۳ مهر ۱۳۹۵
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): چهارشنبه گذشته به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر ورود چند دستگاه موتورسیکلت پر قدرت به کویر ساغند در حاشیه پناهگاه حیات وحش دره انجیر، نیروهای یگان محیط زیست اردکان با همکاری مامورین یگان ویژه نیروهی انتظامی ساغند وارد منطقه مذکور شدند.
مامورین به تعقیب متخلفین پرداخته و هر سه موتورسیکلت را متوقف نمودند.

از متهمین لاشه یک جبیر یک موتورسیکلت دی تی ۲۰۰ امارتی (غیرمجاز)، یک سوزکی ۲۵۰ و یک هوندا ۱۵۰، دوربین چشمی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

متهمین صبح روز پنجشنبه ۹۵/۶/۲۵ مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک جبیر را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.


همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.
با توجه به اینکه موتورسیکلت ها مستقیما در شکار غیرمجاز به کار رفته و آلت جرم محسوب می شود، مقام قضایی می تواند با استناد به ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی دستور مصادره موتورسیکلت ها به نفع دولت را صادر نماید.