مهاباد- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: یک شکارچی خرگوش در این شهرستان از سوی دادگاه به پاکسازی مناطق دشت سوتاو بوکان محکوم شد.


محمد احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شکارچی متخلف تصویر شش خرگوشی را که شکار کرده بود، در فضای مجازی انتشار داده بود.

وی ادامه داد: عکس های منتشر شده در فضای مجازی باعث آزردگی عمومی شده بود که این موضوع باعث شد تا یگان حفاظت محیط زیست شهرستان، وی را شناسایی کند.

احمدی اضافه کرد: در بررسی ها معلوم شد که شخص مورد نظر ساکن شهرستان بوکان بوده و با تحقیق محل کار و زندگی متهم شناسایی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوکان اظهار کرد: بنا به دستور مقام قضایی حکم جلب متخلف صادر و با هماهنگی نیروی انتظامی فرد مورد نظر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

احمدی گفت: طبق دستور مقام قضایی ارتکاب جرم محرز بوده و طبق دستورات لازم ضرر و زیان وارده بر محیط زیست توسط شخص متهم باید پرداخت شود.

وی افزود: طبق رای مقام قضایی متخلف باید به به مدت 15 روز در محیط های مورد نظر اداره محیط زیست بوکان به جمع آوری زباله های موجود در پناهگاه حیات وحش دشت سوتاو اقدام کند.

احمدی بیان کرد: وی همزمان در کلاس های توجیهی محیط زیست برای اعتلای سطح دانش و تعهدات عمومی نسبت به طبیعت و حیات وحش شرکت خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، بهار امسال نیز یک شکارچی کبک در این شهرستان از سوی دادگاه به پاکسازی مناطق حفاظت شده محیط زیست محکوم شد.

پناهگاه دشت سوتاو حمامیان بوکان با وسعت بالغ بر پنج هزار هکتار در شمال غرب این شهرستان واقع شده و اصلی ترین زیستگاه پرنده نادر میش مرغ است که به لحاظ حفاظتی از سال 1388 به عنوان پناهگاه حیات وحش ارتقاء پیدا کرده است.

شهرستان بوکان با 227 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد و دارای چندین منطقه شکار ممنوع است.