فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  3
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  شماره عضویت
  453
  میانگین پست در روز
  0.14
  تعداد ارسال ها
  394

  نخل زینتی palm

  سال هاست که نخل ها به عنوان درختان زینتی در پارک ها و خیابان ها کاشته می شوند. بد نیست بدانید درختان نخل انواع متعدد دارند، بعضی از آنها فقط زینتی هستند، چند نوع نخل مخصوص آپارتمان بوده و جزو گیاهان آپارتمانی به حساب می آیند. پرورش نخل های زینتی به دلیل مقاومتی که این نوع درختان در مقابل شرایط سخت محیط دارند، به سادگی امکان پذیر است. شکل برگ ها در انتخاب واریته ها نقش مهمی دارد. در بعضی از نخل ها برگ ها شانه ای و در بعضی دیگر برگ ها پهن و پنجه ای اند.
  همه نخل ها از خانواده پالماسه palmaceaهستند و به مناطق گرمسیر تعلق دارند.

  آبیاری: خاک را معمولاً مرطوب نگه دارید. در زمستان هر هفته یک بار و در تابستان دو تا سه بار به آن آب بدهید.

  خاک: درختان نخل در خاک های حاصلخیز بهتر رشد می کنند. مناسب ترین بستر برای نخل، مخلوطی است از دو قسمت خاک باغچه و یک قسمت خاکبرگ.

  ازدیاد: به طور کلی نخل ها از هر نوعی که باشند به وسیله کاشت بذر (هسته) و یا پاجوش ازدیاد می یابند. جدا کردن پاجوش آسان ترین روش برای تکثیر این گیاه است.
  ویرایش توسط Mr.wish : 11th August 2010 در ساعت 11:24 AM

 2. #2
  همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  شماره عضویت
  453
  میانگین پست در روز
  0.14
  تعداد ارسال ها
  394

  انواع نخلها
  1ـ نخل کامه دورا، جامیدور
  شامل بیش از سی گونه است که حدود چهار گونه آن مهمترین و زیباترین هستند و عبارتند از :Castaricana seifricana – microspadix – erumpens
  مشخصات ظاهری جنس کامه دورا : دارای ساقه های نی شکل ، باریک و سرخ فام می باشند. برگهای شکاف دار شبیه به پر مرغ و گاهی ساده دارد. به صورت انبوه،کوتاه مستقیم یا چتری می باشد.

  ۲ـ نخل هاویا نخل استرالیایی
  هاویا شامل دو گونه است : نخل بهشتی یا کنتیا و نخل بهشتی چتری .
  مشخصات ظاهری جنس هاویا : دارای برگها شبیه به پر پرندگان است وبه کندی رشد می کند و مناسب سالن است. در برابر جریان هوای سرد وسایل خنک کننده تابستان و جریان هوای گرم و وسایل گرم کننده زمستان درآپارتمان مقاوم است.

  3ـ نخل فنیکس ، فونیکس ، نخل خرمایی
  این نخل شامل سه گونه است : نخل فنیکس جزیره قناری، نخل فنیکس خرمایی سنگال و نخل فنیکس پاکوتاه.
  مشخصات ظاهری فنیکس : دارای برگهای سبز تیره ، باریک و شانه ای شکل می باشند. دارای ساقه های قوی است و در محیط آزاد تا ۱۵ متر می رسد. قسمت انتهایی باقیمانده از برگهای افتاده ،اغلب تبدیل به خار میشوند.

  ۴ـ نخل باد بزنی ، نخل واشنگتونیا
  مشخصات ظاهری این گیاه : دارای برگهای باد بزنی یا پنجه ای شکل می باشد.برگچه ها در بخش تحتانی متصل به یکدیگرند. برگهای ان غالبا رشد عمودی دارندو رشته هایی تار مانند و سفید به صورت کرک در اطراف برگ آویزان میشود.

  منبع: اینترنت . گلهای اپارتمانی و شاخه بریدنی تالیف مهندس داریوش شیراوند و مهندس فروزان رستمی


 3. #3
  همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  شماره عضویت
  453
  میانگین پست در روز
  0.14
  تعداد ارسال ها
  394


  نخل اره ای ایرانی saw palmetto
  نوعی نخل زینتی است که میتواند تا 10 پا در آب و هوای گرم رشد کند این گیاه در ایالات متحده در آب و هواب گرم جنوب شرق از کارولینای جنوبی تا می سی سی پی گرفته و در سراسر فلوریدا میروید برگهای آبدار و سبز این گیاه از ساقه ی تیغ دار آن میروید
  این گیاه دارای گلهای سفیدی است که نهایتا تبدیل به میوه های زرد رنگ بیضی شکل میشود میوه این گیاه وقتی رسیده باشد رنگ سیاه مایل به آبی به خود میگیرد و برای مصارف درمانی و پزشکی خشکانده میشود

  تركیبات گیاه
  عناصر فعال نخل اره ای عبارتند از اسیدهای چرب و استرولهای گیاهی. با این وجود؛ احتمال بیشتر می رود كه اسیدهای چرب و استرولهای گیاهی موجود تنها عناصر موجود در میوه این گیاه نیستند كه بر تولید هورمون اثر می گذارند، بلكه پی بردن به عملكرد دقیق نخل اره ای مستلزم تحقیقات علمی تر است. میوه این گیاه همچنین حاوی پلی كاساكارید دارای مولكولهای سنگین وزن است كه معمولاً دارای خواص و اثرات ضد التهاب یا محرك ایمنی بخش است.

  اشكال موجود
  می توانید نخل اره ای را به صورت میوه خام خشك، چای، كپسول پودری، انواع قرصها، تنتورهای مایع و عصاره های لیپوسترولیك تهیه كنید. در پی دستیابی به آن دسته از فرآورده های مربوط باشید كه در برچسب موردنظر استاندارد بودن و محتوای 85 تا 95% اسیدهای چربی و استرولهای گیاهی قید شده باشد.  خواص درمانی
  تاكنون حدود 40 مورد تحقیقاتی چای در مورد میوه نخل اره ای وجود دارد كه میزان موادی را كه بدن ما به منظور هورمون سازی نظیر هورمون تستوسترون و استروژن بدان نیاز دارد، كاهش می دهد.

  هر چند تستوسترون با مردان و استروژن با زنان تداعی می شوند، اما هم مردان و هم زنان در بدن خودشان دارای دو هورمون هستند لیكن سطح آن متفاوت است.

  گفته میشود در مردان، زیادی بیش از حد ماده ای به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) كه عامل اختلالی به نام هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) است. البته استروژن هم ممكن است در این عارضه دخیل باشد. در BPH، سلولهای غده پروستات (غده كوچكی است كه در پشت پیشابراه قرار دارد) به سرعت رشد می كنند. در نتیجه غده مزبور متورم و سبب وارد شدن فشار به پیشابراه می گردد و بدین خاطر است كه همیشه احساس ضرورت ادرار به بیمار دست
  می دهد. داروی معمولی درمان BPH همانا پروسكار (Proscar) است كه به منظور كندكردن روند یا حتی توقف BPH سبب كاهش میزان DHT می گردد.

  تحقیقاتی كه اخیراً به عمل آمده است نشان می دهد كه نخل اره ای می تواد به اندازه پروسكار در درمان پاره ای از علایم بیماری BPH نظیر دفع ادرار و همچنین احساس همیشگی داشتن ادرار مؤثر واقع شود. تفاوت بین دو نوع درمان این است كه پروسكار می تواند اندازه پروستات را كوچكتر كند، اما نخل اره ای چنین خاصیتی را ندارد. بدین خاطر است كه اگر برای درمان علایم و عوارض BPH مصرف نخل اره ای را در نظر گرفته باشید، مهم است كه این كار را تحت نظر پزشك معالج خود انجام دهید و ملاقاتهای مرتب و منظم با وی داشته باشید تا میزان پیشرفت و بهبودی تحت نظارت وی باشد. میوه نخل اره ای همیشه برای درمان عوارض BPH مورد استفاده قرار نمی گرفته است، چون بومیان آمریكا از آن به عنوان بخشی از برنامه غذایی خود استفاده می كردند و برای افزایش میل جنسی نیز میوه مزبور مورد استفاده قرار می گرفت.

  نكات احتياطي

  نخل اره اي گياهي ملايم است. عوارض جانبي آن خيلي نادر است و ابراز ناراحتيهاي خفيف معده تنها واكنش هاي ثبت شده در اثر مصرف آن است. انجمن فرآورده هاي گياهان دارويي آمريكا اين گياه را از نظر بي خطري درجه يك ارزيابي كرده است و اين ارزيابي بدين معناست كه مصرف آن طبق دستورالعمل مربوط خطري ندارد.
  از مصرف سليقه اي و خوددرماني به وسيله آن براي معالجه مرض BPH بپرهيزيد. نخل اره اي تنها عوارض اين مرض را از بين مي برد هر چند كه ميزان توليد DHT و تستوسترون را تغيير مي دهد. اين ماده گياهي سبب جمع و كوچك شدن پروستات نمي شود. لازم است كه پزشك معالج شما بر روند BPH نظارت داشته باشد. نخل اراه اي نبايد در طول دروة بارداري يا شيردهي مصرف شود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ماهیان زینتی خلیج پارس و دریای عمان
  توسط BEYOND در انجمن گروه بندي آبزیان آب شور
  پاسخ: 15
  آخرين نوشته: 28th December 2014, 05:13 PM
 2. عکس: فروش پرنده های زینتی
  توسط A & H در انجمن تصاویر دنیای حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 12th November 2011, 03:59 PM
 3. حاشیه‎های همایش ماهیان زینتی
  توسط NoVA_S در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31st July 2010, 02:09 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ