۲۵ تیر ۱۳۹۵
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): این گزارش به مجموعه اقدامات نیروهای یگان و ادارات منابع طبیعی و رخدادهای مربوط به این حوزه در سراسر کشور طی یک هفته گذشته به روایت تصویر می پردازد.

توضیح مربوط به هر تصویر در قسمت پایین آن نوشته شده است.
مهار آتش سوزی امروز عصر (جمعه ۹۵/۴/۲۵) ده برآفتاب از توابع یاسوج. بی احتیاطی گردشگران عامل این حریق بود.کشف و ضبط بیش از ۲۹۰ کیلوگرم گیاه آنغوزه قاچاق در مراتع ساردوئیه شهرستان جیرفت.
همکاری اداره های منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان فیروزکوه برای جلوگیری از ورود زودهنگام دام در گلوگاه کبوتر دره به مراتع.کشف بیش از ۲۵ مترمکعب چوب قاچاق و حدود یکصد کیسه خاک برگ در حوزه استحفاظی اداره منابع طبیعی شهرستان عباس آباد در غرب مازندران.


آزاد سازی ۹ منطقه از اراضی ساحلی نوشهر به مساحت ۱۰ هزار و ۵۰۰ مترمربعمحموله توقیف شده چوب جنگلی قاچاق در کوهمره سرخی استان فارس و دستگیری قاچاقچیان چوب.


آبیاری نهالهای بلوط و‌ گلابی وحشی کاشته شده در جنگل رودبارک (سمنان، مهدیشهر) به همت اداره منابع طبیعی شهرستان مهدی شهر و گروه کوهنوردی قومس


کشف و برخورد با کوره غیرمجاز تولید زغال در روستای تلنگ شهرستان قصر قند سیستان و بلوچستان.شروع نصب آبگرمکن های خورشیدی در منطقه محروم و جنگل نشین سیلاب کلوار بویراحمد به منظور جلوگیری از قطع درختان جهت استفاده بعنوان سوخت.توقیف دو دستگاه خودرو نیسان حامل ۱۵۰ کیسه زغال بلوط قاچاق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان کرمانشاه با همکاری نیروی انتظامی.


برای مقابله با آتش سوزی جنگل های استان گلستان ۲ فروند هواپیمای آب پاش در فرودگاه کلاله مستقر شده اند.

حجم آبگیری هر یک از هواپیماها تا دو هزار لیتر اعلام می باشد.


مسیر دسترسی خودروهای قاچاقچیان چوب به تاغزارهای شرق شهر اصفهان مسدود شد.

۱۲۰۰۰ هکتار از وسعت ۴۳۰۰۰ هکتاری دشت سجزی (از کانون های بحرانی فرسایش بادی) در شرق شهر اصفهان با کاشت گونه های تاغ و قره داغ احیاء شده است.


مهار آتش در عرصه‌های منابع‌ طبیعی نیریز فارس با تلاش نیروهای اداره منابع‌ طبیعی، مردم و بالگرد هلال احمر.


کشف و ضبط ۱۴ اصله کاتین یک متری راش از منطقه جنگلی سرکلاته توسط نیروهای منابع طبیعی شهرستان کردکوی.

متخلفین برداشت غیرمجاز سقز از درختان بنه در شهرستان چگنی با قرار دادن میخ در مسیر نیروهای منابع طبیعی خودروی سازمانی جنگلبانان را پنجر نمودند اما جنگلبانان به ماموریت شبانه خود ادامه داده و با عومل کت زنی درختان برخورد برخورد قانونی نمودند.


مانور اطفاء حریق هوایی با استفاده از هواپیمای آب پاش در ارتفاعات جنگلی شهرستان سپیدان استان فارس