنگام خروج از منزل پیراهن آستین بلند بپوشید.

  - درون چاهک و کف شور*ها روغن و یا نفت بریزید.

  - کاشتن گل*های همیشه بهار و شمعدانی در باغچه خانه در دور کردن پشه*ها موثر است.

  - چمن*ها را کوتاه نگه داشته و علف*های هرز را بچینید. بوته*ها و شاخ وبرگ*های اضافی گیاهان اطراف منزلتان را هرس کنید.  - مالیدن مخلوط روغن زیتون و وانیل یا روغن اوکالیپتوس یا نعناع به عنوان یک دفع*کننده طبیعی پشه*ها عمل خواهد کرد.

  روش درمان

  اما با رعایت همه این موارد باز هم ممکن است پشه به شما نیش بزند بنابراین وقتی که ترکش پشه به جانتان اصابت کرد ، دیگر زخمی *شده*اید. زخمی *که انسان با خاراندن آن نمک به آن می*پاشد لذا برای کاهش و از بین رفتن سوزش آن به این نکات توجه کنید:

  - محل گزش را با آب و صابون بشویید.

  - از خمیر جوش شیرین و آب روی محل گزش بمالید.

  - گذاشتن یخ، مالیدن کرم*های کالامین و هیدروکورتیزون التهاب و تورم را کاهش می*دهد.

  - مصرف قرص*های ایبوپروفن و ناپروکسن نیز التهاب را کاهش می*دهد.


  منبع: جام جم آنلاین

 5. #5
  همکار قدیمی انجمن پرندگان

  تخصص
  Mechanical Engineer
  محل سکونت
  تهران_کرج
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  40
  میانگین پست در روز
  0.17
  تعداد ارسال ها
  488
  روز پشه

  این عنوان از کتاب تاریخ مصور طب کمبریج*، تألیف روی پورتر، اقتباس شده است*، رو*نالد ‏راس*، ‏‎پزشک بریتانیایی اولین مرتبه*ای را که انگل*های میکروسکوپیک عامل مالاریا را در شکـم یک پشه ‏دید،‏‎ شرح داده است*. کشف راس* که ثابت کرد پشه*ها می*توانند ناقل بیماری*های وخیم باشند، در روز بیستم ‏‎ اوت ١٨٩٧ رخ داد که از آ*ن با نام «*روز پشه*» یاد می*شود.‏ ‏«*در حدود ساعت یک بعد ازظهر با وجود خستگی مفرط چشمانم در صـدد کشـتن پشه‏ سی و هشتم بودم*...‏
  برش*ها عالی بودند و من نیز با این مشاهدات آشنا شده بودم*، با همان شور و دقتی *که ‏‎ شخصی در ویرانه*های یک قصر بزرگ به دنبال *گنج می*گردد، مشغول جستجو بودم*. هـیچ ‏‎ چیز ... ولی هنوز بافت*های معده را باید بررسی مـی*کردم*... گروه بزرگ و سـفیدرنگی از ‏‎ سلول*ها شبیه به سنگفرشهای حیاط* که هر یک باید به دقت بررسی می*شـدند و دست*کم ‏‎ نیم ساعت طول می*کشید. من خسته بردم و حاصل آن چه بود؟ تا آن زمان لابد معده هزار ‏‎ پشه را بررسی*کرده بودم*، اما فرشته خوشبختی سرانـجام دسـتی بـه سـر مـن *کشـید. مـن ‏‎ مأیوسانه بار دیگر جستجویم را آغازکرده بودم که یک خط گرد و واضح را مقابلـم دیدم*... ‏‎ حدود این سلول چنان مشخص بود و سلول به قدری کوچک بود که نمی*توانست سـلول ‏‎ معمولی معده پشه باشد. بیش*تر نگاه*کردم*. در این*جا سلول مشابه دیگری هم بود و سلول ‏‎ مشابه دیگری هم در جای دیگر ... در هر یک از این سلول*ها توده*ای از دانه*های *کوچک ‏سیاه رنگ به سیاهی شبق (*سنگ سیاه*رنگ نسـبتا قـیمتی*)*، شـبیه دانـه*های رنگـدانـه*ای سـیاه ‏‎ هلال*های پلاسمودیوم (*تک*یاختة عامل مالاریا) دیدم ... من دوازده سلول را دیدم که ‏همگی ‏‎ یک*شکل و یک*اندازه بردند و همگی دقیقا همان دانه*های سیاه را داشتند. سپس از نه سلول ‏‎ طرح*هایی کشیدم*... یادداشت*هایم را جمع*کردم*، نمونه را مهر و موم *کردم*، به خانه رفتم تا ‏‎چایی بنوشم و ... تقریباً یک ساعت خوابیدم*.‏
  هنگامی*که بیدار شدم و ذهنم روشن*تر شده بود اولین فکری *که به ذهنم رسید این بود: ‏‎یافتم*! مسئله حل شد!»‏

 6. #6
  همکار قدیمی انجمن پرندگان

  تخصص
  Mechanical Engineer
  محل سکونت
  تهران_کرج
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  40
  میانگین پست در روز
  0.17
  تعداد ارسال ها
  488
  پشه ها چه افرادی را برای نیش زدن بیشتر انتخاب میکنند:

  آیا شما نیز از جمله افراد مورد علاقه پشه ها هستید؟!

  لحظه ای را به خاطر آورید که در حال درست کردن کباب در فضای باز با دوستان خود هستید و در همین لحظه جشن پشه ها ، آنهم درست بالای سر شما شروع می شود . و در حالی که شما با شدت و خشونت هر چه تمام در حال دفع پشه ها هستید متوجه می شوید که بقیه دوستان شما کاملا راحت و بی دردسر نشسته اند.

  آیا این درست است که پشه ها بعضی افراد را نسبت به بعضی دیگر ترجیع می دهند ؟

  شاید ادامه مطلب حقیقت را برای شما روشن کند. متخصصان معتقدند که پشه ها در مکیدن خون افراد اولویت هایی را درنظر می گیرند. به طور کلی یک دهم از افراد برای پشه ها جذاب هستند. پشه های ماده و پشه های نر چون پشه های نر نیش نمیزنند برای توسعه زاد و ولد خود نیاز به خون انسان دارند. و ظاهراً نه هر خونی.

  - پشه ها چه افرادی را برای نیش زدن بیشتر می پسندند؟

  در حالیکه محققان در حال مشخص کردن این حقیقت هستند که کدام نوع گوشت انسانی مطلوب خاطر پشه ها هستند هزاران تحقیق در این باره انجام گرفته تا مشخص کند کدام ترکیبات یا رایحه های بدن انسان ممکن است جذب کننده پشه ها باشد . با وجود 400 نوع مختلف ترکیب که از بدن انسان تراوش می کند این کار به نظر دشوار می آید. اکنون دانشمندان می دانند که عامل ژنتیک مشخص تا 85% افراد را در مقابل نیش پشه ها مستعد تر می کند. آنها همچنین مشخص کرده اند که عنصری خاص از مواد شیمیایی بدن که در سطح پوست تراوش می کند باعث حرکت موجی از پشه ها بسوی افراد می شود. افرادی که به مقدار فراوان استروئید ها و کلسترول در سطح پوست خود دارند بیشتر در معرض حمله پشه ها می باشند. همچنین افرادی که به مقدار فراوان اسید های خاص مثل اسید اوریک تولید می کنند مورد توجه و هدف پشه ها می باشند. این مواد می توانند حس بویایی پشه ها راتحریک نموده و آنها را به سوی قربانیان خود سوق می دهد . اما روند جذب پشه ها توسط افراد خیلی قبل تر از فرود پشه ها اتفاق می افتد . پشه ها می توانند طعمه خود را از مسافت ها دور تا 50 متر شناسایی میکنند. و این اصلا توسط افرادی که بمقدار فراوان دی اکسید کربن تولید می کنند قابل شناسایی نیست. هر نوع دی اکسید کربن برای پشه ها جذاب است حتی از مسافتی خیلی دور. افراد بزرگتر از نظر سنی به نظر می رسد که مقدار دی اکسید کربن بیشتری را دفع می کنند و به همین دلیل متعاقبا پشه*ها با اشتیاق بیشتری به سمت آنها جذب می شوند تا بچه ها. زنان حامله و آبستن نیز در معرض خطر هستند.زیرا آنها نیز بیش از حد نورمال دی اکسید کربن دفع می کنند. حرکت و گرما نیز پشه ها را جذب می کند. بنابراین اگر می خواهید درهنگام تفریح خارج از منزل از تاخت و تاز پشه ها به سمت خوددر امان باشید بهتر است به جای پیوستن به گروه والیبال به صندلی راحتی خود اکتفا کنید. زیرا به محض حرکت و جنبش شما در زمین بازی پشه ها حرکت و گرما را احساس کرده و به سمت شما می آیند زیرا به دلیل نفس نفس زدن بوی ناشی از دی اکسید کربنی که در تنفس شما وجود دارد آنها را به سمت خود می کشد. همچنین اسید لاکتیک دفع شده از غدد تعریق شما باعث جذب پشه ها می شود.

  - پشه ها کجا کمین می کنند؟

  حتی اگر مواد شیمیای بدن شما پشه ها را جذب نکند محلی که در آن قرار دارید نیز می تواند باعث جذب پشه ها به سمت شما شود. بعضی ا زبدترین جمعیت پشه ها درمناطق ساحلی وجود دارند و کیلومتر ها فاصله از این مناطق هم نمی تواند شما را از آنها در امان نگه دارد زیرا آنها 40 مایل را تنها به خاطرطعمه پرواز می کنند. در حالیکه هر منبع آبی می تواند محیط مساعدی برای تکثیر پشه ها باشد اما آنها بیشتر آبهای راکد را ترجیع می دهند.

  آیا در ارتفاعات بلند و کوه ها می توان از تهاجم پشه ها در امان بود؟ روی آن حساب نکنید.! اگر چه به طور عمومی فعالیت آنها در دمای 55 درجه فارنهایت متوقف می شود اما آنها حتی در ارتفاعات کوه ها ی هیمالیا نیز دیده می شوند. در مورد مناطق سرد مثل آلاسکا نیز بیشتر روزهای سال می توان در امان بود اما به مدت 3 هفته در فاصله ماههای جولای و آگوست وجود دارند.

  - تاریخچه حضور این موجودات مزاحم

  پشه ها از 170 میلیون سال پیش تاکنون روی کره زمین باقی مانده اند و تاکنون نیز بیش از 175 نوع از آنها در ایالات متحده شناسایی شده اند . این موجودات زیرک قصد ندارند به این زودی ها ا زصحنه زندگی افراد بشر ساقط شوند . اما با این حال شما می توانید تاثیر آنها را به حداقل رسانید.

  ازجمله مواد دفع کننده پشه ها عبارتند از :

  از جمله مواد گیاهی دافع پشه ها نیز عبارتند: روغن دانه سویا، که به مدت یک ساعت و نیم فرد را از هجوم پشه ها در امان نگاه می دارد. روغن گیاه سرو، نعناع صحرایی، سیترونلا، گورگیاه و گل شمعدانی نیز می تواند به دفع پشه ها کمک کند. اما از بین اینها روغن اکالیپتوس بهتر است.

  مادة شیمیایی دیت (Deet) که به روی پوست زده میشود دور کنندة پشه ها است.

  منبع : سلامت نیوز

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ