مهاباد- ایرنا- رئیس اداره محیط زیست شهرستان مهاباد گفت: 'پخشان قلندری' بانوی فعال محیط زیست این شهرستان نشان خرس قهوه ای سال 1395 ایران را دریافت کرد .


به گزارش ایرنا، کامران حسینی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تقدیر از اقدامات تشکل های زیست محیطی، اظهار کرد: نشان خرس قهوه ای ایران و لوح تقدیر توسط خانم پخشان قلندری فعال محیط زیست مهابادی در دومین نشست تخصصی حقوق حیوانات با حضور خانم دکتر معصومه ابتکار اعطا شد که حاصل فعالیت های خوب وی در موضوع محیط زیست و دفاع از حقوق حیوانات است.

وی افزود: این فعال محیط زیست در سفر رئیس جمهوری به شهرستان مهاباد در دفاع از حقوق اسب های محلی تصاویر و پوستری را به نمایش گذاشت که تاثیرات مثبت در حوزه محیط زیست و دفاع از حقوق حیوانات برجای گذاشت که عامل اصلی این انتخاب همین موضوع است.

'پخشان قلندری' دریافت کننده نشان خرس قهوه ای نیز به خبرنگار ایرنا، بیان کرد: این نشان را به افرادی اعطا می کنند که در خصوص دفاع از حقوق حیوانات فعال باشد.

وی اضافه کرد: دکتر معصومه ابتکار و آزاد عباسی از استان کردستان هم همزمان با من موفق به دریافت این جایزه و نشان شدند، سالانه در شهریور ماه دیده بان حقوق حیوانات ایران افرادی که کار شاخص و اقدامات مفید 'ضد خشونت حیوانات' انجام دهند نشان خرس قهوه ای را اعطا می کند.
پخشان قلندری رئیس تشکل سبزاندیشان جوان مهاباد است.