پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): عصر روز شنبه ۹۵/۴/۲۰ نیروهای یگان محیط زیست سبزوار حین گشت زنی در منطقه حفاظت شده پروند متوجه یک دستگاه موتورسیکلت DTR 450 شدند که در نقطه ای بدون راکب استتار شده بود.
رییس اداره حفاظت محیط زیست خنج در این باره گفت: مامورین به حضور موتورسیکلت مشکوک شده و هنگامیکه برای بررسی دقیق تر به محل توقف موتور نزدیک شدند ناگهان با شلیک چندین گلوله از ارتفاعات به سمت خود مواجه شدند.
محمدعلی عمارلو اظهار داشت: محیط بانان بلافاصله پناه گرفتهو متوجه شدند تعدادی شکارچی در ارتفاعی بالاتر قرار دارند و برای جلوگیری از دسترسی محیط بانان به موتورسیکلت به سمت آنها تیراندازی نمودند.
شکارچیان متخلف با استفاده از گرگ و میش بودن هوا و تسلطی که به لحاظ موقعیت و ارتفاع نسبت به محیط بانان داشتند با شلیک های پیایی و مستقیم به سمت مامورین اجازه نزدیک آنها به موتورسیکلت را نمی دادند.

موتورسیکلت DTR 450 که شکارچیان متخلف به آتش کشیدند تا از دسترسی محیط بانان به آن جلوگیری کنند


بر اساس گفته محیط بانان حاضر در صحنه، گلوله های پیاپی متخلفین مستقیم به سمت مامورین شلیک و با فاصله بسیار کمی از بالای سر آنها عبور میکرده، بطوریکه اگر محیط بانان پناه نگرفته بودند بطور حتم گلوله ها با آنها برخورد می کردند.

محیط بانان نیز برای دفاع از خود به سمت متخلفین شلیک نموده و در این بین شکارچیان متخلف موتورسیکلت خود را نیز هدف گلوله قرار دادند.
مامورین برای دستیابی به نقطه ای که تلفن همراه آنتن داشته باشد تا بتوانند درخواست نیروی کمکی کنند عقب نشینی نموده و پس از نزدیک شدن به روستا با اداره محیط زیست تماس گرفته و درخواست نیروی کمکی نمودند.
موتورسیکلت DTR 450 که شکارچیان متخلف به آتش کشیدند تا از دسترسی محیط بانان به آن جلوگیری کنند

بلافاصله اکیپی پنج نفره از نیروهای محیط زیست سبزوار نیز عازم منطقه پروند شده و پس از ملحق شدن به دو محیط بان داخل منطقه حوالی ساعت ۲۱ شب جهت برخورد با متخلفین وارد عمل شدند.
زمانیکه محیط بانان به محل درگیری رسیدند متوجه شدند شکارچیان متخلف موتورسیکلت خود را به آتش کشیده و سپس با استفاده از تاریکی شب متواری شده اند. محیط بانان تا صبح در منطقه به جست و جو و گشت زنی پرداختند اما موفق به یافتن ردی از متخلفین نشدند.
تلاش برای شناسایی عوامل تیراندازی به سمت محیط بانان همچنان ادامه دارد.