طوطی یکی از بهترین حیواناتی است که میتوانید بعنوان حیوان خانگی از او مراقبت کنید.اما برای اینکه هم شما و هم طوطی از همدیگر لذت کافی را ببرند طوطی باید اهلی باشد اما قبل از اهلی کردن چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟؟؟
1-اماده باشید
قبل از شروع اموزش خود را اماده کنید.همراه خود اجیل_میوه و در کل غذایی که طوطی شما دوست دارد را در یک دست خود بگذارید و با دست دیگر اموزش دهید.
2-واقع بینانه باشید
همانطور که خودتان را یک فرد محترم میدانید طوطی را نیز یه فرذ محترم و با شخصیت بدانید.او نیز ترجیهات خود را دارد و مثل ما از بعضی چیز ها بدشان میاید.برای مثال بعضی طوطی ها هنگام اموزش طولانی خسته میشوند و دیگر گوش نمیدهند اما بعضی ها همچنان در حال گوش دادن هستند!!!پس اگر طوطی شما هنگام اموزش دیگر گوش نداد یا خود را مشغول کار دیگری کرد شما او را مجبور نکنید ادامه دهد بلکه بعدا دوباره اموزش را شروع کنید.زمانی که به اعتقادات و کار های طوطی احترام بگذارید رابطه ی بهتر و عمیق تری میتوانید درست کنید!!
3-صبور باشید
سعی نکنید یک شبه طوطی را لمس یا بغل کنید.زیرا قبل از رام شدن طوطی به کسی اجازه ی دست زدن به خود را نمیدهد!!! ارام ارام پیش بروید و صبور باشید. مگر مادر شما یک شبه به شما حرف زدن و راه رفتن را یاد داد؟؟
دوستان این اولین پست منه لطفا اگه خوشتون اومد لایک کنید سوالی بود در خدمتم در ضمن من بیشتر چیز ها تو این مقاله مثل(زدن اسپری سیب تلخ به طوطی به عنوان تنبیه رو حذف کردم)پس اگه مقاله کامل نبود واقعا ببخشیدشما چیزی میدونین اضافه کنید

Sent from my HUAWEI Y625-U32 using Parsipet mobile app